Tunni kokkuvõte keskmine rühm joonistab mägesid. Keskmise rühma joonistustunni “Maja, kus ma elan” kokkuvõte. Didaktiline mäng "Jah-ei"

MADO CRR d/s nr 27 “Rosinka”

Plaan - kokkuvõte otsesest õppetegevusest keskmise rühma lastele

Teema: "Maja, kus ma elan"

Lisakoolituse õpetaja:

Maljavka E.M.

Stupino

2015. aasta

Eesmärk: s tugevdada laste teadmisi "kodu" mõistest.

Hariduslikud eesmärgid:jätkake lastele majatüüpide tutvustamist

Õppeülesanded:kasvatada armastust ja kiindumustunnet oma kodu ja linna vastu.

Arendusülesanded: h tugevdada võimet kehastada oma ideed joonisel, kujutades maja värviliste pliiatsitega,arendada tähelepanu, kujutlusvõimet, loomingulisi võimeid.

Tunni edenemine

Tere kutid! Täna on väga hea päev! Kuigi väljas on külm sügis, on meie seltskond soe ja hubane. (Uksele koputatakse). Poisid, kes see võiks olla? Vaatame?

Uks avaneb. Ukselävel on kiri.

Poisid, me saime kirja. (Näita lastele). Vaatame, mis kiri see on? Saame nüüd teada. Kas me loeme? Loeme.

Võtan kirjast välja kaks joonist, millel on kujutatud kahte maja “Lubyanaya” ja “Ice”. Poisid, vaadake, siia on joonistatud kaks maja, ilmselt on need mingist muinasjutust? Kumba sa arvad? (Laste vastused). Jah, see on õige, muinasjutust "Zajuškina onn". Meenutagem, kes elas jääonnis ja kes aedikus? (Laste vastused.) Ja siin nad on, onnide omanikud (rebase ja jänese riputan tahvli külge).

Milliseid teisi muinasjutte teate, mis räägivad, millistes majades nende kangelased elasid? (Laste vastused).

Kuidas mõistate neid nimesid: ühekorruseline maja, mitmekorruseline maja? (Maja on 1 korruseline, mitmekorruseline maja tähendab, et see koosneb kahest või enamast korruselt.) Millistes majades te elate? Palun ütle. (Mitu last räägivad oma kodust.)

Ja nüüd joonistame maja, kus me elame. Ja siis küsime rebaselt ja jäneselt, kelle majades nad elada tahavad?

Tahvlile maja joonistamise demonstreerimine.

Kehalise kasvatuse minut:"Kukk, kuldkamm kukk"

Kukk, kukk, kuldne kamm,

Butterhead,

Siidhabe,

Miks sa vara ärkad?

Kas sa ei lase Vanjal magada?

Meie kukk elavnes,

Üks kord kummardus, kaks korda kummardus,

Ta tõmbas kaela välja, tõmbas sisse,

Ja ta astus tänavale.

Lapsed ülesandeid täitmas.

Kokkuvõtteid tehes.

Meie töö on valmis. Vaata, kui palju huvitavaid maju oleme loonud! Meil on terve linn. Küsige rebaselt ja jäneselt, kelle majades nad elada tahtsid, küsige mitmelt lapselt, millised majad neile kõige rohkem meeldisid.


Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

Integreeritud õppetegevus keskmise rühma lastega “Küla, kus ma elan”

Integreeritud õppetegevus keskmise rühma lastega “Küla, kus ma elan”...

Korraldatud õppetegevuste kokkuvõte: ökoloogiline ekskursioon koos laste ja vanematega eksperimenteerimise elementidega Suzdali järvede äärde (keskealine) "Maja, kus ma elan".

Lastele oma kodumaa ajaloo ja looduse tutvustamine....

KOGNITIIVSE ARENGU ÕPPETUND TEISES RÜHMAS "LINN, KUS MA ELAN"

Tunni eesmärk on laiendada, selgitada ja süstematiseerida koolieelikute ettekujutusi oma kodulinnast (minevik ja olevik). Tunnis kasutatud slaidiesitlused tutvustavad selgelt...

Ülesanded:
– jätkake üksikute objektide joonistamise oskuse arendamist
- kinnistada idee objektide kujust, suurusest
– täpsustage oma ettekujutust oma kodulinnast.
– fikseerida värvid ja nende toonid
– arendada loovust, iseseisva töövõimet
- kasvatada töös täpsust

Haridusvaldkondade lõimimine: kunstiline loovus, tunnetus, ilukirjanduse lugemine, suhtlemine, muusika, sotsialiseerimine.

Sõnavaratöö: ristkülikukujuline, kõrge-madal, sirgjoon.

Edusammud:
- Poisid, kas teate, et meie maailm koosneb paljudest värvidest? Kõik ümberringi on särav. Ka meie tuju võib olla erinev, see on maalitud erinevates värvides. Siin on mul ilus kast – see on maagiline. Me puhume nüüd sinna sisse ja meie hea värviline tuju ilmub sellesse.

Mõelge, mis värvi teil täna tuju on. Näiteks olen rohelises tujus (mitu last vastavad ja puhuvad kasti peale)

Nii tekkiski võlukasti värvi, lahkust, head tuju.
– Poisid, mis te arvate, kas meie lasteaias elavad värvid? (laste vastused) Jah, nii see on, lasteaias elab palju värve. Kas värvid elavad meie linnas? Jah, sest meie linn on värviline.
– Ütle mulle, mis on selle linna nimi, kus sina ja mina elame? (Naberežnõje Tšelnõi). Millises vabariigis meie linn asub? (Tatarstan). Õige. Poisid, kas Naberežnõje Tšelnõi linn on suur või väike? (suur) Ütle mulle, mis on meie linnas? (laste vastused). Te ütlesite kõik õigesti, poisid, meie linn on suur, ilus, suurte majadega, poodidega, haiglatega, koolidega, lasteaedadega, teatritega. Chelny elanikud ehitavad meie linna, see muutub veelgi suuremaks, veelgi ilusamaks. Meil on väga hea meel elada Naberežnõje Tšelnõi linnas.

See on meie linn! (linna näitamine slaididel)
Tõuseme hommikul vara üles ja näeme akna taga linna.
Ta ärkas, elab, kutsub meid välja.
Maju on erinevat tüüpi: kõrged ja madalad,
Roheline ja punane, kauge ja lähedal.
Paneel, telliskivi, pealtnäha tavaline.
Kasulikud, ilusad - maju on erinevat tüüpi.

- Poisid, ma soovitan teil joonistada meie linna maju. Meie võlukast muudab teid kõik kunstnikeks. Võtke kohad laudades. Poisid, vaatame maju – mis kujuga need on (ristkülikukujulised). See on õige, need võivad olla kõrged ja kitsad või madalad ja laiad. (õpetaja näitab paberile ristkülikukujulise maja joonist). Värvime maja hoolikalt, et mitte minna pildi servadest kaugemale.

- Lapsed, meenutagem, kuidas pintslile värvi panime (kastke pintsel värvi sisse ja ülejäänu eemaldage purgi servalt). Kui on vaja võtta teist värvi värvi, loputame pintsli põhjalikult vees ja kastame salvrätikule. Majadesse saate aknaid joonistada vatitikuga, proovige aknad täpselt järjest joonistada, siis näeb teie joonistus ilus välja. Võite alustada. Istu õigesti: siruta selg, jalad koos, võta harjast kolme sõrmega. Kõigepealt proovime joonistada õhku suurt maja.

Laste iseseisev loominguline tegevus muusika saatel. (õpetaja abi raskustes lastele)

Nende valmimisel asetatakse joonised tahvlile.

Lastetööde analüüs.

- Poisid, ma soovitan teil oma jooniseid vaadata. Nad kõik on väga head. Milline oli teie arvates õnnestunud joonistus (2-3 lapse ütlused õpetaja abiga)

– Lapsed, kas teile meeldisid teie joonistused? Ja mulle väga meeldis. Te kõik tegite täna kõvasti tööd. Mida sulle täna kõige rohkem teha meeldis? (laste vastused) Ja me näitame oma joonistusi emmedele ja isadele – kui kaunilt te kujutasite meie linna Naberežnõje Tšelnõit.

Tund: Kollektiivne joonistamine “Minu lemmiklinn”. Abstraktne

Autor: Natalja Valerievna Sorokina, täiendõppe õpetaja
Töökoht: MBOU DOD "Laste loovuse palee", Navashino, Nižni Novgorodi piirkond

See kunstitegevuse tund on mõeldud lastele vanuses 5-6 aastat.
Metoodiline materjal aitab õpetajatel oma väikesel kodumaal ringi rännates lapsi köita, laiendada nende teadmisi ja panna neid produktiivseks tegevuseks.

Sihtmärk:Õppige koos meie linna vaatamisväärsusi ja loodust joonistama.

Ülesanded:
Hariduslik: Kinnitada ja laiendada laste teadmisi oma väikesest kodumaast: teadke riigi nime, kodumaa pealinna, piirkonda ja linna, kus nad elavad; Navashino linna vaatamisväärsused, mille poolest linn on kuulus.
Arenguline: Edendada kõne arengut, oskust vastata seotud lausetega küsimustele ja teha järeldusi. Arendada oskust kasutada töös erinevas suuruses pintsleid ja seadmeid (tampoonid, vatitupsud) ning kasutada joonisele ilmekuse andmiseks erinevaid joonistustehnikaid. Arendage kujutlusvõimet ja värvitaju.
Hariduslik: Arendage töötamisel täpsust ja korrektsust. Oskus midagi tuua hakkas valmima. Arendada oskust töötada paaris, omavahel läbi rääkida, aidata ja ühiselt etteantud probleemi lahendada. Kasvatada armastust oma väikese kodumaa vastu, lugupidamist meie linnas elavate ja töötavate inimeste vastu, soovi muuta linn puhtamaks ja kaunimaks.

Varustus:
- magnettahvel;
- lauad ja toolid vastavalt laste arvule.

Tehnilised vahendid:
- multimeediaseadmed;
- muusikakeskus, kus salvestatakse loodushääli, S. Trofimi laul “A Linn nimega Navashino”;

Tööriistad ja materjalid:
- pool Whatmani lehte;
- pehmed harjad nr 8, 2, 3; tampoonid; vatipulgad;
- lihtne pliiats;
- guašš;
- salvrätik;
- palett;
- purk vee jaoks.

Nähtavus:
- jooniste skeemid;
- fotod Navashino linna vaatamisväärsustest.

Plaan:
1. Organisatsioonimoment.
2. Teoreetiline osa, motivatsioonimoment.
3. Tunni praktiline osa.
4. Kokkuvõtete tegemine, kaaslaste töö analüüsimine.
5. Õpetaja hinnang tunnile.

Tunni käik:

1. Aja organiseerimine.
Õpetaja kutsub lapsi reisima oma kodupaikadesse meie linnas.
- Millega sa reisida saad? (laste vastusevariandid ja -valikud)

2. Teoreetiline osa, motivatsioonimoment.
Vestlus: Enne reisile minekut tahaksin teada, kas teate, mis riigis te elate? Mis on meie riigi nimi? (Venemaa) Nimetage meie kodumaa pealinn (Moskva).
(Õpetaja näitab ekraanil maakera kaarti)
- Milliseid linnu te veel meie suurest riigist teate?
Mis on selle linna nimi, kus sina ja mina elame? (Navashino). Mis piirkonnas sa elad? (Nižni Novgorod).
Lugu: Meie riik, Venemaa, on väga suur, seal on palju linnu, alevikke ja külasid. Ja meie suure riigi territoorium on jagatud piirkondadeks, see tähendab, et suurlinna lähedal asuvad väikelinnad ja külad kuuluvad ühte või teise piirkonda. Näiteks: suur linn Nižni Novgorod ja selle ümbrus koos väikelinnade ja küladega kuuluvad Nižni Novgorodi oblastisse.
Õpetaja soovitab minna Navashino linna ringreisile, kasutades valitud transpordiliiki. (liikumise simulatsioon)
- Kas kõigil on mugav? Siis lähme!
Mille poolest on meie linn kuulus? (laste vastused)
Meie linn on kuulus selle poolest, et suures laevaehitustehases “Okskaya Shipyard” pargitakse laevu ja jõelaevu.

Navashi laevade marsruut
Nii kuulsusrikas kui ka kauge,
Paljude jõgede ja mere ääres
Läbitud sadu kilomeetreid.

(Õpetaja näitab ekraanil slaide linna vaatamisväärsuste fotodega, lapsed nimetavad neid).

3. Tunni praktiline osa.
- Ja nüüd oleme jõudnud meie loovuse töötuppa, kus tahan teid kutsuda joonistama meie Navashino linna koos selle erinevate hoonete, parkide ja puhkealadega. Muudame oma linna säravaks, värvikaks, et seal elavad elanikud oleksid alati rõõmsad ja õnnelikud. Mida saab selleks teha?
Täpselt nii, kasutame oma töös erinevaid värve ja värvitoone. Saate kasutada paletti, valida tööks erineva paksusega pintsleid ja seadmeid, mida me juba oskame kasutada.
Küsimused konsolideerimiseks: Millise pintsliga tausta värvid ja kuidas? (värvimine märjalt, kõige laiema pintsliga). Kuidas värvite hooneid nii, et need oleksid siledad ja korralikud? (ring mööda kontuuri).
- Noh, te töötate paaris, proovite töötamise ajal üksteisega läbi rääkida ja nõu pidada, sest peate meie linna kokku tõmbama.
Lapsed asuvad tööle, kõlab muusika S. Trofimi esituses “Linna nimega Navashino”, “Emamaa”. Õpetaja jälgib laste tööd ja annab märkamatult soovitusi. Lapsed on lõpetamas hoonete värvimist.


Kehalise kasvatuse minut
- Mida on vaja teha, et meie linn oleks veelgi kaunim? Muidugi kaunista see puude ja lilledega!
Millist tööriista kasutate puudele lehestiku joonistamiseks? (tampooniga). Nendega on mugav joonistada lopsakat lehestikku. Miks me vajame vatitupsu? Täpselt nii, tal on mugav väikseid lilli joonistada.
Lapsed hakkavad tööle. Kõlab loodusmuusika ja linnulaul.


- Isegi linnud lendasid sellisesse rohelisse linna.

4. Kokkuvõtete tegemine, seltsimeeste töö analüüsimine.
- Nii et oleme töö lõpetanud. Kombineerime teie joonised, et teha meie linn nimega Navashino.
Lapsed vaatavad tööd, räägivad, mis neile meeldis, ja tunnevad ära tuttavad paigad linnas.



5. Õpetaja hinnang tunnile.
Täna töötasite koos, kõik püüdsid oma kaaslast aidata ja see tegi mind õnnelikuks. Noh, meie linn osutus suurepäraseks! Sellel on ebatavalise kujuga hooned, erksad värvilised majad mitmekesise värvikombinatsiooniga, võib-olla kunagi ilmuvad need meie linna ja kaunistavad seda.
Mida peaksime teiega tegema, et meie linn korras hoida? (laste vastused). Loomulikult hoidke seda puhtana, ärge risustage seda ja haljastage seda, istutades puid, põõsaid ja lilli. Hästi tehtud!

Zvereva Tatjana Leonidovna
Töö nimetus:õpetaja
Haridusasutus: MBDOU nr 8 "Yakorek"
Asukoht: Snežnogorski linn, Murmanski piirkond
Materjali nimi: Metoodiline arendus
Teema:Õppetegevuse kokkuvõte teise rühma "Minu linn"
Avaldamise kuupäev: 18.02.2017
Peatükk: koolieelne haridus

Zvereva Tatjana Leonidovna

Keskrühma õppetegevuse kokkuvõte

"Minu linn"

Ülesanded:

Hariduslik:

Rikastada

esindus

jätka

vormi

esindus

linna vaatamisväärsused.

Jätka

vormi

värvida

annavad edasi seinte, akende ridade ristkülikukujulist kuju.

Hariduslik:

Arendada uudishimu ja haridushuvi.

Arendada

loominguline

tegevust

p protsessi kohta

kujutav kunst

Arendada

vaimne

protsessid

taju,

kujutlusvõime.

Hariduslik:

Üles tooma

sõbralik

suhted

s ver s t n i k a m ​​i

pro ro c e s s

k o l l e k t i v n o g

lahendusi

kognitiivne ülesanne, kultuurilise suhtluskogemuse kordamine

ja suhtlemine erinevates rühmades – täiskasvanute, lastega.

Sisestada lastes armastust kodulinna vastu ja austust töö vastu

täiskasvanud, hooliv suhtumine kõigesse, mis lapsi ümbritseb.

Eeltöö:

Vestlus tänavanimede üle.

Vestlus linnatranspordist.

Illustratsioonide "Fotod sünnilinnast" uurimine.

Arutelu.

Vestlus koduste aadresside üle. Probleemsed olukorrad.

Mäng "Reis ümber oma kodulinna".

Mäng "Uuri, kus ma olen."

Varustus:

esitlusi

liigend

tegevused

Snežnogorski linn";

Snežnogorskist kõneleva laulu helisalvestus.

Jaotusmaterjal: albumilehed, pliiatsid.

Tunni käik:

1. Motivatsioon tunniks

Muusika mängib.

V. - Kuulake, poisid, laulu meie armastatud linnast. (Lapsed

kuulake heliriba).

Täna räägime oma lemmiklinnast.

Tõuseme hommikul vara üles,

Näeme linna aknast väljas.

Ta ärkas, ta elab.

Ta kutsub meid välja.

2. Põhiosa.

Lapsed, mis on selle linna nimi, kus te kõik elate? (Snežnogorsk)

Kuidas meid kõiki kutsutakse, Snežnogorski elanikke?

(Snežnogorsk)

Snežnogorsk on meie väike kodumaa.

Mida me nimetame kodumaaks? (Koht, kus me sündisime, kus elame, kuhu läheme

lasteaed, kus elavad meie isad ja emad, sõbrad.) Nii ongi.

- Lapsed, mis riigis te elate? (Venemaa). Venemaa on meie suur

Kodumaa on see, mis ühendab kõiki ühel maal elavaid inimesi.

Me kõik oleme venelased, räägime kõik sama keelt. Me armastame omasid väga

Mida me nimetame kodumaaks?

Maja, kus sina ja mina üles kasvame.

Ja tee ääres kased,

Millise poole me kõnnime.

Mida me nimetame kodumaaks?

Päike on sinises taevas.

Ja lõhnav, kuldne

Leib pidulikul laual.

Mida me nimetame kodumaaks?

Maa, kus sina ja mina elame,

Ja rubiintähed -

Maailma tähed Kremli kohal. (V. Stepanov)

V. - Poisid, ma soovitan teil mõnda mängu mängida "Meie linnas"

Kogumik tänavaid, väljakuid, - kõnnime paigal

Autod, bussid, inimesed,

Mitmekorruselised majad - tõstame käed üles

Need maksavad nagu raamatuköited.

Aga ikkagi, me armastame linna – käed ees, plaksutage käsi

Selle eest, et suvest talveni

Kohtume rõõmsate sõpradega,

Ja nendega saate muuseumisse minna, - kõnnime paigal

Ja minge tsirkusesse ja liuväljale

Ja jalutage igal päeval!

V. – Minu linn on väike, aga ilus

Ja paljud inimesed teavad teda

Snežnogorsk on tükk tohutut Venemaad.

V. – Meie linnas on palju tänavaid. Ja igal tänaval on oma nimi.

Ütle mulle, mis tänaval sa elad? (laste vastused)

V. - Poisid, te kõnnite iga päev mööda tuttavaid tänavaid. Ja mida

hooneid võib meie linna tänavatel näha? (poed, postkontor,

apteek, haigla, kool, raamatukogu, lasteaed).

V. - Meie linnas on palju huvitavaid ja ilusaid kohti: see ja

linnapark, suur väljak, bassein ja palju muud. Tahtma

näed? (Jah!) Kutsun teid oma kodulinnas ringi jalutama.

Didaktiline mäng "Jalutage oma kodulinnas ringi".

(Vaata esitlust)

1.Liigutage linna.

Lume ja majesteetlike kivide maal,

Kuhu märtsis kevad ei tule,

Nagu romantikaobelisk tõusis ta püsti,

Meie linn, pole kaardil märgitud.

2. Nerpa taime liumägi. Fotod paatidest.

Siin Snežnogorskis elavad andekad ja töökad inimesed.

3. Liumägi – linnabassein. Paljud teist õpivad siin ujuma

muutub kiireks, osavaks, s.t. sport.

4.Slide – linnaväljak. Meie linna väljakul on

pühad, pidustused, ilutulestik. Siin on: kultuurimaja

“Kaasaegne” – see on väga ilus ja majesteetlik, siit me tuleme

vaata etendusi, artistid pakuvad publikule palju rõõmu,

siin vaatate teie ja teie vanemad palju huvitavat

karikatuurid. Postimaja, kuhu saadame pakke ja kirju

ülekanded meie perele ja lähisugulastele. 5. Libistage

- haigla. Siin töötavad erinevate erialade arstid, kes

ravida haigeid inimesi.

6. Liumägi - kirik. See on "Püha Jüri Võitja tempel".

7. Liumägi – linna majad ja tänavad.

8. Liumägi – lasteaed.

Koolitaja: Milliste kaunite sõnadega saate kirjeldada meie linna?

(Ilus, armastatud, noor).

Mäng "Koguge kimp ilusaid sõnu"

(Lastel on üks lill, iga laps ütleb, milline

Snežnogorsk ja paneb oma lille vaasi).

Koolitaja: Siin on meie kogutud kimp ilusaid sõnu.

Koolitaja: Kuidas käituda Snežnogorski tänavatel nii

ei tekitanud kellelegi ebamugavusi ja kas tundsite end mugavalt? (Liiguta

kõnniteedel rääkige rahulikult, ärge prügi, kui te

pöörduge kellegi poole või on teile adresseeritud, kasutage

"maagilised" sõnad.)

Didaktiline harjutus "Võlusõnade pall".

(Lapsed kutsuvad võlusõna, keeravad niidi ümber salvrätiku,

edasi antud teisele lapsele – ära korda).

Oleme millegipärast liiga kaua istunud. Teeme soojenduse

Kehalise kasvatuse tund "Naeratus".

Tõmblused üles ja alla,

Me justkui lehvitame lippe.

Sirutame õlgu. (Üks käsi üles, teine ​​alla)

Käed liiguvad poole. (vaheta kätt tõmblustega.)

Käed puusadel. Naerata.

Painutage vasakule ja paremale. (Kallutab külgedele.)

Alusta kükkidega.

Ära kiirusta, ära jää maha. (Kükitab.)

Ja lõpuks - kõndides paigal,

Kõik on seda juba ammu teadnud. (Kõndige paigal.)

Korda harjutust

Üks-kaks, üks-kaks, üks-kaks-kolm,

Meil kõigil oli aega soojendada,

Ja nad istusid uuesti.

V. - Keda huvitab meie linna ilu? (Täiskasvanud).

Kuidas nad hoolivad? (Täiskasvanud istutavad puid, lilli, puhastavad

V. – Õige. Täiskasvanud püüavad muuta meie linna ilusaks ja

hubane. Nad tahavad, et kõik inimesed elaks meie linnas lõbusat ja huvitavat elu

linn. Seetõttu peame kaitsma seda, mis on tehtud täiskasvanute kätega,

hoida puhtust ja korda.

Mäng "Sa suudad - sa ei saa."

Lapsed seisavad ringis.

Lapsed, räägime sellest, mida saate teha kodus, tänaval

linnad ja mida mitte teha. Ma esitan küsimuse ja teie seda teete

vaikselt märku andma. Nimetissõrm üles on õige, alla ei ole õige.

Ületage tänav punase tulega.

Lillede korjamine lillepeenras.

Imetlege õitsevat lillepeenart.

Istutage puid ja lilli.

Kommipaberite loopimine.

Ületage teed, kui foorituli on roheline.

Karjumine, müra tegemine avalikes kohtades.

Rääkige rahulikul, viisakal toonil.

V. – Istuge toolidele, poisid.

Sõrmemäng "Joonistame"

Üks, kaks, kolm, (sõrmed rusikasse, näita numbreid)

Neli, viis, (vaheldumisi sirutades sõrmi)

Joonistame koos (pöörake käsi ühes suunas)

Joonista koos meiega: (Pöörake oma käsi teises suunas)

Maja isale, maja emale (näitab sõrmedest tehtud maja)

See maja on teie jaoks (Näita üles tõstetud nimetissõrmi – trompet

See maja on minu jaoks (näitan üles tõstetud väikeseid sõrmi – väike

Joonistame aia ümber.

Siin-seal on puid (Näitab väljasirutatud sõrmedest puid).

Lähme aeda jalutama

Ja alustame mängu uuesti. (Sõrmede liigutamine laual "kõndimine")

V. -Kutsun teid kõiki joonistama oma kodutänavat, oma

põliskodu.

Joonis: "Minu linn"

Elame, kasvame

Meie kodulinnas.

Mõne jaoks on see suur

Ja meie jaoks - tohutu!

Las ta elab!

Las kasvab!

Meie linn on tagasihoidlik!

Summeerida.

Meie vestlus kodulinnast kujunes väga huvitavaks. Mida sa

Kas saite täna meie linna kohta teada? (Laste vastused)

Poisid, kodus koos vanematega saate joonistada, milline te olete

näha meie linna tulevikus, ajal, mil sa suureks saad ja saad

Joonistamine 5-6-aastaste lastega. Klassi märkmed Koldina Daria Nikolaevna

Nädala teema: "Minu linn"

Nädala teema: "Minu linn"

Õppetund 43. Minu tänaval

(Söepliiatsiga joonistamine)

Programmi sisu. Tutvustage lastele nende kodukoha ajalugu. Näidake lastele söepliiatsidega joonistamise omadusi. Õppige joonistama söepliiatsiga mitmekorruseliste ja ühekorruseliste hoonete kontuure. Kinnitada teadmisi hoone põhiosade kohta (sein, katus, aken, uks, rõdu). Õppige looma linnapilti.

Demonstratsioonimaterjal. Maalid, mis kujutavad puidust ja valgest kivist Moskvat, fotod kaasaegsest Kremlist ja Moskva tänavatest (Moskva elanikele).

Jaotusmaterjal. Akvarellpaber, söepliiatsid, vatitupsud.

Tunni edenemine

Rääkige lastele Moskva linna (või linna, kus lapsed elavad) asutamisest:

«Moskva asutamist seostatakse Vene vürsti Juri Dolgorukiga. Varem oli see tavaline Kuchkovo küla, sest selles elas bojaar Stepan Kuchka. Seal, kõrgel mäel, kohtus prints Juri Dolgoruky teise printsiga, et sõlmida liit. Juri Dolgorukile meeldis Moskva jõe kaldal asuv koht nii väga, et ta otsustas need maad enda omadega liita ja ehitada väikese puidust kindluse. Vürsti käsul hakati Kuchkovo küla kutsuma Moskvaks (jõe nime järgi).

Möödus palju-palju aastaid ja puidust kindluse kohale kerkis valgest kivist Kreml (näidake pilte valgest kivist Kremlist). Ja mõne aja pärast ehitati Kreml punasest tellistest (näidake fotot).

Sellest ajast peale on Moskva palju muutunud: seal on kõrghooned, mööda tänavaid sõidavad autod, bussid, trammid (näidake fotosid kaasaegsetest Moskva tänavatest). Aga kunagi oli siin väike puidust kindlus ja jõe kaldal seisis kaks tosinat maja.

Küsige lastelt, kas nad on Moskva Kremlit näinud.

– Täna joonistame moodsa tänava: kõrgete ja madalate majadega. Ja joonistame söega.

Tutvustage lastele söepliiatsite omadusi: need on väga haprad, nii et peaksite nendega joonistama ilma tugeva surveta, lihtsalt. Et vältida joonise määrimist, on soovitatav asetada salvrätik parema käe rusika alla.

Soovitatav on alustada teest – sirge horisontaaljoon lehe allosas. Korraldage sellele majad laiade ja kitsaste, kõrgete ja madalate ristkülikute kujul. Maja pole vaja värvida, saab aknaid veidi tumedamaks muuta.

Tunni lõpus piserdage laste tööd juukselakiga.

Vaadake tänavaid, mida nad oma lastega kujutavad, ja tõstke esile kõige edukamad hetked.

Küsige, kuidas lastele söepliiatsidega joonistamine meeldis.

Tund 44. Ehitus meie linnas

(Vaba materjali valik)

Programmi sisu.Õppige ise krunt välja mõtlema, joonistama pooleli maja, kraana, ehitajaid. Arendage kompositsioonitaju. Tugevdada erinevate materjalide kasutamise oskust ilmeka joonise loomiseks.

Jaotusmaterjal. Maastikulehed, lihtsad pliiatsid, guašš- ja akvarellvärvid, vaha- ja pastellkriidid, värvipliiatsid, pintslid, paletid, veepurgid, kaltsud.

Tunni edenemine

Lugege lastele A. Deružhinsky luuletust “Kraana”:

Küsige lastelt:

– Selle luuletuse nimi on “Kraana”, aga kuidas seda veel võiks nimetada? (Ehitusplats, uus maja jne)

Paku mõelda ja kujutada uue maja ehitamist, esmalt lihtsa pliiatsiga ning seejärel joonistada töö värviliselt. Soovitav on, et lapsed ei joonistaks mitte ainult lõpetamata maja, vaid ka kraanat ja ehitajaid.

See tekst on sissejuhatav fragment. Raamatust Modelleerimine ja rakendamine 6-7-aastaste lastega. Klassi märkmed autor Koldina Daria Nikolaevna

Nädala teema “Lilled” 8. tund. Kummel vaasis (Värviline ja valge paber. Objekti väljalõigatud osadelt aplikatsioon) Programmi sisu. Jätkake pooleks volditud paberist sümmeetriliste siluettide väljalõikamist. Tugevdage ruutudest ringide lõikamise ja lõikamise oskust

Raamatust Joonistamine 6-7-aastaste lastega. Klassi märkmed autor Koldina Daria Nikolaevna

Nädala teema: “Minu kodu” Tund 21. Maja ehitamine (plastiliinist modelleerimine) Programmi sisu. Arendada lastes võimet kujundada kokkurullitud sammastest maja, asetades need üksteise peale ja ühendades need kindlalt kokku. Tugevdage virna kasutamise oskust. Arendada

Raamatust Joonistamine 4-5-aastaste lastega. Klassi märkmed autor Koldina Daria Nikolaevna

Nädala teema “Minu linn” Tund 22. Kreml (Munakoored. Fresko imitatsioon) Programmi sisu. Tutvustage lastele Kremli loomise ajalugu. Jätkake oma töö sisu väljamõtlemist. Õppige lihtsa pliiatsiga siluette joonistama. Jätkake õppimist

Lepka raamatust lastega 3-4a. Klassi märkmed autor Koldina Daria Nikolaevna

Nädala teema: “Minu kodu” Tund 41–42. Kolme põrsa majad (1–2. osa) (Pastelsete värvipliiatsite, sangviini-, söe-, vahakriitidega joonistamine) Saate sisu. Jätkake muinasjuttude illustratsioonide tegemise õppimist. Arendada oskust paigutada esemeid paberilehel. Õppige

Raamatust Joonistamine 5-6-aastaste lastega. Klassi märkmed autor Koldina Daria Nikolaevna

Nädala teema: “Toidud” Tund 9. Tass (Joonistamine vatitupsudega. Guašš) Programmi sisu. Õpetage lapsi joonistama lihtsa pliiatsiga elust suurt tükki, asetades selle kogu lehele. Õppige ise sobivaid värve valima, ringige täppidega

Raamatust Taotlemine 3-4-aastastele lastele. Klassi märkmed autor Koldina Daria Nikolaevna

Nädala teema: “Mööbel” Tund 11. Tekk Vanjuškale (Joonistamine viltpliiatsidega) Programmi sisu. Õpetage lapsi kaunistama ristkülikukujulist eset värviliste triipudega, vahetades neid värvide kaupa. Õppige mõistma ja analüüsima lastelaulu sisu. Kasvatage heatahtlikkust

Raamatust Joonistamine 3-4-aastaste lastega. Klassi märkmed autor Koldina Daria Nikolaevna

Nädala teema: “Riietus” Tund 12. Minu talvemüts (Pintslimaal. Guašš) Programmi sisu. Õpetage lapsi lihtsa pliiatsiga mütsi joonistama; värvige üle erinevat värvi guaššvärviga. Arenda mõtlemist, tähelepanu.Materjal. Suur leht joonistatud kolme mütsiga (punane,

Autori raamatust

Nädala teema “Minu kodu” Tund 21. Nukkude pesamajad (Värvipliiatsitega joonistamine) Programmi sisu. Õpetage lapsi joonistama väikeseid ja suuri objekte, mis koosnevad ruudust ja kolmnurgast. Jätkake süžee kompositsiooni koostamise õppimist. Kasvatage reageerivat

Autori raamatust

Nädala teema “Minu linn” Tund 22. Meistrid linnast (pintslimaal. Guašš) Programmi sisu. Tutvuda lastele Gorodetsi traditsioonilise käsitööga, Gorodetsi puidumaalile iseloomulike elementide ja värvikombinatsioonidega; Gorodetsi käsitööliste toodetega.

Autori raamatust

Nädala teema “Minu kodu” Tund 22. Maja jänkule ja kukele (Plastiinist modelleerimine) Programmi sisu. Tugevdage laste võimet plastiliini abil toote soovitud kujutisele tuua. Õpi muinasjutte ümber jutustama illustratsioonide põhjal Näidismaterjal. Kangelased

Autori raamatust

Nädala teema “Minu kodu” Tund 41. Jääonn (Pastelsete värvipliiatsidega joonistamine) Programmi sisu. Jätkake lastele jahedate toonide tutvustamist. Õppige edasi andma esemete iseloomulikke jooni, kasutades lahedaid värve. Tutvustage võimalusi

Autori raamatust

Nädala teema “Minu linn” Tund 43. Minu tänaval (Söepliiatsiga joonistamine) Programmi sisu. Tutvustage lastele nende kodukoha ajalugu. Näidake lastele söepliiatsidega joonistamise omadusi. Õppige söepliiatsiga piirjooni joonistama

Autori raamatust

Nädala teema “Minu kodu” Tund 22. Maja jänkule ja kukele (Värviline paber. Rakendus eseme ettevalmistatud osadest) Programmi sisu. Kasvatage kaastunnet ja lahkust. Õpetada lapsi mitmest osast tervikut moodustama; kandke detailile liimi ja kleepige see kinni

Autori raamatust

Nädala teema: “Minu kodu” Tund 22. Tara maja lähedal (Pintslimaal. Guašš) Eesmärk. Jätkake laste õpetamist joonistama erinevaid joonte kombinatsioonidest koosnevaid objekte. Õpi muinasjutte ümber jutustama raamatu illustratsioonide põhjal. Kõne ja mõtlemise arendamine Demonstreerimine

Autori raamatust

Nädala teema on “Lihavõtted” Tund 32. Värvitud munad (Värviliste pliiatsitega šabloonilt joonistamine) Eesmärk. Õpetage lapsi šablooni kasutades joonistama. Tutvustage ülestõusmispüha.Esitlusmaterjal. Värvitud lihavõttemunad. Jaotusmaterjal. Munakujuline šabloon koos

Autori raamatust

Nädala teema: “Putukad” Tund 35. Lutikate kõndimine (Pintslimaal. Guašš) Eesmärk. Jätkake lastele tuttavate kujundite joonistamise õpetamist, lugude kompositsioonide loomist. Arenda mõtlemist.Esitlusmaterjal. Pildid putukatega (sipelgas, liblikas, mardikas, mesilane, draakon, sääsk,