Název lekce: Co děláš ve svém volném čase? dle UMK upravil V.P. Kuzovlev

Plán - shrnutí lekce angličtiny

Termín lekce: 5.12.2014

Třída: 2 "B" (V.P. Kuzovlev, E.Sh. Peregudova "Angličtina 2")

Téma lekce: "Izzy je zvíře?"

Cíle lekce:

Sociokulturní: seznámení s pojmem „olympijské hry“, symboly a maskoty letních a zimních olympijských her, s názvy kontinentů a částí světa.

Rozvíjející se: rozvoj jazykových schopností: napodobovat, hádat, logický přednes, rozvoj schopností řešit verbální a myšlenkové problémy, rozvoj pozornosti, paměti a představivosti, rozvoj kompenzačních schopností: využívat řečových vzorů jako podporu, rozvoj vědeckých dovedností: práce s referenčními materiály.

Vzdělávací: rozšíření kognitivních schopností, utváření zájmu o účast ve sportovních soutěžích, výchova zájmu a respektu k cizí jazyk a kultura národů anglicky mluvících zemí.

Související úkol: zlepšení poslechových a čtenářských dovedností pomocí přepisu.

Jazykový materiál: struktura tázacích vět se slovesemnabýt(obecná otázka a krátká odpověď);

Lexikální: maskot, postava, z Ameriky, Afriky, Austrálie, Evropy, Asie, fotbal, kolo, šíp, luk, kniha, auto, Olympic.

Vybavení lekce: mapa světa, kresby zvířat - maskoti olympijských her.

Během lekcí:

    Organizační čas:

Dobré ráno děti. Jsem rád, že tě zase vidím. Nechat’ sStartnášlekce.

2. Formování gramatických dovedností.

Víte, že průvodu se účastní různé dětské oblíbené pohádkové, kreslené, televizní a knižní postavičky. Poslechněme si nejoblíbenější otázky a odpovědi. ( výukovou stránku . 68 např .1.1)

3. Prezentace nového gramatického jevu - tázací věty(obecná otázka) se slovesem být ve tvaru je a krátké odpovědi.

Je Izzy zvíře?

Ne, není. Izzy není zvíře. Izzy je počítačová postava.(otázky a krátké odpovědi jsou napsány na tabuli)

Všimli jste si rozdílu mezi otázkami se slovesemjez kladných vět se slovesemje? Kde je přísudkové sloveso v kladné větě?je?

Po předmětu. Slovesojese přesune ze svého místa a stane se subjektem. (učebnice str. 68 cvičení 2)

3.1 Rozvoj schopnosti hádat analogicky na základě zvukových obrazů slov.

Takže Izzy není zvíře. Izzy není pták. Izzy není pohádková postava.

4. Fizkultminutka. (hra "Zazvonit na číslo").

5. Olympijské kruhy. (formování gramatických a lexikálních dovedností)

Výuková stránka . 69 např . 2

Podívejte se ještě jednou na Izzy, prosím. Přečteme si názvy kontinentů.

Nyní najděte na mapě kontinenty a pojmenujte je.

Výuková stránka . 69 např .2.2

Z jakého kontinentu Izzy pochází? Zeptejte se mě na otázky o Izzy, prosím.

6. Shrnutí lekce.

Jaký je název lekce? proč? (odpověď na otázku)

7. Domácí úkol . (pracovní sešit strana 104"Všechnoo...“ napište z jaké země jste).

- Dobrý- sbohem, děti!

PLÁN-SOUHRN

HODINA ANGLIČTINY

2 TŘÍDA "B"

GBOU střední škola №626

Učitel: Albas A.A.

Moskva 2014

Shrnutí plánu lekce angličtiny 5. třída Kuzovlev V. P
Název lekce: Co děláš ve svém volném čase?

Cíle a cíle lekce:

Sociokulturní aspekt- Seznámení s tím, jak britští kolegové utrácejí volný čas s přáteli a rodiči, se hrou bingo, s oblíbenými karikaturami amerických dětí Simpsonovi A Rugrats;
R rozvojový aspekt- rozvoj pozornosti, paměti, schopnosti porovnávat a kontrastovat řečové jednotky, generalizace; rozvíjení odhadu analogií s ruským jazykem, pomocí slovotvorných prvků; rozvoj komunikačních dovedností;
V vzdělávací aspekt- výchova k potřebě zdravým způsobemživot a užitečná zábava s přáteli a rodinou, výchova k potřebě a schopnosti spolupráce a vzájemné pomoci při práci ve dvojicích a skupinách;
Na vzdělávací aspekt- zlepšení lexikálních mluvních dovedností; doprovodný úkol: rozvíjení schopnosti číst/porozumět sluchově, aby bylo možné plně porozumět informacím a získat konkrétní informace.
Materiál řeči:
výrobní
: lexical- bazén, udělat si výlet, vyfotit se, nudit se, složit hádanku:
gramatický - Present Simple.

Očekávané výsledky:

Osobní- respekt k tradicím své rodiny a respekt k nim; povědomí o pravidlech slušného chování, kultura projevu; představa přátelství a přátel, pozorný přístup k jejich zájmům a koníčkům; podporovat respekt k jazyku a kultuře jiných národů.

Metasubjekt- utváření představ o cizím jazyce jako prostředku k poznání světa a jiných kultur; rozvoj jazykových schopností: k sluchové a zrakové diferenciaci, k napodobování, k domněnkám, sémantické anticipaci, k identifikaci jazykových vzorů; rozvoj UUD: používat logické akce srovnání, analýzy, syntézy, zobecnění, klasifikace podle různých kritérií, stanovení analogií a vztahů příčiny a následku; vybrat, shrnout a zaznamenat potřebné informace; pracovat samostatně, racionálně organizovat svou práci ve třídě i doma.

předmět- zvládnutí komunikačních dovedností v hlavních typech řečové činnosti:

mluvení- vést dialog-výslech, ptát se partnera a odpovídat na jeho otázky; vytvořit zprávu na dané téma na základě průzkumu.

Naslouchání- rozumět mluvené řeči.

Dopis- zaznamenat ústní prohlášení písemně.

Základní pojmy: h seznámení s novými lexikálními jednotkami: bazén, udělat si výlet, vyfotit se, nudit se, skládat puzzle; opakování aspektově-časové formy Present Simple (stavba kladných, záporných a tázacích vět), správné a Nepravidelná slovesa, způsoby jejich tvoření, výslovnost koncovky -ed, opakování pravidel pro čtení písmene Uu.

Plán lekce:

1. Příprava řeči.

2. Sémantizace nových lexikálních jednotek.

3. Rozvoj komunikačních dovedností v hlavních typech řečové činnosti:

a) poslech

b) čtení;

c) mluvení.

4. Opakování časočasového tvaru přítomného času Jednoduchá, pravidelná a nepravidelná slovesa.

5. Domácí úkol.

Problém povolání: Umět mluvit o tom, co děláte ve volném čase.

Zdrojová podpora pro lekci: Ilustrace, obrázky z různé typy třídy; nahrávání zvuku; gramatická tabulka (Present Simple), učebnice, pracovní sešit, čítanka, prezentace.

Technická podpora-počítač.

Popis lekce


Etapy

Činnost učitele a žáků

Očekávané výsledky

Kontrola a hodnocení

1.Motivace

V hodině se bude probírat téma volného času, proto se v nácviku řeči aktivují lexikální jednotky, které slouží k popisu volnočasových aktivit, které studenti zvládli v předchozích hodinách. Ilustrace slouží jako informační podpora.

Učitel: Zadá úkol pojmenovat činnosti znázorněné na obrázcích.

Rádi děláme různé věci. Co můžeme udělat pro zábavu? (Vytváří problémovou situaci v hodině, aktualizuje znalosti žáků na toto téma.)

Student: Připomíná, co ví o studovaném předmětu,

vytváří předpoklad, systematizuje informace před učením nové látky, určuje téma lekce.



Realizovat

aktualizace

předchozí znalost předmětu.

Vyhodnoťte správnost úkolu, proveďte potřebné úpravy své práce jak na konci akce, tak v průběhu její realizace; zhodnotit pole své nevědomosti, stanovit vzdělávací cíle a záměry (s pomocí učitele určit, co dalšího je třeba se k tomuto tématu naučit).


Individuální ovládání.

Jsou hodnoceni žáci, kteří dokázali pojmenovat největší počet akcí znázorněných na obrázcích.


2. Získávání informací

Učitel: Sémantikuje nové lexikální jednotky pomocí překladu a ilustrací učebnice, propracovává jejich výslovnost. Př. 1, strana 8.

Student: Poslouchá a reprodukuje názvy různých aktivit v angličtině.


Sémantikujte slova na základě lingvistického odhadu.

Nezávisle vyhodnotit správnost provedení akce, provést potřebné úpravy plnění úkolu. Zjistit odchylky

ze standardu.


3. Zpracování informací a diskuse

Učitel: Organizuje práci se zvukovým záznamem (dává za úkol poslechnout si zprávu, vybrat potřebné informace a transformovat je. Př. 21), 2), 3).

1) Které činnosti z ex. 1 Dělají Clare a Paul ve svém volném čase?

2) Co dalšího dělají Clare, Paul a Megan ve svém volném čase? baví je to?

3) Které z aktivit Clare a Paula děláte/neděláte?

Student: Poslouchejte výroky, vyberte potřebné informace a mluvte o sobě, přeměňte slovesa první osoby na slovesa třetí osoby v přítomný prostý.
Učitel: Dává za úkol porovnat části věty a vytvořit podobná tvrzení o sobě, vyjadřující svůj postoj k událostem.

Student: Tvořte věty porovnáváním jejich částí, vyjadřujte svůj postoj odpovědí na otázky: Jaká fakta o Clareiných rodinných aktivitách jsou překvapivá (zajímavá, obvyklá / neobvyklá)?
Učitel: stanoví nový úkol – sestavit dialog a zeptat se jeden druhého na to, jak tráví volný čas, radí studentům.

Student: Naučte se správně klást otázky pomocí požadované aspektivní formy a odpovídat na ně.

Rozumět Anglický projev sluchem za účelem získání konkrétních informací. Znát funkční a formální rysy gramatických jevů (Present Simple).


Použijte verbální prostředky k argumentaci svého názoru.
Používejte k diskusi potřebné řečové prostředky; být schopen pomocí otázek extrahovat chybějící informace.

Přední a individuální ovládání.

Ovládání dialogických řečových dovedností.



4. Shrnutí

Učitel: Povzbuzuje studenty ke hřeNajděte si spolužáka s podobnými zájmy,používat nový lexikální materiál naučený v lekci.
Student: Systematizuje přijaté informace.
Učitel: Shrne lekci, vysvětlí domácí úkol.Co spolu v rodině děláte?
Student: Zapisování domácích úkolů.

Aktualizovat nabyté znalosti o předmětu. Nezávisle analyzovat dosažení cíle na základě zohlednění akčních bodů identifikovaných učitelem v novém vzdělávacím materiálu

Kontrola probrané látky v lekci.

5. Reflexe

Učitel: Vyzývá studenty, aby zhodnotili své aktivity v hodině, zaměřuje se na pochopení a pochopení jejich emočního stavu a osobního přínosu k průběhu hodiny. Děti mluví takto:Teď mohu...

Studenti také obdržíkarty s podobiznou tří osob:veselé, neutrální a smutné. Děti si mohou vybrat obrázek, který odpovídá jejich náladě: vyberte obrázek, který odpovídá vaší náladě:Vyberte si kresbu, která odráží vaši náladu:
Student: Porovnává cíle stanovené na začátku hodiny se získanými výsledky, hodnotí výsledky své činnosti.


Rozvíjet schopnost studentů analyzovat vzdělávací aktivity a emoční stav. Provádět kognitivní reflexi ve vztahu k činům k řešení výchovných a kognitivních problémů.

sebehodnocení


Městská autonomní všeobecně vzdělávací instituce

"Průměrný všeobecná střední školač. 55"
Nástin lekce
Angličtina ve 3. třídě
na téma "Oblíbené a nemilované domácí práce"
(UMK English 3 Kuzovlev V.P., Lapa N.M. a další)
Sestavil: Erofeeva
Larisa
Alexandrovna
2013
Téma lekce: Oblíbené a nejméně oblíbené domácí práce
Cíle a cíle lekce:
- Aktivace slovní zásoby na téma "Práce v domácnosti" v řeči; rozvoj schopnosti pracovat ve skupině;
- Formování dovedností správného čtení písmen Aa, Ii, Yy, Ee v otevřených a uzavřených slabikách;
- Vychovávat respektující vztah ke spolužákům, smysl pro spolupráci, vzájemnou pomoc, zvyšování motivace k dalšímu studiu anglického jazyka.
Zařízení:
- obrázky s dny v týdnu, ročními obdobími;
- čtení karet
- karty se slovní zásobou ve dvou jazycích;
- bramborové hranolky
Techniky a struktury použité v lekci:
Spravovat Mat
plácnutí
Kvíz-kvíz-obchod
Rally Robin
Nepřetržitý Round Robin
Vzlétnout – Touch Down
Během lekcí:
OrgmomentTeacher: Dobré ráno, děti!
Děti: Dobré ráno, L.A.!
Učitel: Rád tě vidím! Sedni si! (děti se posadí).
Jak se dneska máš?
Učitel: Všichni dohromady: Jsem v pořádku! (OK gesto) Jsem dobrý! Jsem úžasný! Jsem super! Jsem skvělý! jsem vynikající! Jsem třída! Jsem tip-top! Jsem dokonalá! (palec nahoru) Žádný problém! (negativní gesto rukou) Jsem tak-tak! (otáčí hranou dlaně nahoru a dolů) Nejsem tak dobrý! Nejsem tak špatný! (palec dolů). (probíhá sborové procvičování možností odpovědí)
Teď chci vědět "Jak se dnes máš?" (odpovězte postupně každému dítěti)
Hlavní část
Nastavení do práce (spravovat podložku)
Učitel: Kluci, dnes na lekci budeme mít skupinovou práci. Budeme s vámi partneři. Pozorně si prohlédněte nákresy na stole a nasaďte si příslušné odznaky. Čísla 2-3 / 1-4 - budete partnery ve tváři, pozdravte se pevným stiskem ruky a řekněte: „Rád vás vidím“. Čísla 1-2 / 3-4 - budete ramenní partneři, pozdravte se potřesením rukou a řekněte: "Mějte se krásně!"
Děkuji. Začněme naši lekci.
1). Dny v týdnu
Učitel: Podívejte se na tabuli. Zhodnotíme všechny dny v týdnu. Opakuj po mě
Pondělí. Dnes je pondělí.
Úterý. Dnes je úterý.
Středa. Dnes je středa.
Čtvrtek. Dnes je čtvrtek.
Pátek. Dnes je pátek.
Sobota. Dnes je sobota.
Neděle. Dnes je neděle.
(fonetické procvičování dnů v týdnu pomocí obrázků)
Odpovězte na mé otázky:
Je dnes pondělí? Je dnes úterý? Je dnes neděle? atd. Dej mi úplnou odpověď – Jaký je dnes den v týdnu? (odpovědi dětí) Jaký den v týdnu je mezi pondělím a středou? (2-3 možnosti) Jaký den v týdnu je vedle pátku? (2-3 možnosti) (děti odpovídají na otázky, za správné odpovědi dostávají žetony, jejichž výpočet bude na konci lekce).
2). Dnešní datum
Učitel: Děti, a jaké je dnes datum? Podívejte se na tabuli:
Druhý prosinec - žije na střeše
Druhý prosinec - karamelové žvýkačky
Druhý prosinec - nezvyk se nudit Druhý prosinec - velký nešvar
Dnes je druhého prosince. Co je dnes za den? (2-3 děti odpovídají na otázku)
3). Roční období
Učitel: Říkáš, dnes je druhého prosince. Ale to znamená - podzim skončil a zima začíná. Jaká jiná roční období znáte, děti? Podívejte se na tabuli: tyto obrázky vám mohou pomoci! Vše dohromady: podzim, zima, jaro, léto. (sezóny se rozpracovávají podle obrázků)
Rally Robin (Rally Robin)
Učitel: Kluci, každý z vás nyní dostane obrázek s jedním ze čtyř ročních období. Myslet si. Pojmenujte svou sezónu. Vyměňte si obrázky se svým partnerem. Pojmenujte svůj nový obrázek. Nyní si vyměňte obrázky se svými ramenními partnery. Znovu pojmenujte svůj nový obrázek. Jsi připraven? ("Ano!")

Učitel: A teď, kluci, vstávejte, dávám vám přesně 1 minutu, musíte najít nejbližší pár, ale ne z vaší skupiny, vyměnit si obrázky se svým novým partnerem a pojmenovat si navzájem obrázky. Při hledání nového partnera nezapomeňte na „High Five“. Jsi připraven? (děti odpoví „Ano!“) Začínáme!
O minutu později je dán signál ticha: "Třída!" - děti odpoví "Ano!" a přesunout se na svá místa. Teď zkontroluji vaše karty! (roční období jsou řízena rychlým tempem - pokud dítě pojmenovalo své roční období, pak za svou odpověď obdrží čip)
4). Ovládání asimilace pasivní slovní zásoby
Vzlétnout – dotyk dolů (vzlet – dotyk dolů)
Učitel: Kluci, teď povstaňte ti, kteří umí pojmenovat, jaký je dnes den v týdnu? (ovládejte 2-3 osoby). Kdo dokáže pojmenovat, jaké je dnes datum? (ovládejte 2-3 osoby). Kdo dokáže pojmenovat kteroukoli sezónu? (kontrola 2-3 osob) (každé dítě dostane čip za správnou odpověď)
5). Pravidla čtení
Učitel: Nyní si zopakujeme všechna pravidla čtení. Podívejte se na tabuli. (je zde opakování základních pravidel čtení s fonetickým procvičováním pomocí vykládacích karet)
Nepřetržitý Round Robin (Continius Round Robin)

Učitel: Kluci, teď každá skupina dostane svou vlastní sadu barevných karet na čtení. Partner číslo 1 si vezme jednu kartu ze společné hromádky a přečte ji, pak si partner číslo 2 vezme kartu, pak číslo 3 a pak číslo 4 a znovu v kruhu, dokud nevyprší váš čas. Dávám vám přesně jednu minutu. Jsi připraven? („Ano!“) Začněme!
Quiz-Quiz-Trade (Quiz-Quiz-Trade)
Učitel: A teď, kluci, vstávejte, dávám vám přesně 1 minutu, musíte najít nejbližší pár, ale ne z vaší skupiny, vyměnit si karty se svým novým partnerem a vzájemně si vykládat karty. Při hledání nového partnera nezapomeňte na „High Five“. Jsi připraven? („Ano!“) Začněme!
O minutu později je dán signál ticha: "Třída!" - děti odpoví "Ano!" a přesunout se na svá místa. Teď zkontroluji vaše karty! (roční období jsou řízena rychlým tempem - pokud si dítě přečetlo kartu, pak za odpověď dostane čip)
6). Jsme dobří pomocníci!
Učitel: Děti, všichni jsme dobří pomocníci pro naše maminky. Ale co můžete dělat s domem? Vymyslete si věty. Například: Umím umýt nádobí. Mohu vyčistit auto. (Děti tvoří věty pomocí slovní zásoby na téma „Práce v domácnosti“) Děkuji.
Co ale s domem rádi děláte nebo neděláte? Odpovězte na mé otázky:
Učitel: Rádi myjete nádobí?
Děti: Ano, dělám / Ne, nedělám
(umýt nádobí, uklízet auto, sbírat ovoce/zeleninu/bobule, krmit domácí mazlíčky, zametat cesty, oprašovat nábytek, prostírat stůl, vařit, stlat postel, pracovat na zahradě, nakupovat atd.)
Rally Robin (Rally Robin)
Učitel: Výborně, kluci! A teď chci vědět: jak dobře znáte slovní zásobu naší lekce. Opět pracujeme ve skupinách, spojte se anglické varianty klišé s jejich ruskými verzemi. Dávám vám 5 minut na celou práci. Porovnejte anglické a ruské ekvivalenty mezi sebou. Dám vám 5 minut na práci ve skupinách. Jsi připraven? ("Ano!")
Závěr
Učitel: Kluci, dnes jste odvedli skvělou práci. Děkuji všem za tak plodnou práci. Spočítáme žetony, řekneme, kdo kolik dnes vydělal, a změníme je na odhady.
Učitel: Lekce skončila. Sbohem, děti!
Děti: Sbohem, L.A.


Přiložené soubory

Synopse lekce cizího (anglického) jazyka pro studenty 6. ročníku vzdělávacích institucí pracujících na výukových materiálech V.P. Kuzovleva.

Téma lekce:"Home, sweet home" (House, sweet home.) Typ hodiny: upevňování a systematizace probraného lexikálního a gramatického materiálu.
Zařízení: aplikace ICT, kartičky se zvuky, kartičky se slovy souhlasím nebo nesouhlasím, písemka "Barevný dům", paprsky 2 barev k odrazu.
Cíle lekce:
vzdělávací:
zlepšení lexikálních dovedností, používání fráze „There is .., There are ..“ v řeči, předložky umístění;
lexikální materiál (pro zopakování): křeslo, postel, ložnice, knihovna, koberec, ústřední topení, židle, počítač, útulna, skříň, závěsy, stůl, jídelna, DVD přehrávač, sporák, květina, kuchyně, obývací pokoj, moderní vymoženosti, plakát, lednička, tekoucí voda, pohovka, stůl, televize, stěna, nástěnná skříň, skříň, skříň, okno, nábytek, koupelna, podlaha, kus podlahy;
gramatický materiál (pro opakování): existuje / jsou, předložky místa;
rozvíjení: podporovat rozvoj logického myšlení, tvořivé představivosti, paměti, pozornosti, řečových dovedností, korekce výslovnosti;
vzdělávací: vytvářet podmínky pro výchovu k respektu ke spolužákům, ke schopnosti naslouchat partnerovi.
Úkoly
Rozvoj gramatických dovedností
Rozvoj komunikativní kompetence

Během vyučování.

1. Organizační moment
Úkol učitele: organizovat žáky do práce, pozitivně je nastavit pro komunikaci v angličtině, vést žáky k určení tématu hodiny.
Úkoly pro žáky: naladit se na pracovní náladu; účastnit se rozhovoru s učitelem, zapojit se do cizojazyčné komunikace, reagovat na dotazy učitele dle komunikativního úkolu.
Metody: konverzační, fonetická a řečová cvičení se provádějí v herní forma, využití viditelnosti.
Výsledek
Odpovídají na pozdrav, předají hlášení strážníka.
dobré ráno!
Jsem.
Ne být nepřítomen.
Dnes je 10. listopadu.
Je podzim
Je úterý.
Pomocí snímku 2 a úvodních otázek studenti uvažují, vyjadřují svůj názor na téma lekce.
Myslím, že budeme mluvit o domově.
Myslím, že budeme mluvit o různých místnostech, nábytku v domě
Když žáci slyší zvuk, na který se učitel zaměřuje, tleskají.
Studenti se dívají na obrazovku, čtou a překládají přísloví z angličtiny do ruštiny.
Můj dům je můj hrad.
Být hostem je dobré, ale být doma je lepší.
Není lepší místo než domov.
Pozdravování studentů, dotazování se na obsluhu.
Dobré ráno chlapci a dívky! Rád tě vidím. Sednout, prosím!
Hlášení důstojníka.
Kdo má dnes službu? kdo chybí? Jaké je dnes datum? jaká je sezóna?
Jaký den v týdnu je dnes? No, začněme s naší lekcí!
Snímek 1. Na obrazovce je usměvavý emotikon a Mickey Mouse s uvítací řeč Ahoj.
Reportování tématu hodiny se zapojením dětí do rozhovoru.
Podívejte se na tabuli! O čem si dnes budeme povídat?
Ano. Máš pravdu! Naše dnešní téma je „Home, Sweet Home“. Budeme mluvit o domech.
fonetické nabíjení.
Provádí se formou hry. Studenti by měli tleskat, pokud slyší zvuk, který učitel zdůraznil.
„Žáčku, teď si zrevidujeme nějaké zvuky, já ten zvuk vyslovím a ty to musíš poznat ve slovech. Pokud zvuk rozpoznáte, tleskněte rukama."


[ə] míč, vysoký, dekorace okno, pocit, zájem, pohovka, nahoře.
Nabíjení řeči.
Nejprve se podívejte na obrazovku. Existují velmi dobré anglické dokazovatele.
Jaký je ruský ekvivalent tohoto přísloví? Osobní: motivace vzdělávací činnosti; studenti budou mít možnost naladit se na práci, uvidí schopnost reprezentovat svou rodnou kulturu v angličtině prostřednictvím přísloví.
Předmět: naslouchejte, reagujte a aktivně se zapojujte do komunikace, přidávejte své informace, přesvědčujte ostatní;
reagovat na řečové situace; umět samostatně zvolit adekvátní čtenářskou strategii v souladu s komunikativním úkolem.
Metapředmět: studenti se budou schopni naučit: formulovat téma a cíle hodiny;
používat logické akce zobecnění a klasifikace; budovat logické uvažování, vyvozovat závěry a vyvozovat závěry.
Procvičování dříve naučené slovní zásoby a gramatiky
Úkol učitele: vytvářet podmínky pro formování rozvoje řečových dovedností, kontrolovat úroveň asimilace dříve probraného gramatického materiálu, rozpoznávat a porozumět dříve prostudovaným lexikálním jednotkám, formovat u studentů schopnost vnímat sluchem a rozumět hlavnímu obsahu zvukového textu, extrahovat z textu konkrétní informace.
Úkoly pro studenty: naučit se rozpoznávat a rozumět jazykovému materiálu sluchem; naučit se používat gramatickou konstrukci There is / There are in speech; naučit se porozumět obsahu poslouchaného textu v angličtině a extrahovat z něj konkrétní informace, vyslovovat otázky a odpovědi, dodržovat správnou výslovnost a intonaci.
Metody: dialog, práce se zvukovým textem, využití vizualizace, různé formy práce (frontální, individuální) (ústní i písemná).
Aktivity studentů Plánované aktivity učitelů a ICT
Výsledek
Věty s obratem There is / There are jsou přeloženy od konce. Nejprve řekneme, kde se předmět nachází, a poté o jaký předmět se jedná.
Studenti ve svých sešitech doplní mezery ve větách, které jsou uvedeny na snímku.
1. je
2. jsou
3. je
4. jsou
5. je
6. je
Kontrola: Žáci čtou věty s vloženým obratem je nebo jsou.
Studenti přečtou slova a spojí je s překladem.

Žáci se dívají na tabuli a pojmenovávají kusy nábytku, sledují výslovnost slov.
Studenti mají k dispozici referenční schéma, pomocí kterého lze říci, co je v místnosti.
K dispozici je (koupelna, kuchyň, jídelna, obývací pokoj, ložnice).
K dispozici je …… v …..
V …….
Zvedněte ruce nahoru a dolů
Rozpažeme ruce do stran
Otočení do strany
Rozhlížíme se kolem sebe
Zavřeme oči
Otevíráme oči
Podívají se na snímek, který je na tabuli, přečtou a přeloží věty.
1. V ložnici je jedno lůžko.
2. V pokoji jsou 2 lůžka.
3. Pokoj v patře.
4. Na pokoji jsou 2 TV.
5. V místnosti je počítač.
Dvakrát si poslechnou text a zaznamenají si do sešitu, se kterým návrhem souhlasí a se kterým nesouhlasí.
1. nesouhlasím.
2. souhlasit
3. souhlasit
4. souhlasit
5. nesouhlasím.
Vlastní testování se provádí pomocí dalšího snímku, který dává správné odpovědi na věty v textu, který jste poslouchali.
Pojmenují, kolik chyb mají, a dostanou dům odpovídající barvy. Zlepšení gramatických dovedností.
Jak správně překládat věty s obratem There is / There are?
Děkuji.
Otevřete svou písanku. Napiš datum. Vyplňte je nebo jsou. Skluzavka
číst.
Zlepšení lexikálních dovedností.
Zapamatujme si názvy místností. podívejte se na obrazovku.
Spojte prosím anglická slova s ​​jejich překlady.
Děkuji.
Podívejte se prosím na obrazovku
Připomeňme si názvy nábytek.
Podívejte se na obrazovku, prosím.
Co je to?
Co je v obývacím pokoji? (Studenti mluví o tom, co je v této místnosti).

Fizkultminutka.
Je čas si odpočinout. Postavíš se?
Nahoru, dolů, nahoru, dolů.
Což je ta cesta
Do Londontownu?
Kde? Kde?
ve vzduchu,
Zavři oči
A jste tam!
Naslouchání.
podívejte se na obrazovku. Je tam pět vět, pojďme si je přečíst a přeložit.
Nyní budete poslouchat příběh o místnosti. Zaškrtněte: souhlasím nebo nesouhlasím. Příběh si poslechnete dvakrát.
Text poslechu (zazní dvakrát):
Emily: Sdílím malý pokoj se svou sestrou. Tato místnost je nahoře. Máme dvě postele a vedle postele mám malou televizi. A moje sestra má u postele také televizi. Můj táta má v kuchyni počítač, ale můžu ho používat, když chci.
Prosím, podívejte se na obrazovku, zkontrolujte své odpovědi, označte je a vraťte se na svá místa.
Žádné chyby? (Dávám dětem zelený dům)
Jedna chyba? (Dávám dětem žlutý dům)
Dvě chyby? (Dávám dětem červený domeček) Osobní: utvářet sebeúctu na základě úspěšnosti vzdělávacích aktivit, motivace ke vzdělávacím a kognitivním aktivitám; schopnosti spolupráce v různé situace.
Předmět: reagovat na řečové situace; shromažďovat zavazadla nového lexikálního a gramatického materiálu a získávat zkušenosti s jeho aplikací.
Metapředmět: budovat logické uvažování, vyvozovat závěry a vyvozovat závěry; aktualizovat získané znalosti; volit akce v souladu s úkolem, používat řeč k regulaci svých akcí; naslouchat učiteli a sobě navzájem, reprodukovat a vnímat potřebné informace a udržovat vzdělávací a obchodní rozhovor.
Průzkum studentů k látce zadané doma.
Účel činnosti učitele: nácvik správného čtení dialogů, pozorování intonace, vytváření podmínek pro schopnost práce ve dvojicích.
Účel činnosti studentů: reprodukovat připravenou dialogickou výpověď; dělat práci na broucích; vyvodit vlastní závěry o úrovni jejich výcviku.
Metoda: práce ve dvojicích
Aktivity studentů Plánované aktivity učitelů a ICT
Výsledek
Děti otevírají učebnici.
Studenti se naladí na dialog
Střídejte se v hraní dialogů.
Opravte jejich chyby nebo si poslechněte opravy učitele domácí práce.
Otevřete knihu ex. 2, str. 46 čtěte v dialogu ve dvojicích.
Organizuje kontrolu domácích úkolů ve dvojicích.
Kontroluje dialogická vyjádření žáků, opravuje chyby žáků, v případě potřeby nabízí jejich opravu, chyby žáků opravuje a vysvětluje.
Osobní: vytváření tolerance.
Předmět: zlepšení komunikativní kultura v konkrétní učební situaci; rozvoj schopnosti vést dialog ve standardní komunikační situaci při dodržování norem etiketa řeči.
Metapředmět:
schopnost organizovat a plánovat vzdělávací spolupráci a společné aktivity s učitelem a vrstevníky; schopnost naslouchat partnerovi.
Konsolidace dříve prostudovaného materiálu
Úkoly učitele: vytvořit podmínky pro formaci postavit monologickou výpověď na základě ukázky; schopnost žáků pracovat ve skupině při plnění tvůrčího úkolu
Úkoly pro studenty: naučit se sestavit monologovou výpověď na základě vzorku; naučit se pracovat ve skupině a společně hledat řešení daného problému.
Metody: různé formy práce (individuálně, s multimediální tabulí, s leták); vytvořit situaci úspěchu.
Aktivity studentů Plánované aktivity učitelů a ICT
Výsledek
Čtení předložek a jejich překlad do ruštiny.
vpravo - vpravo
před - před
vlevo - vlevo
uprostřed - uprostřed
blízko, při - blízko, při
na - na
opak - opak
pod - pod
mezi - mezi
za - za, za, za
Podívejte se na obrazovku a zavolejte polohu kočky.
Kočka je na pravé straně míč.
Kočka je mezi koulemi.
Kočka je pod míčem.
Kočka je na míči.
Kočka je za míčem.
Děti prezentují své designové práce u tabule, detailně popisují místnosti.
Použití předložek místa.
podívejte se na obrazovku. Číst a překládat předložky.
Kde je kočka?
Ano, máš pravdu.
Skupinová práce.
Děti jsou rozděleny do 2 skupin. Předem jsou připraveny 2 listy kreslicího papíru s obrázkem prázdných pokojů a obrázky s kusy nábytku do obývacího pokoje a ložnice.
1. skupina - "Obývací pokoj"
2. skupina - "Ložnice" Osobní: získá komunikační zkušenosti při společné práci.
Předmět: rozpoznávání a používání probraných gramatických jednotek v řeči; rozvoj schopnosti jednat podle vzoru při provádění cviku.
Metapředmět: rozvoj schopnosti organizovat společné aktivity s vrstevníky; používat podporu; schopnost adekvátně používat řečové prostředky k řešení různých komunikativních úkolů;
pracovat v omezeném časovém rámci; použít podporu.
Úkoly učitele: informovat a vysvětlit žákům jejich domácí úkoly; určit stupeň asimilace látky probrané v lekci.
Úkoly pro žáky: zapsat a pochopit význam cvičení z domácích úkolů; hodnotit výsledky své činnosti ve třídě.
Metoda: dialog
Aktivity studentů Plánované aktivity učitelů a ICT
Výsledek
Otevřete deníky a zapište si domácí úkoly.
Odpovědi dětí.
Děti si zapisují známky do deníku.
Jdou k desce a lepí paprsky.
Žáci se loučí s učitelem
Domácí práce.
Otevřete nejdražší. Vaším domácím úkolem na další lekci je připravit krátký příběh o vašem pokoji nebo bývalém. 5 na str. 47.
Shrnutí lekce.
1. Vyskytly se v lekci nějaké potíže?
2. Co bylo dnes neobvyklé?
3. Komu a v čem dnešní lekce pomohla?
Děti, vaše dnešní známky jsou 5 a 4.
………… získej dobré známky!
….. ……tvrdě pracoval, dostává 5.
Odraz.
Naše lekce bude u konce. Tvrdě jsi pracoval. Zatímco soudci sčítají.
Pokud pro vás bylo v lekci vše jasné a snadné, přilepte žlutý paprsek ke slunci lepidlem.
Pokud jste měli během lekce potíže a nedokázali jste se s úkolem vyrovnat nebo vám něco nebylo jasné, přilepte červený paprsek na slunci.
Dík! Lekce skončila, můžete jít. Sbohem, chlapci a dívky!
Osobní: vědomí potřeby zodpovědného přístupu k domácím úkolům
Metapředmět: Studenti budou požádáni, aby pochopili význam domácího úkolu.
Aplikace lekce.
kuchyně, růže, nos, Itálie, značka, oženit se.
[e] zuby, stůl, dát, domov, místní.
moře, šťastný, slepice, červená, zelená, písně
tmavý, nenávidí, auto, chyba, dort, klid.
[ə] míč, vysoký, dekorace, okno, pocit, zájem, pohovka, nahoře.
Sdílím malý pokoj se sestrou. Tato místnost je nahoře. Máme dvě postele a vedle postele mám malou televizi. A moje sestra má u postele také televizi. Můj táta má v kuchyni počítač, ale můžu ho používat, když chci.
[E]
souhlasit nesouhlasit

Shrnutí lekce na anglický jazyk ve 4. ročníku dle výukových materiálů V.P.Kuzovleva s využitím ICT technologií.

Téma sekce:"Místo, které mi dělá radost"
Téma lekce:„Uklidil jsi si pokoj? »
cíle:
Vzdělávací:
formování gramatických mluvních dovedností (tázací věty v Present Perfect)
zlepšení lexikálních dovedností na dané téma
rozvoj schopnosti naslouchat za účelem získání konkrétních informací
Rozvíjející se:
rozvoj paměti a pozornosti
rozvíjení schopnosti pracovat ve dvojicích
Vzdělávací:
pěstovat kulturu komunikace, projevy lásky a zájmu o cizí jazyk
podporovat zájem o studium kultury anglicky mluvících zemí
Plánované výsledky:
1. Osobní:
Rozvíjet motivaci k učebním činnostem a formovat osobní smysl výuky, uvědomovat si míru osvojení látky
formulář komunikativní kompetence komunikovat a spolupracovat s vrstevníky

2. Metapředmět:
Naučte se stanovovat si vlastní vzdělávací cíle
plánovat způsoby, jak dosáhnout cílů
Umět definovat pojmy, vytvořit vztahy příčina-následek
3. Předmět:
Formovat gramatické a lexikální jazykové dovednosti v rámci tématu "Otázky v PresentPerfect".
Zlepšete své konverzační schopnosti

Vybavení lekce: Počítač, plátno, tabule, multimediální prezentace pro lekci v programu PowerPoint, gramatická tabulka Present Perfect Tense

Během vyučování.

1. Organizační moment.
Učitel: „Dobré ráno, všichni. Jste připraveni začít?"
Studenti: „Dobré ráno, dobré ráno!
Přeji ti dobré ráno!
Dobré ráno Dobré ráno!
Jsme rádi, že tě vidíme!"
Učitel: „Taky tě rád vidím. Dnes bych rád začal naši lekci obrázkem na tabuli. Nyní se podívejte na obrázek a zkuste pojmenovat téma naší dnešní lekce.“
Studenti: (vyjádří své myšlenky)
Učitel: „Je to tak. . Je to "Uklidil jsi si pokoj"? Vím, že rád pomáháš svým rodičům. Takže dnes na lekci budeme číst, mluvit a hrát si."
2. Fonetické nabíjení.
Učitel: „Začněme lekci fonetickým cvičením“

3. Rozcvička řeči.
Učitel: „Podívejte se na tabuli! Tohle je táta a jeho oblíbený obývák. Odpovězte na otázku: "Co má a co nemá v místnosti?"
(Učitel vyzve studenty, aby si připomněli slovní zásobu z předchozích lekcí na téma: „Dům, nábytek.“ Studenti odpovídají na otázku v řetězci. Jako vodítko je na tabuli napsáno klišé: „He (ona) má (hasn * t got) ...)“ Tím se aktivuje a upevňuje dříve probraná látka).
Učitel: „Přesně tak. A tohle je máma a její oblíbená kuchyně. Odpovězte na otázku: "Co má a co nemá ve své kuchyni?"
(Práce je stejná podle navrženého modelu.)
Učitel:"Udělal jsi s tím velmi dobrou práci." Na obrázku vidíte holčičku Kate a její pokoj. Musíš říct, co má a co nemá za pokoj?"
(Práce podle navrženého vzorku)
Učitel: „Je to skvělé. Pojďme si "zopakovat názvy nábytku v malé básni"
(Básně-smlouvy mají studenti vždy rádi základní škola. Na snímku je báseň, učitel čte řádky v ruštině, studenti vkládají smluvní slova v angličtině.)
4. Formování gramatických mluvních dovedností.
Učitel:„Dnes jsi prostě skvělá! děti vypadají? Tento muž něco ztratil.
studentů: (zvednou ruku a jeden ze studentů čte):
"Ztratil jsem klíč."
Učitel: Že jo. Jaký čas použil muž, aby nám řekl tento cent?
Studenti: Present Perfect. (Tento gramatický čas byl probrán v předchozích lekcích, studenti vědí, co znamená Present Perfect, a vědí, jak se tvoří oznamovací věty.)
Učitel: Pokuta. Zopakujme si, jak tvořit oznamovací věty v přítomném čase.

(Učitel zapne videoprezentaci vysvětlující tento gramatický čas. Součástí tohoto videa je i vysvětlení nové látky. Učitel se při sledování zastaví a komentuje. Poté na tabuli zobrazí snímek, který schematicky ukazuje, jak se tvoří tázací věty v přítomném čase).
5. Fyzické minuty.
Učitel:"Je čas si krátce odpočinout." Udělejme nějaké pohyby"

(Děti dělají cvičení na veselou písničku a neustálé používání tohoto klipu dětem umožňuje zpívat, protože slova jsou snadno zapamatovatelná.)
6. Automatizace využití nového gramatického jevu v řeči.
Učitel: „Otevřená učebnice, Př.1.3, s.15. Pozorně si přečtěte text!"
(Studenti si přečtou text sami.)
Učitel:"A teď si znovu poslechněme příběh Andyho o tom, co udělal kolem domu."
(Na tabuli je zobrazen snímek s textem, učitel tímto cvičením zapne audio nahrávku (audiokurz k výukovým materiálům V.P. Kuzovleva)).
(Po poslechu učitel nabízí práci na automatizaci používání nového gramatického materiálu v řeči)
Učitel:"Tady je několik otázek, které Andyho maminka často Andymu klade." Co jsou?
(Na tabuli je model studentů pracujících ve dvojicích. Učitel přečte příklad. Poté vyzve studenty, aby pracovali ve dvojicích. V tomto modelu studenti vypracují tázací věty v přítomném čase s použitím pomocného slovesa „have“).
Učitel: "Pracovat v párech. Jeden z vás klade otázky v textu, jiný dává stručné odpovědi. Máte na to pět minut."
(Po 5 minutách učitel zkontroluje zadání, můžete poslouchat jednu dvojici lidí, každé dvojici můžete nabídnout odpovědi na otázky (každý 1 otázka).
Učitel: "Je to skvělé. Nyní navrhuji další cvičení. Andy má sestru a máma se jí ptá, co udělal Ashleyin bratr. Podívejte se na tabuli!"

(Na nástěnce s jiným modelem. Učitel přečte příklad a dá pozor na použití pomocného slovesa „má“. Studenti jsou opět požádáni, aby pracovali ve dvojicích).
Učitel: „Pracujte ve dvojicích. Jeden z vás klade otázky v textu, jiný dává stručné odpovědi. Máte na to pět minut."
(Kontrola úlohy se provádí stejným způsobem jako předchozí úloha.)
Učitel: "Udělal jsi s tím velmi dobrou práci."
7.Relaxace.
(Oči při práci na lekci zažívají velký stres, proto je vhodné domluvit si minuty relaxace.)
Učitel: „Posaďte se pohodlně. Zavři oči. Nadechnout. Vydechnout. Předstírejme, že je léto. Ležíte na písečné pláži. Počasí je fajn. Od moře vane slabý vítr. Ptáci zpívají. Nemáte žádné potíže. Žádné vážné problémy. Jsi Tichý. Váš mozek se uvolní. Ve vašem těle je klid. Nic neodvádí vaši pozornost. Uvolňujete se. (Pauza) Vaše potíže odplouvají. Milujete své příbuzné, svou školu, své přátele. Také vás milují. Naučte se vážit si každé dobré věci. Země je plná zázraků. Můžeš dělat cokoliv. Jste si jisti sami sebou, že máte hodně energie. Máte dobrou náladu. otevři oči. Jak se cítíš?
(Během této komplexní relaxace si můžete zapnout zvuky přírody spojené se slovy (zvuk moře, křik racků, dech vánku atd.)
8. Rozvoj písemných dovedností.
Učitel: „Př.1, s.59. Jaké změny provedli Andyho sousedé? Doplňte mezery. Máte na to pět minut »
(Žáci samostatně vypracovávají zadání písemně. Po dokončení je třeba úkol zkontrolovat. Způsob ověření volí učitel sám:
Ústně (čtení nahlas)
Ve dvojicích (žáci si vymění sešity, na tabuli se zobrazí snímek se správnými odpověďmi.)
Každý žák si práci zkontroluje sám (na tabuli se zobrazí snímek se správně splněným úkolem)
9. Prstová gymnastika.
(Malé zahřátí se používá ke zmírnění svalové únavy z prstů při psaní)
Učitel: „Pět malých pánů Jdeme na procházku. Pět malých pánů Zastavte se na kus řeči. Přišlo pět dam, všechny stály pohromadě a začaly tančit. (5 prstů - pánové, 5 prstů - dámy, setkají se a začnou tančit)
10. Shrnutí lekce. Odraz.
Učitel:„Dnes jsme mluvili o…“
Studenti: (udělají několik názorů) např. „můj pokoj, můj dům atd.
Učitel:„Máš svůj vlastní pokoj?

Učitel: "Uklidil jsi si pokoj?"
Studenti: "Ano/Ne, mám (nemám*t)"
Učitel: "Dal jsi hračky do skříně?"
Studenti: "Ano/Ne, mám (nemám*t)"
Učitel: "Už si ustlala postel?"
Studenti: "Ano/Ne, mám (nemám*t)"
Učitel: "Udělal jsi svůj domácí úkol?"
Studenti: "Ano/Ne, mám (nemám*t)"
Učitel: "To je hezké."
11. Domácí úkol.
Učitel:„Podívejte se na černou tabuli, to je váš domácí úkol (AB př.2, př.1.2, str.59. T. Spojte otázky 1-6 s odpověďmi A-G.
To je pro dnešek vše. Teď můžeš jít. Ahoj!"
studenti: Zvedněte hlavu.
vyskočit vysoko.
mávni rukou
a řekněte "Sbohem!"