Nodarbības kopsavilkums vidējā grupa zīmē kalnus. Zīmēšanas nodarbības “Māja, kurā es dzīvoju” kopsavilkums vidējā grupā. Didaktiskā spēle "Jā-nē"

MADO CRR d/s Nr. 27 “Rosinka”

Plāns - tiešo izglītības pasākumu kopsavilkums vidējās grupas bērniem

Tēma: "Māja, kurā es dzīvoju"

Papildu izglītības skolotājs:

Maļavka E.M.

Stupino

2015. gads

Mērķis: s nostiprināt bērnu zināšanas par jēdzienu "mājas".

Izglītības mērķi:turpināt iepazīstināt bērnus ar māju veidiem

Izglītības uzdevumi:izkopt mīlestību un pieķeršanās sajūtu savai mājai un pilsētai.

Attīstības uzdevumi: h stiprināt spēju iemiesot savu ideju zīmējumā, attēlojot māju ar krāsainiem zīmuļiem,attīstīt uzmanību, iztēli, radošās spējas.

Nodarbības gaita

Sveiki puiši! Šodien ir ļoti laba diena! Lai gan ārā ir auksts rudens, mūsu grupā ir silti un mājīgi. (Pie durvīm klauvē). Puiši, kurš tas varētu būt? Paskatīsimies?

Atveras durvis. Uz sliekšņa ir vēstule.

Puiši, mēs esam saņēmuši vēstuli. (Rādīt bērniem). Paskatīsimies, kas tas par vēstuli? Mēs to tagad uzzināsim. Vai mēs lasām? Lasīsim.

Es izņemu no vēstules divus zīmējumus, kuros attēlotas divas mājas “Lubyanaya” un “Ice”. Puiši, paskatieties, šeit ir uzzīmētas divas mājas, iespējams, tās ir no kaut kādas pasakas? Kuru jūs domājat? (Bērnu atbildes). Jā, tieši tā, no pasakas “Zajuškinas būda”. Atcerēsimies, kurš dzīvoja ledus būdā un kurš dzīvoja būdā? (Bērnu atbildes.) Un te viņi ir būdiņu saimnieki (lapsu un zaķi uzkarinu uz dēļa).

Kādas vēl jūs zināt pasakas, kas stāsta, kādās mājās dzīvoja viņu varoņi? (Bērnu atbildes).

Kā jūs saprotat šos nosaukumus: vienstāvu māja, daudzstāvu māja? (Māja sastāv no 1 stāva, daudzstāvu māja nozīmē, ka tā sastāv no 2 vai vairāk stāviem.) Kurās mājās jūs dzīvojat? Pasaki man lūdzu. (Vairāki bērni runā par savām mājām.)

Un tagad mēs uzzīmēsim māju, kurā dzīvojam. Un tad, jautāsim lapsai un zaķim, kura mājās viņi gribēs dzīvot?

Mājas zīmēšanas uz tāfeles demonstrācija.

Fiziskās audzināšanas minūte:"Gailis, zelta ķemmes gailis"

Gailis, gailis, zelta ķemme,

sviestgalva,

Zīda bārda,

Kāpēc tu celies agri?

Vai tu neļauj Vanijai gulēt?

Mūsu gailis pacēlās,

Vienreiz noliecies, divreiz noliecies,

Viņš izvilka kaklu, ievilka to iekšā,

Un viņš izgāja uz ielas.

Bērni, kas izpilda uzdevumu.

Apkopojot.

Mūsu darbs ir gatavs. Paskaties, cik daudz interesantu māju esam izveidojuši! Mums ir vesela pilsēta. Pajautājiet lapsai un zaķim, kuru mājās viņi gribēja dzīvot, pajautājiet vairākiem bērniem, kuras mājas viņiem patika vislabāk.


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Integrēta izglītojoša nodarbība ar vidējās grupas bērniem “Ciems, kurā es dzīvoju”

Integrēta izglītojoša nodarbība ar vidējās grupas bērniem “Ciems, kurā es dzīvoju”...

Organizēto izglītojošo pasākumu kopsavilkums: ekoloģiska ekskursija ar eksperimentu elementiem ar bērniem un vecākiem uz Suzdales ezeriem (vidusmūžs) “Māja, kurā es dzīvoju”.

Iepazīstinām bērnus ar dzimtās zemes vēsturi un dabu....

STUNDA PAR KOGNITIVO ATTĪSTĪBU sekundārajā GRUPĀ "PILSĒTA, KURĀ ES DZĪVOJU"

Nodarbības mērķis ir paplašināt, precizēt un sistematizēt pirmsskolas vecuma bērnu priekšstatus par savu dzimto pilsētu (pagātni un tagadni). Nodarbībā izmantotās slaidu prezentācijas skaidri iepazīstina ar...

Uzdevumi:
– turpināt attīstīt prasmi zīmēt atsevišķus objektus
– nostiprināt priekšstatu par objektu formu, izmēru
- precizējiet savu priekšstatu par savu dzimto pilsētu.
– fiksēt krāsas un to toņus
– attīstīt radošumu, spēju strādāt patstāvīgi
- audzināt precizitāti darbā

Izglītības jomu integrācija: mākslinieciskā jaunrade, izziņa, daiļliteratūras lasīšana, komunikācija, mūzika, socializācija.

Vārdu krājuma darbs: taisnstūrveida, augsts-zems, taisna līnija.

Progress:
– Puiši, vai jūs zināt, ka mūsu pasaule sastāv no daudzām krāsām? Apkārt viss ir gaišs. Mūsu noskaņojums var būt arī dažāds, tas ir krāsots dažādās krāsās. Šeit man ir skaista kastīte - tā ir maģiska. Mēs tagad iepūtīsim tajā, un tajā parādīsies mūsu labais krāsainais noskaņojums.

Padomā, kādā krāsā tu šodien esi noskaņots. Piemēram, es esmu zaļā noskaņojumā (vairāki bērni atbild un pūš pa kasti)

Tieši tik daudz krāsu, labestības, laba garastāvokļa parādījās burvju kastītē.
– Puiši, kā jūs domājat, vai mūsu bērnudārzā dzīvo krāsas? (bērnu atbildes) Jā, tieši tā, bērnudārzā dzīvo daudz krāsu. Vai mūsu pilsētā dzīvo krāsas? Jā, jo mūsu pilsēta ir krāsaina.
– Pastāsti man, kā sauc pilsētu, kurā mēs ar jums dzīvojam? (Naberežnije Čelnijs). Kurā republikā atrodas mūsu pilsēta? (Tatarstāna). Pa labi. Puiši, vai Naberežnije Čelnija pilsēta ir liela vai maza? (liels) Pastāsti man, kas ir mūsu pilsētā? (bērnu atbildes). Jūs visu pareizi pateicāt, puiši, mūsu pilsēta ir liela, skaista, ar lielām mājām, ar veikaliem, ar slimnīcām, ar skolām, ar bērnudārziem, ar teātriem. Čelnijas iedzīvotāji veido mūsu pilsētu, tā kļūst vēl lielāka, vēl skaistāka. Mēs esam ļoti priecīgi dzīvot Naberezhnye Chelny pilsētā.

Šī ir mūsu pilsēta! (pilsēta tiek rādīta slaidos)
Agri no rīta ceļamies un aiz loga redzam pilsētu.
Viņš pamodās, dzīvo, sauc mūs ārā.
Ir dažāda veida mājas: augstas un zemas,
Zaļš un sarkans, tālu un tuvu.
Panelis, ķieģelis, šķietami parasts.
Noderīgi, skaisti - ir dažāda veida mājas.

- Puiši, es iesaku jums uzzīmēt mūsu pilsētas mājas. Mūsu burvju kaste pārvērš jūs visus par māksliniekiem. Ieņemiet vietas pie galdiem. Paskatīsimies, puiši, mājas – kādā formā tās ir (taisnstūrveida). Tieši tā, tie var būt gari un šauri, vai arī tie var būt zemi un plati. (skolotājs parāda taisnstūra mājas zīmējumu uz papīra lapas). Māju krāsojam rūpīgi, lai netiktu tālāk par bildes malām.

- Bērni, atcerēsimies, kā mēs liekam krāsu uz otas (otu iemērciet krāsā, bet pārējo noņemiet uz burkas malas). Kad jāņem citas krāsas krāsa, otu rūpīgi izskalojam ūdenī un iemērcam uz salvetes. Mājās varat uzzīmēt logus ar vates tamponu; mēģiniet zīmēt logus precīzi pēc kārtas, tad jūsu zīmējums izskatīsies skaisti. Jūs varat sākt. Sēdiet pareizi: iztaisnojiet muguru, kājas kopā, paņemiet otu ar trim pirkstiem. Vispirms mēģināsim uzzīmēt lielu māju gaisā.

Patstāvīga bērnu radošā darbība mūzikas pavadībā. (skolotāja palīdzība bērniem, kuriem ir grūtības)

Kad tie ir pabeigti, zīmējumi tiek novietoti uz tāfeles.

Bērnu darbu analīze.

- Puiši, es iesaku jums apskatīt savus zīmējumus. Viņi visi ir ļoti labi. Kāds, jūsuprāt, bija veiksmīgs zīmējums (izteikumi no 2-3 bērniem ar skolotāja palīdzību)

– Bērni, vai jums patika jūsu zīmējumi? Un man tas ļoti patika. Jūs visi šodien smagi strādājāt. Ko tev šodien visvairāk patika darīt? (bērnu atbildes) Un mēs parādīsim savus zīmējumus mammām un tētiem - cik skaisti jūs attēlojāt mūsu pilsētu Naberezhnye Chelny.

Nodarbība: Kolektīva zīmēšana “Mana mīļākā pilsēta”. Abstrakts

Autore: Natālija Valerievna Sorokina, papildu izglītības skolotāja
Darba vieta: MBOU DOD "Bērnu radošuma pils", Navashino, Ņižņijnovgorodas apgabals

Šī mākslas aktivitāšu nodarbība paredzēta bērniem vecumā no 5-6 gadiem.
Metodiskais materiāls palīdzēs skolotājiem aizraut bērnus, paplašināt viņu zināšanas un sagatavot viņus produktīvām aktivitātēm, ceļojot pa mazo dzimteni.

Mērķis: Iemācieties kopīgi zīmēt mūsu pilsētas apskates vietas un dabu.

Uzdevumi:
Izglītības: Nostiprināt un paplašināt bērnu zināšanas par savu mazo Dzimteni: zināt valsts nosaukumu, Dzimtenes galvaspilsētu, reģionu un pilsētu, kurā viņi dzīvo; Navashino pilsētas apskates vietas, ar ko pilsēta ir slavena.
Attīstība: Veicināt runas attīstību, spēju atbildēt uz jautājumiem ar saistītiem teikumiem un izdarīt secinājumus. Attīstīt prasmi darbā izmantot dažāda izmēra otas un ierīces (tamponus, vates kociņus), un izmantot dažādas zīmēšanas tehnikas, lai piešķirtu zīmējumam izteiksmīgumu. Attīstīt iztēli un krāsu izjūtu.
Izglītības: Strādājot, attīstiet precizitāti un kārtīgumu. Spēja kaut ko novest līdz galam. Attīstīt spēju strādāt pāros, sarunāties savā starpā, palīdzēt un kopīgi risināt konkrēto problēmu. Izkopt mīlestību pret mūsu mazo Tēvzemi, cieņas sajūtu pret mūsu pilsētā dzīvojošajiem un strādājošajiem cilvēkiem, vēlmi padarīt pilsētu tīrāku un skaistāku.

Aprīkojums:
- magnētiskā tāfele;
- galdi un krēsli atbilstoši bērnu skaitam.

Tehniskie līdzekļi:
- multivides aprīkojums;
- mūzikas centrs ar dabas skaņu ierakstu, S. Trofima dziesmu “Pilsēta, kuru sauca Navashino”;

Instrumenti un materiāli:
- puse vatmana lapas;
- mīkstas otas Nr.8, 2, 3; Tamponi; vates kociņi;
- vienkāršs zīmulis;
- guaša;
- salvete;
- palete;
- burka ūdenim.

Redzamība:
- rasējumu shēmas;
- Navashino pilsētas apskates vietu fotogrāfijas.

Plāns:
1. Organizatoriskais moments.
2. Teorētiskā daļa, motivācijas moments.
3. Nodarbības praktiskā daļa.
4. Rezumēšana, biedru darba analīze.
5. Stundas vērtējums no skolotāja puses.

Nodarbības gaita:

1. Laika organizēšana.
Skolotāja aicina bērnus doties ceļojumā uz dzimtajām vietām mūsu pilsētā.
- Ar ko jūs varat ceļot? (bērnu atbilžu iespējas un izvēles)

2. Teorētiskā daļa, motivācijas moments.
Saruna: Pirms dodamies ceļojumā, vēlos uzzināt, vai jūs zināt, kurā valstī dzīvojat? Kā sauc mūsu valsti? (Krievija) Nosauciet mūsu dzimtenes galvaspilsētu (Maskava).
(Skolotājs ekrānā parāda zemeslodes karti)
- Kādas pilsētas vēl jūs zināt par mūsu lielisko valsti?
Kā sauc pilsētu, kurā mēs dzīvojam? (Navašino). Kurā rajonā tu dzīvo? (Ņižņijnovgoroda).
Stāsts: Mūsu valsts, Krievija, ir ļoti liela, ir daudz pilsētu, mazpilsētu un ciematu. Un mūsu lielās valsts teritorija ir sadalīta reģionos, tas ir, mazās pilsētas un ciemati, kas atrodas netālu no lielas pilsētas, pieder vienam vai otram reģionam. Piemēram: Ņižņijnovgorodas lielā pilsēta un tās apkārtne ar mazām pilsētām un ciemiem pieder Ņižņijnovgorodas apgabalam.
Skolotājs iesaka doties ceļojumā pa Navašino pilsētu, izmantojot izvēlēto transporta veidu. (kustības simulācija)
– Vai visiem ir ērti? Tad ejam!
Ar ko mūsu pilsēta ir slavena? (bērnu atbildes)
Mūsu pilsēta ir slavena ar to, ka lielajā kuģu būvētavā “Okskaya Shipyard” cilvēki novieto kuģus un upju kuģus.

Navashi kuģu maršruts
Gan krāšņi, gan tāli,
Gar daudzām upēm un jūrām
Nobraukti simtiem jūdžu.

(Uz ekrāna skolotājs rāda slaidus ar pilsētas apskates objektu fotogrāfijām, bērni tos nosauc).

3. Nodarbības praktiskā daļa.
- Un tagad mēs esam nonākuši pie mūsu radošuma darbnīcas, kur es vēlos jūs uzaicināt uzzīmēt mūsu pilsētu Navashino ar tās dažādajām ēkām, parkiem un atpūtas zonām. Padarīsim savu pilsētu košu, krāsainu, lai iedzīvotāji, kas tajā dzīvo, vienmēr būtu priecīgi un laimīgi. Ko var darīt lietas labā?
Tieši tā, mēs savā darbā izmantosim dažādas krāsas un krāsu toņus. Var izmantot paleti, izvēlēties darbam dažāda biezuma otas un ierīces, kuras mēs jau zinām kā lietot.
Jautājumi konsolidācijai: Ar kādu otu krāsosiet fonu un kādā veidā? (krāso slapjš, ar platāko otu). Kā jūs krāsosit ēkas, lai tās būtu gludas un glītas? (aplis gar kontūru).
- Nu, jūs strādāsiet pa pāriem, mēģināsiet sarunāties un konsultēsieties savā starpā, strādājot, jo jums ir jāsavelk mūsu pilsēta.
Bērni ķeras pie darba, skan mūzika S. Trofima izpildījumā “Pilsēta ar nosaukumu Navašino”, “Dzimtene”. Skolotājs uzrauga bērnu darbu un neuzkrītoši sniedz ieteikumus. Bērni beidz krāsot ēkas.


Fiziskās audzināšanas minūte
– Kas jādara, lai mūsu pilsēta kļūtu vēl skaistāka? Protams, izrotājiet to ar kokiem un ziediem!
Kādu rīku jūs izmantosit, lai uzzīmētu lapotni uz kokiem? (ar tamponu). Viņiem ir ērti zīmēt sulīgus zaļumus. Kāpēc mums ir nepieciešams vates tampons? Tieši tā, viņai ir ērti zīmēt mazus ziedus.
Bērni ķeras pie darba. Skan dabas mūzika un putnu dziedāšana.


– Pat putni lidoja uz tik zaļu pilsētu.

4. Rezumējot, analizējot biedru darbu.
– Tātad darbu esam pabeiguši. Apvienosim jūsu zīmējumus, lai izveidotu mūsu pilsētu ar nosaukumu Navashino.
Bērni aplūko darbu, stāsta, kas viņiem patika, un atpazīst pazīstamas vietas pilsētā.



5. Nodarbības novērtējums no skolotāja puses.
Šodien jūs strādājāt kopā, visi centās palīdzēt savam biedram, un tas mani iepriecināja. Nu mūsu pilsēta izrādījās izcila! Tajā ir neparastas formas ēkas, koši krāsaini nami ar daudzveidīgu krāsu salikumu, iespējams, kādreiz tās parādīsies mūsu pilsētā un rotās to.
Kas jums un man būtu jādara, lai mūsu pilsēta būtu kārtībā? (bērnu atbildes). Protams, turiet to tīru, nepiegružojiet to un labiekārtojiet to, stādot kokus, krūmus un ziedus. Labi padarīts!

Zvereva Tatjana Leonidovna
Amata nosaukums: skolotājs
Izglītības iestāde: MBDOU Nr. 8 "Yakorek"
Vieta: Sņežnogorskas pilsēta, Murmanskas apgabals
Materiāla nosaukums: Metodiskā izstrāde
Temats: Izglītības pasākumu kopsavilkums vidējā grupā "Mana pilsēta"
Publicēšanas datums: 18.02.2017
nodaļa: pirmsskolas izglītība

Zvereva Tatjana Leonidovna

Izglītības pasākumu kopsavilkums vidējā grupā

"Mana pilsēta"

Uzdevumi:

Izglītības:

Bagātināt

pārstāvība

Turpināt

formā

pārstāvība

pilsētas apskates vietas.

Turpināt

formā

krāsu

nodod sienu taisnstūra formu, logu rindas.

Izglītības:

Attīstīt zinātkāri un izglītojošu interesi.

Attīstīt

radošs

aktivitāte

p par procesu

vizuālās mākslas

Attīstīt

garīgi

procesi

uztvere,

iztēle.

Izglītības:

Audzināt

draudzīgs

attiecības

s ver s t n i k a m ​​i

p ro c e s s

c o l l e c t i v n o g

risinājumus

izziņas uzdevums, kultūras komunikācijas pieredzes atkārtošana

un mijiedarbība dažādās grupās – ar pieaugušajiem, bērniem.

Ieaudzināt bērnos mīlestību pret dzimto pilsētu un cieņu pret darbu

pieaugušajiem, gādīga attieksme pret visu, kas ieskauj bērnus.

Priekšdarbi:

Saruna par ielu nosaukumiem.

Saruna par pilsētas transportu.

Ilustrāciju "Dzimtās pilsētas fotogrāfijas" pārbaude.

Diskusija.

Saruna par mājas adresēm. Problēmsituācijas.

Spēle "Apceļo savu dzimto pilsētu".

Spēle "Uzzināt, kur es esmu."

Aprīkojums:

prezentācijas

locītavu

aktivitātes

Sņežnogorskas pilsēta";

Audio ieraksts dziesmai par Sņežnogorsku.

Izdales materiāls: albumu lapas, zīmuļi.

Nodarbības gaita:

1. Motivācija nodarbībai

Skan mūzika.

V. -Klausieties, puiši, kādu dziesmu par mūsu mīļo pilsētu. (Bērni

klausīties skaņu celiņu).

Šodien mēs runāsim par mūsu iecienītāko pilsētu.

Mēs ceļamies agri no rīta,

Mēs redzam pilsētu aiz loga.

Viņš pamodās, viņš dzīvo.

Viņš mūs sauc ārā.

2. Galvenā daļa.

Bērni, kā sauc pilsētu, kurā jūs visi dzīvojat? (Sņežnogorska)

Kā mūs visus sauc, Sņežnogorskas iedzīvotāji?

(Sņežnogorska)

Sņežnogorska ir mūsu mazā Dzimtene.

Ko mēs saucam par dzimteni? (Vieta, kur mēs esam dzimuši, kur mēs dzīvojam, kur mēs ejam

bērnudārzs, kurā dzīvo mūsu tēvi un mammas, draugi.) Tieši tā.

- Bērni, kurā valstī jūs dzīvojat? (Krievija). Krievija ir mūsu lielā

Dzimtene ir tā, kas vieno visus vienā valstī dzīvojošos cilvēkus.

Mēs visi esam krievi, visi runājam vienā valodā. Mēs ļoti mīlam savējos

Ko mēs saucam par dzimteni?

Māja, kurā uzaugam tu un es.

Un bērzi pie ceļa,

Uz kuru pusi mēs ejam.

Ko mēs saucam par dzimteni?

Saule ir zilajās debesīs.

Un smaržīgs, zeltains

Maize pie svētku galda.

Ko mēs saucam par dzimteni?

Zeme, kurā dzīvojam tu un es,

Un rubīna zvaigznes -

Pasaules zvaigznes virs Kremļa. (V. Stepanovs)

V. - Puiši, es jums iesaku uzspēlēt kādu spēli "Mūsu pilsētā"

Ielu, laukumu kolekcija, - ejam vietā

Automašīnas, autobusi, cilvēki,

Daudzstāvu mājas - paceļam rokas uz augšu

Tie maksā kā grāmatu apjomi.

Bet tomēr mēs mīlam pilsētu – rokas priekšā, sasit plaukstas

Par to, ka no vasaras līdz ziemai

Mēs satiekam priecīgus draugus,

Un ar viņiem jūs varat doties uz muzeju, - ejam vietā

Un ej uz cirku, un uz slidotavu

Un pastaigājieties jebkurā dienā!

V. – Mana pilsēta ir maza, bet skaista

Un daudzi cilvēki viņu pazīst

Sņežnogorska ir daļa no plašās Krievijas.

V. – Mūsu pilsētā ir daudz ielu. Un katrai ielai ir savs nosaukums.

Pastāsti man, kurā ielā tu dzīvo? (bērnu atbildes)

V. - Puiši, jūs katru dienu staigājat pa pazīstamām ielām. Un kas

ēkas var redzēt mūsu pilsētas ielās? (veikali, pasts,

aptieka, slimnīca, skola, bibliotēka, bērnudārzs).

V. – Mūsu pilsētā ir daudz interesantu un skaistu vietu: šī un

pilsētas parks, liels laukums, peldbaseins un daudzi citi. Gribas

redzi? (Jā!) Aicinu pastaigāties pa manu dzimto pilsētu.

Didaktiskā spēle "Pastaiga pa savu dzimto pilsētu".

(Skatīt prezentāciju)

1.Slaidu pilsēta.

Sniega un majestātisku akmeņu zemē,

Kur martā nenāk pavasaris,

Kā romantisma obelisks viņš piecēlās,

Mūsu pilsēta, kas nav atzīmēta kartē.

2. Nerpas auga slaids. Laivu fotogrāfijas.

Šeit, Sņežnogorskā, dzīvo talantīgi un strādīgi cilvēki.

3. Slīdkalniņš – pilsētas baseins. Daudzi no jums šeit mācīsies peldēt

kļūs ātrs, veikls, t.i. sports.

4.Slaids – pilsētas laukums. Mūsu pilsētas laukumā ir

brīvdienas, svinības, uguņošana. Šeit ir: kultūras nams

“Mūsdienu” - tas ir ļoti skaisti un majestātiski, šeit mēs nākam

skatīties izrādes, mākslinieki sagādā skatītājiem daudz prieka,

šeit jūs un jūsu vecāki skatāties daudz interesantu

karikatūras. Pasta ēka, kur sūtām pakas un vēstules

pārvedumi uz mūsu ģimeni un tuviem radiniekiem. 5. Slaids

- slimnīca. Šeit strādā dažādu specialitāšu ārsti, kuri

ārstēt slimus cilvēkus.

6. Slaids - baznīca. Šis ir "Sv. Jura Uzvarētāja templis".

7. Slaids – pilsētas mājas un ielas.

8. Slaids – bērnudārzs.

Pedagogs: Kādus skaistus vārdus jūs varat raksturot mūsu pilsētu?

(Skaista, mīļa, jauna).

Spēle "Savākt skaistu vārdu buķeti"

(Bērniem ir viens zieds, katrs bērns saka, kurš

Sņežnogorsku un ieliek savu ziedu vāzē).

Pedagogs: Šeit ir mūsu savākto skaistu vārdu buķete.

Pedagogs: Kā uzvesties Sņežnogorskas ielās, lai

nevienam nesagādāja neērtības un vai jums bija ērti? (Kustēties

uz ietvēm runājiet mierīgi, nepiegružojiet, ja jūs

uzrunāt kādu vai ir adresētas jums, izmantojiet

"burvju" vārdi.)

Didaktiskais vingrinājums "Burvju vārdu bumba".

(Bērni sauc burvju vārdu, aptin diegu ap salveti,

nodots citam bērnam - neatkārtojiet).

Mēs kaut kādu iemeslu dēļ esam sēdējuši pārāk ilgi. Taisīsim iesildīšanos

Fiziskās audzināšanas nodarbība "Smaids".

Roku raustīšanās uz augšu un uz leju,

It kā plīvojam karogus.

Izstiepsim plecus. (Vienu roku uz augšu, otru uz leju)

Rokas virzās uz pusi. (mainiet rokas ar rāvieniem.)

Rokas uz gurniem. Pasmaidi.

Liekties pa kreisi un pa labi. (Noliec uz sāniem.)

Sāciet pietupienus.

Nesteidzies, neatpaliek. (Pietupieni.)

Un beigās - ejot vietā,

Visi to zina jau sen. (Ejiet vietā.)

Atkārtojiet vingrinājumu

Viens-divi, viens-divi, viens-divi-trīs,

Mums visiem bija laiks sasildīties,

Un viņi atkal apsēdās.

V. – Kam rūp mūsu pilsētas skaistums? (Pieaugušie).

Kā viņiem tas rūp? (Pieaugušie stāda kokus, puķes, tīra

V. - Pareizi. Pieaugušie cenšas padarīt mūsu pilsētu skaistu un

omulīgs. Viņi vēlas, lai visi cilvēki pie mums dzīvotu jautru un interesantu dzīvi

pilsēta. Tāpēc mums ir jāaizsargā tas, kas ir izgatavots ar pieaugušo rokām,

uzturēt tīrību un kārtību.

Spēle "Tu vari - tu nevari."

Bērni stāv aplī.

Bērni, parunāsim par to, ko jūs varat darīt mājās, uz ielas

pilsētas un ko nedarīt. Es uzdošu jautājumu, un tu to darīsi

klusībā dod zīmi. Rādītājpirksts ir pareizi uz augšu, uz leju nav pareizi.

Šķērsojiet ielu pie sarkanās gaismas.

Ziedu lasīšana puķu dobē.

Apbrīnojiet ziedošo puķu dobi.

Stādiet kokus un ziedus.

Konfekšu papīriņu mešana.

Šķērsojiet ceļu, kad luksofors deg zaļā krāsā.

Kliedz, trokšņo sabiedriskās vietās.

Runājiet mierīgā, pieklājīgā tonī.

V. – Apsēdieties uz krēsliem, puiši.

Pirkstu spēle "Zīmēsim"

Viens, divi, trīs (saspiesti pirksti dūrēs, rādīt ciparus)

Četri, pieci, (pārmaiņus izplešot pirkstus)

Zīmēsim kopā (Pagrieziet rokas vienā virzienā)

Zīmējiet ar mums: (Pagrieziet rokas otrā virzienā)

Māja tētim, māja mammai (Rāda no pirkstiem izgatavotu māju)

Šī māja ir domāta jums (Paceltus rādītājpirkstus - trompete

Šī māja ir paredzēta man (Rāda mazos pirkstiņus, kas pacelti uz augšu - mazi

Uzzīmēsim apkārt dārzu.

Šur tur ir koki (Rāda kokus no izstieptiem pirkstiem).

Ejam pastaigāties pa dārzu

Un sāksim spēli no jauna. (Pirkstu kustība uz galda "ejot")

V. -Aicinu katru no jums uzzīmēt savu dzimto ielu, savu

dzimtās mājas.

Zīmējums: "Mana pilsēta"

Mēs dzīvojam, mēs augam

Mūsu dzimtajā pilsētā.

Dažiem tas ir liels

Un mums - milzīgi!

Ļaujiet viņam dzīvot!

Ļaujiet tai augt!

Mūsu mazā pilsētiņa!

Summējot.

Mūsu saruna par dzimto pilsētu izvērtās ļoti interesanta. ko tu dari

Vai šodien uzzinājāt par mūsu pilsētu? (Bērnu atbildes)

Puiši, mājās kopā ar vecākiem varat uzzīmēt tādus, kādi esat

redzēt mūsu pilsētu nākotnē, laikā, kad izaugsi un kļūsi

Zīmēšana ar bērniem vecumā no 5-6 gadiem. Klases piezīmes Koldina Daria Nikolaevna

Nedēļas tēma: “Mana pilsēta”

Nedēļas tēma: “Mana pilsēta”

Nodarbība 43. Manā ielā

(Zīmējums ar ogles zīmuli)

Programmas saturs. Iepazīstināt bērnus ar viņu dzimtās pilsētas vēsturi. Parādiet bērniem zīmēšanas iezīmes ar ogļu zīmuļiem. Iemācieties zīmēt daudzstāvu un vienstāvu ēku kontūras ar ogles zīmuli. Nostiprināt zināšanas par galvenajām ēkas daļām (siena, jumts, logs, durvis, balkons). Iemācieties veidot pilsētas ainavu.

Demonstrācijas materiāls. Gleznas, kurās attēlota koka un baltā akmens Maskava, mūsdienu Kremļa un Maskavas ielu fotogrāfijas (maskavas iedzīvotājiem).

Izdales materiāls. Akvareļpapīrs, ogles zīmuļi, vates tamponi.

Nodarbības gaita

Pastāstiet bērniem par Maskavas pilsētas (vai pilsētas, kurā bērni dzīvo) dibināšanu:

“Maskavas dibināšana ir saistīta ar Krievijas princi Juriju Dolgorukiju. Iepriekš tas bija parasts Kučkovas ciems, jo tajā dzīvoja bojārs Stepans Kučka. Tur, augstā kalnā, princis Jurijs Dolgorukijs tikās ar citu princi, lai noslēgtu aliansi. Jurijam Dolgorukijam tik ļoti iepatikās vieta Maskavas upes krastā, ka viņš nolēma šīs zemes pievienot sev un uzcelt nelielu koka cietoksni. Pēc prinča pavēles Kučkovas ciemu sāka saukt par Maskavu (pēc upes nosaukuma).

Pagāja daudzi, daudzi gadi, un koka cietokšņa vietā tika uzcelts baltā akmens Kremlis (rādiet baltā akmens Kremļa attēlus). Un pēc kāda laika Kremlis tika uzcelts no sarkanajiem ķieģeļiem (parādiet fotoattēlu).

Kopš tā laika Maskava ir daudz mainījusies: ir daudzstāvu ēkas, pa ielām brauc automašīnas, autobusi, tramvaji (parādiet mūsdienu Maskavas ielu fotogrāfijas). Bet reiz šeit bija neliels koka cietoksnis, un upes krastā stāvēja divi desmiti māju.

Pajautājiet bērniem, vai viņi ir redzējuši Maskavas Kremli.

– Šodien zīmēsim modernu ielu: ar augstām un zemām mājām. Un zīmēsim ar ogli.

Iepazīstiniet bērnus ar ogļu zīmuļu iezīmēm: tie ir ļoti trausli, tāpēc zīmējiet ar tiem bez spēcīga spiediena, viegli. Lai zīmējums neizsmērētos, zem labās rokas dūres vēlams likt salveti.

Iesakiet sākt ar ceļu – taisnu horizontālu līniju lapas apakšā. Sakārtojiet uz tā mājas platu un šauru, augstu un zemu taisnstūru veidā. Māja nav jākrāso, logus var nedaudz aptumšot.

Nodarbības beigās apsmidziniet bērnu darbus ar matu laku.

Apskatiet ielas, kuras viņi attēlo kopā ar saviem bērniem, un izceliet veiksmīgākos mirkļus.

Pajautājiet, kā bērniem patika zīmēt ar ogļu zīmuļiem.

Nodarbība 44. Būvniecība mūsu pilsētā

(Brīva materiāla izvēle)

Programmas saturs. Iemācieties pats izdomāt zemes gabalu, uzzīmēt nepabeigtu māju, celtni, celtniekus. Attīstīt kompozīcijas izjūtu. Nostiprināt spēju izmantot dažādus materiālus izteiksmīga zīmējuma veidošanai.

Izdales materiāls. Ainavu loksnes, vienkārši zīmuļi, guašas un akvareļu krāsas, vaska un pasteļkrītiņi, krāsainie zīmuļi, otas, paletes, ūdens burkas, lupatas.

Nodarbības gaita

Lasiet bērniem A. Deružinska dzejoli “Dzērve”:

Jautājiet bērniem:

– Šo dzejoli sauc par “Dzērvi”, bet kā gan citādi to varētu saukt? (Būvlaukums, jauna māja utt.)

Piedāvājiet padomāt un attēlot jaunas mājas celtniecību, vispirms ar vienkāršu zīmuli, un pēc tam uzzīmējiet darbu krāsaini. Bērniem vēlams zīmēt ne tikai nepabeigtu māju, bet arī celtni un celtniekus.

Šis teksts ir ievada fragments. No grāmatas Modelēšana un pielietošana ar bērniem vecumā no 6-7 gadiem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma “Ziedi” 8. nodarbība. Kumelīte vāzē (Krāsains un balts papīrs. Aplikācija no izgrieztām objekta daļām) Programmas saturs. Turpiniet mācīties no uz pusēm pārlocīta papīra izgriezt simetriskus siluetus. Nostipriniet spēju griezt no kvadrātiem apļus un griezt

No grāmatas Zīmēšana ar 6-7 gadus veciem bērniem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Manas mājas” 21. nodarbība. Mājas celtniecība (Modelēšana no plastilīna) Programmas saturs. Attīstīt bērnos spēju veidot māju no sarullētām kolonnām, novietojot tās vienu virs otras un cieši savienojot kopā. Nostipriniet spēju izmantot kaudzi. Attīstīt

No grāmatas Zīmēšana ar bērniem vecumā no 4-5 gadiem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma “Mana pilsēta” 22. nodarbība. Kremlis (Olu čaumalas. Freskas imitācija) Programmas saturs. Iepazīstināt bērnus ar Kremļa tapšanas vēsturi. Turpiniet mācīt sevi, kā izdomāt sava darba saturu. Iemācieties iezīmēt siluetus ar vienkāršu zīmuli. Turpiniet mācīties

No grāmatas Lepka ar bērniem 3-4 gadi. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Manas mājas” 41.–42. nodarbība. Trīs cūku mājas (1.–2. daļa) (Zīmējums ar pasteļkrītiņiem, sangviniķi, ogli, vaska krītiņiem) Programmas saturs. Turpiniet mācīties, kā veidot ilustrācijas pasakām. Attīstīt spēju sakārtot objektus uz papīra lapas. Uzziniet

No grāmatas Zīmēšana ar 5-6 gadus veciem bērniem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Trauki” Nodarbība 9. Krūzīte (Zīmējums ar vates kociņiem. Guaša) Programmas saturs. Māciet bērniem uzzīmēt lielu trauku no dzīves ar vienkāršu zīmuli, novietojot to uz visas lapas. Iemācieties pats izvēlēties atbilstošas ​​krāsas, apvelciet ar punktiem

No grāmatas Pieteikšanās ar 3-4 gadus veciem bērniem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Mēbeles” 11. nodarbība. Sega Vanjuškai (Zīmēšana ar flomāsteriem) Programmas saturs. Māciet bērniem izrotāt taisnstūrveida priekšmetu ar krāsainām svītrām, mainot tās pēc krāsas. Iemācieties saprast un analizēt bērnu atskaņas saturu. Izkopt labvēlību

No grāmatas Zīmēšana ar 3-4 gadus veciem bērniem. Klases piezīmes autors Koldina Daria Nikolajevna

Nedēļas tēma: “Apģērbs” Nodarbība 12. Mana ziemas cepure (Otu krāsošana. Guaša) Programmas saturs. Māciet bērniem zīmēt cepuri ar vienkāršu zīmuli; pārkrāso ar dažādu krāsu guašu. Attīstīt domāšanu, uzmanību.Materiāls. Liela lapa ar uzzīmētām trim cepurēm (sarkana,

No autora grāmatas

Nedēļas tēma “Manas mājas” 21. nodarbība. Leļļu ligzdošanas mājas (Zīmējums ar krāsainiem zīmuļiem) Programmas saturs. Māciet bērniem zīmēt mazus un lielus objektus, kas sastāv no kvadrāta un trīsstūra. Turpiniet mācīties, kā sastādīt sižeta kompozīciju. Izkopt atsaucību

No autora grāmatas

Nedēļas tēma “Mana pilsēta” 22. nodarbība. Meistari no pilsētas (Otu gleznošana. Guaša) Programmas saturs. Iepazīstināt bērnus ar tradicionālo Gorodeca amatu, ar Gorodeca koka glezniecībai raksturīgajiem elementiem un krāsu salikumiem; ar Gorodets amatnieku izstrādājumiem.

No autora grāmatas

Nedēļas tēma “Manas mājas” Nodarbība 22. Māja zaķim un gailim (Plastilīna modelēšana) Programmas saturs. Nostipriniet bērnu spēju, izmantojot plastilīnu, radīt produktu vēlamajam attēlam. Iemācīties pārstāstīt pasakas pēc ilustrācijām Demonstrācijas materiāls. Varoņi

No autora grāmatas

Nedēļas tēma “Manas mājas” 41. nodarbība. Ledus būda (Zīmējums ar pasteļkrītiņiem) Programmas saturs. Turpiniet iepazīstināt bērnus ar vēsiem toņiem. Iemācieties nodot objektu raksturīgās iezīmes, izmantojot vēsas krāsas. Iepazīstiniet ar iespējām

No autora grāmatas

Nedēļas tēma “Mana pilsēta” 43. nodarbība. Manā ielā (Zīmēšana ar ogles zīmuli) Programmas saturs. Iepazīstināt bērnus ar viņu dzimtās pilsētas vēsturi. Parādiet bērniem zīmēšanas iezīmes ar ogļu zīmuļiem. Iemācieties zīmēt kontūras ar ogles zīmuli

No autora grāmatas

Nedēļas tēma “Manas mājas” 22. nodarbība. Māja zaķim un gailim (Krāsains papīrs. Pieteikums no sagatavotām objekta daļām) Programmas saturs. Izkopt līdzjūtību un laipnību. Mācīt bērniem veidot veselumu no vairākām daļām; uzklājiet detaļu līmi un pielīmējiet to

No autora grāmatas

Nedēļas tēma: “Manas mājas” 22. nodarbība. Žogs pie mājas (Otu krāsošana. Guaša) Mērķis. Turpiniet mācīt bērniem zīmēt dažādus objektus, kas sastāv no līniju kombinācijām. Mācieties pārstāstīt pasakas, pamatojoties uz grāmatas ilustrācijām. Attīstīt runu un domāšanu Demonstrācija

No autora grāmatas

Nedēļas tēma ir “Lieldienas” 32. nodarbība. Krāsotas olas (Zīmējums no trafareta ar krāsainiem zīmuļiem) Mērķis. Māciet bērniem zīmēt, izmantojot trafaretu. Iepazīstināt ar Lieldienu svētkiem Demonstrācijas materiāls. Krāsotas Lieldienu olas. Izdales materiāli. Trafarets olas formā ar

No autora grāmatas

Nedēļas tēma: “Kukaiņi” 35. nodarbība. Blakšu staigāšana (Otu gleznošana. Guaša) Mērķis. Turpiniet mācīt bērniem zīmēt pazīstamas formas, veidojot stāstu kompozīcijas. Attīstīt domāšanu Demonstrācijas materiāls. Attēli ar kukaiņiem (skudra, tauriņš, vabole, bite, spāre, odi,