Biológia absztrakt 7. Biológia óra összefoglalója (7. évfolyam): A zárvatermők általános jellemzői és osztályozása (absztrakt). Diákmunka csoportokban

Kifejezés. Egyszerű mondat.

Írásjelek a végén

és egy egyszerű mondaton belül

Célok: a kifejezéssel és egy egyszerű mondattal kapcsolatos ismeretek rendszerezése; fejlessze a kifejezések mondatokból való elkülönítésének képességét.

Az órák alatt

én . Idő szervezése

én én . Házi feladat ellenőrzése

A tanár ellenőrzi a 20. gyakorlatot.

Az egyik diák felsorolja az összes főnevet az első bekezdésben, jelezve azok ragozását és esetét, a másik - a kiemelt mellékneveket, jelezve nemüket és esetüket, a harmadik - az igéket a második bekezdésben, jelezve azok alakját és ragozását.

III. Dolgozzon az óra témáján

1. Beszélgetés.

- Mi az a kifejezés?(Ez a jelentésben összefüggő szavak kombinációja, amelyek közül az egyik alárendelt a másiknak. Vagyis az egyik szó a fő, a másik pedig függő)

-

- Mi az ajánlat?(Ez két vagy több szó kombinációja, amelyek jelentésükben és nyelvtanilag összefüggenek, és egy teljes gondolatot képviselnek. A mondatban, a kifejezésekkel ellentétben, főtagoknak kell lenniük.)

- Milyen csoportokra oszlanak a javaslatok?(Egyszerű és összetett.)

- Mi az az egyszerű mondat?(Ez egy olyan mondat, amelynek csak egy alanya és egy állítmánya van.)

- Milyen csoportokra oszthatók egyszerű mondatok? (Az elbeszélésről, a kérdőről és a felkiáltóról.)

- Mi az alapja ennek a felosztásnak?(Ez a felosztás attól függ, hogy melyik írásjelet helyezzük a mondat végére, és milyen intonációval olvassuk ezt a mondatot. Ha pontot teszünk, akkor ez egy kijelentő mondat. Ha a kérdőjel kérdőjel. És ha egy felkiáltójel, akkor az egy felkiáltójel.)

2. 31. gyakorlat végrehajtása.

- Tudod mi az homogén tagok ajánlatokat? (Ezek olyan mondattagok, amelyek egyrészt egy szóra utalnak, és egyrészt ugyanazt a szót jellemzik.)

A javaslat tagja

Beszéd része

tantárgy

főnév, névmás, melléknév főnév jelentésében

állítmány

ige, rövid melléknév

kiegészítés

főnév

meghatározás

melléknév

körülmény

határozószó, főnév elöljárószóval

én V . Teszt diktálás

A tanár diktálja a szöveget. A tanulók leírják a füzetükbe, majd elvégzik a feladatokat.

Mindenkinek megvan a kedvenc évszaka. Sokan szeretik a nyarat, amikor lehet pihenni, úszni, napozni. Leginkább a gyerekek szeretik a nyarat, mert nyáron van szép és napos az idő. Mindannyian szeretünk vidéken pihenni. Hiszen csak ott lehet kimenni a kertbe, és illatos, édes, ízletes epret szedni. Különféle gyönyörű virágok és finom bogyók is nőnek ott. A levegő pedig olyan frissen tiszta, hogy egyáltalán nem akar visszamenni a városba!

Feladatok:

1. Írj ki kifejezéseket ebből a szövegből! Keresse meg bennük a fő szót és a függőt.

2. Írj ki egyszerű mondatokat! Húzd alá bennük a fő- és melléktagokat! Jelölje meg, hogy a beszéd mely részei a mondatok tagjai! Keresse meg a mondat homogén tagjait! Húzd alá őket.

Ezt a feladatot osztályozzák. Az óra végén a tanár összegyűjti a füzeteket ellenőrzésre.

V . Óra összefoglalója

- Mi az a kifejezés?(Ez jelentésben összefüggő szavak kombinációja, amelyek közül az egyik alárendeltje a másiknak.)

- Miben különbözik az ajánlattól?(Az a tény, hogy a javaslatnak szükségszerűen a fő tagoknak kell lennie.)

- Mi az ajánlat?(Ez két vagy több szó kombinációja, amelyek jelentésükben és nyelvtanilag összefüggenek, és egy teljes gondolatot képviselnek.)

Házi feladat: 28. és 30. gyakorlat.

Téma: Egyrészes mondatok a tantárgy fő tagjával.

1) Oktatási:

Megismertetni a tanulókat egy megnevezési mondattal, mint egyrészes mondattípussal a fő taggal - az alany;

A tanulók azonosítási képességének erősítése nyelvtani alapja.

2) Fejlesztés:

Fejleszteni a tanulókban a névleges mondatok szövegbeli megtalálásának képességét;

Fejleszteni a tanulókban azt a képességet, hogy a nevező mondatokat összehasonlítsák az ige típusú szinonim két- és egyrészes mondatokkal, és meghatározzák azok különbségeit;

A tanulók beszédkultúrájának fejlesztése.

3) Oktatási:

Fokozza az érdeklődést az orosz nyelv iránt;

Gazdagít szókincs hallgatók.

Az óra típusa: kombinált.

Óramódszertan: tanári szó, beszélgetés.

Felszerelés: "orosz nyelv" tankönyv 8. évfolyam, szerk. MM. Razumovskaya.

Az óra felépítése:

1) Szervezeti mozzanat és célmeghatározás.

2) Szókincs és helyesírási munka.

3) Az új anyag magyarázata.

4) rögzítés.

5) Összegzés.

6) Házi feladat.

Irodalom: "orosz nyelv" tankönyv 8. évfolyam, szerk. MM. Razumovskaya.

Az órák alatt.

1) Szervezeti mozzanat és célmeghatározás.

"Helló srácok! Örülök, hogy látlak. Ülj le! Kinyitjuk a füzeteket, és felírjuk a dátumot, a feladatot és a témát. Ma a leckében egy névleges mondattal, mint egyrészes mondattípussal ismerkedünk meg a főtaggal - az alannyal, valamint megtanuljuk, hogyan hasonlítsuk össze a nominális mondatokat a szinonim két- és egyrészes mondatokkal. igetípust, és határozzák meg különbségeiket.

2) Szókincs és helyesírási munka.

M. Cvetajeva „Szombaton” című versét kivetítő segítségével vetítik a táblára.

Sötétedik... készülődni a teára...

Asya anyja bundája alatt szunyókál.

Egy ijesztő történetet olvasok

Az öreg fogatlan varázslónőről,

Az öreg boszorkányról és a gnómokról,

A hercegnőről, aki naplementekor elment.

Milyen borzasztóan ismeretlen az erdőben

Barangolj a vak testvérével!

A boszorkánynak van egy gondja:

Vezesd egyenesen a szakadékba!

Sötétedik... Ma szombat van.

És felébred egy szomorú anya.

Sötétedik... Nem emlékszel az órára.

Az ebédlőből teára hívtak minket

Összegömbölyödött Ace

Egy ijesztő történetet olvasok.

Emlékszel, amikor először olvastad ezt a verset? (3. osztályban)

Hangsúlyozza a nyelvtani alapokat. (Egy tanuló megnevezi az összes nyelvtani alapot)

Hány egyrészes mondatot találtál? (6)

Nevezze meg az egyrészes mondatok típusait a főtaggal - állítmány. (Személytelen, határozottan személyes...)

Milyen helyesírási típusokat és típusokat jelölhet meg a szövegben? (A gyökérben hangsúlytalan magánhangzó, a gyökérben kettős mássalhangzók stb.)

Írja át füzetbe a vers szövegét, és grafikusan jelezze az ortogramok kiválasztásának feltételeit!

Keresse meg a részt vevő kifejezéseket a versben! Mi magyarázza a jel választását vagy hiányát mikor részesedési forgalom? Grafikusan jelezze a punctogramok kiválasztásának feltételeit. (A tanuló a helyről válaszol, az értékelő feladatot teljesítve)

Bontsd szét az eltávozott és összegömbölyödött szavainak összetételét.

Ezeknek a formáknak milyen szerkezeti jellemzői figyelhetők meg? (Alapvetően - fészer- van egy hang váltakozása d nulla hanggal; vö. sétált, a gyökér pedig az ver- rokon, nem használatos előtag nélkül; vö. fordulj meg, fordulj meg.)

Keressen több szót a szövegben. (Öreg, hagyj cserben.)

Mondjon példákat, ha más jelentéssel is használják őket! (Egy régi barát, régi könyvek, egy régi ruha; summázz, foglalj össze egy elvtársat, húzd fel a szemöldököd.)

Keress egy szót, amelynek homonimája van. (Az 1. szakadék egy "meredek szikla", a 2. szakadék pedig egy "nagy szám".)

Adjon egy példát, amelyből a homonim szó jelentése egyértelmű lesz. (Az emberek elvesztek ott.)

Szép munka! Jól teljesítetted ebben a feladatban.

3) Az új anyag magyarázata.

1. A probléma megfogalmazásához és megoldásához vezető párbeszédet használják.

Írd le a négysort a füzetedbe. Egy diák a táblánál.

Ősz. Tündérmese,

Mindegyik nyitva van megtekintésre.

erdei utak tisztásai,

A tavakba nézni

Emelje ki a mondatok nyelvtani alapjait! (Kiemelés ősz, hall, tisztások).

Milyen típusúak ezek az ajánlatok? (Egy rész)

név fő tagja javaslatokat? (Tantárgy)

Mi lesz az óra témája? (Egyrészes mondatok a fő taggal - alany)

Szerinted milyen igeidő fejeződik ki ezekben a mondatokban? (Jelen)

Próbálja meg megváltoztatni az időtervet, például fordítsa le ezeket a mondatokat múlt vagy jövő időre. (Ősz volt. – Lesz ősz.

Volt egy mesés palota ... - Lesz egy mesés palota ...)

Mi történik, ha megváltoztatod az időtervet? (A javaslat két részből áll)

Milyen jelenségeket tárgyalunk egyrészes mondatokban egy fő alanytaggal? (A jelenben létező eseményekről, jelenségekről)

Hasonlítsa össze az 1 és 2, 3 mondatot. Mi a különbség? (Az első mondat nem gyakori, a második és a harmadik pedig gyakori)

Mely kiskorú tagok szerepelnek a második mondatban? És a harmadikban? (Definíciók és kiegészítések)

Abban mindenki egyetért, hogy a 3. mondatban a kiskorú tag hozzáadás? (Nem, a 3. mondatban is van definíció)

Bizonyítsd be. (A tisztás főnévnek alanyi jelentése van, nem cselekvésnek, és az utak főnév ezeknek a tisztásoknak a jelét jelzi - utak közelében vannak)

Miféle meghatározás ez? (Inkonzisztens definíció)

Milyen kiskorú tagok lehetnek benne egyrészes mondat a fő taggal - az alany? (Egyezett és ellentmondó definíciók)

Azokat a mondatokat, amelyeket a fő taggal - az alanyal figyelembe vettünk, nominálisnak nevezzük.

Az elvégzett megfigyelések alapján fogalmazza meg a nevező mondatok definícióját! (definíció megfogalmazása)

2. Beszélgetés. A 198. oldalon található tankönyv keretein belül a megnevezési mondatok meghatározásának olvasása

Hasonlítsa össze a tankönyv definícióját a sajátjával.

Mit tanultál a doboz szövegéből?

Mit jelentenek a denominatív mondatok?

Mik a szerkezeti jellemzőik?

Ön szerint a szó mely részein fejezhető ki a téma? (főnevek és névmások)

Mik lehetnek a megnevezési mondatok az állítás céljára? (Post., felszólítás, kérdés.)

Mit gondol, milyen beszédstílusban használnak túlnyomórészt névleges mondatokat? (a szépirodalomban)

Gondoljon a saját példáira a megnevezési mondatokra. (Tél. Itt a hó. Erős fagy.)

4) Rögzítés.

Hasonlítsa össze az írott mondatokat!

Hajnalodik. Hajnal. Hajnal jön.

Mi egyesíti ezeket a javaslatokat? (Ugyanez a jelentés – azt állítják, hogy a jelenség a jelenben létezik.)

Mi a különbség köztük? (A szerkezetben: 1- Egyrészes személytelen, 2- Egyrészes névelő, 3- Kétrészes.)

Végezzük el az ex. 276-os bonyolult csalás - fejlődik az egyrészes névleges mondatok megtalálásának képessége az algoritmus szerint:

Keresse meg a mondat nyelvtani alapját!

Határozza meg a fő tagok számát!

Ha van egy főtag, határozza meg, hogy a beszéd melyik részét fejezzük ki:

Főnév. (Kölcsönös ellenőrzés)

Mogyorófajd vékony sípja, vöröses ablakok alkonyatkor, máglya, amely elválasztotta a sötétséget. Fenyőmancs az ablakon konzervüvegben, eperfehér. De most úgy gondolom, hogy az embernek valószínűleg meg kell ismernie a civilizáció összes élvezetét, mielőtt a boldogság ilyen megértéséhez eljut. V.Belov

Végezzük el az ex. 279 - szelektív diktálás - a névleges mondatok megtalálásának és stilisztikai funkciójának azonosításának készsége rögzült. (Lánconkénti ellenőrzés)

Ritka csillagok, amelyeket a hold sárgás fénye gyengít. Meleg sztyeppei szellő. Akácfa sziluettek, dachák kerítései. Ezüstporos üröm, egyedi éjszakai illata. A villamossínek csillogása, mintha a távolba suhanna, és ott fordulna és elhalványulna a szénsötétség közepette. P. A. Bunin

5) Összegzés.

Milyen mondatokat tanultál az órán? (névadó vagy névelő)

Milyen jelentést fejezhetnek ki ezek a mondatok?

Mi a nevező mondatok stilisztikai funkciója? (A természet, a környezet, az ember belső állapotának képe.)

6) Házi feladat.

1. Tanulja meg a definíciót a 198. oldalon található tankönyvekben.

2. Tanulja meg fejből M. Tsvetaeva „Szombaton” című versét, és készüljön fel az öndiktálásra.

MOU "Bulynyinskaya középiskola"

Óra összefoglalója

program szerint oroszul

"Oroszország iskola"

ebben a témában"Szavak helyesírása lágy jellel a szó végén és közepén"

(2. osztály)

Vezényel: Alekseeva N.G.,

Általános iskolai tanár

MOU "Bulynyinskaya középiskola",

Pszkov régió

Velikoluksky kerületben.

Szavak helyesírása lágy jellel a végén és más mássalhangzók előtt.

Cél:ismételje meg a mássalhangzók lágyságának jelzésének módjait írásban a b betű használatával.

Tervezett eredmények: a tanulók megtanulják jelezni a mássalhangzó hangok lágyságát írásban; szóban és írásban kommunikálni.

Feladatok:

1) Oktatási:

  • a tanulók készségeinek megszilárdítása a szavak végén és más mássalhangzók előtt lágy jellel;
  • a kommunikációs, információs és kulcskompetenciák kialakulásának elősegítése;
  • Tanítsa meg a tanulókat az önértékelés, a kölcsönös értékelés technikáira.

2) Fejlesztés:

  • kritikus gondolkodási készség fejlesztése problémás kérdéseket, hipotéziseket állítson fel, általánosítsa a kapott adatokat és vonjon le következtetéseket
  • fejleszteni a szóbeli és írásbeli beszédet;
  • a tanulók helyesírási éberségének, figyelmének és gondolkodásának fejlesztése;
  • fejlessze a tanuló önállóságát és felelősségét tevékenysége folyamata és eredménye iránt.

3) Pedagógusok:

  • kreatív tevékenység ápolása;
  • a kommunikáció kultúrájának ápolása egy csoportban társaival;
  • feltételeket teremteni az orosz nyelv iránti kognitív érdeklődés kialakulásához.

Felszerelés:

Számítógép, médiaprojektor, bemutató az órán;

Kép Leopold macska képével;

A siker létrája;

Kártyák - hangulatjelek;

Különböző színű kártyák differenciált feladatokkal.

Az órák alatt.

én. Idő szervezése.

Elhangzik a várva várt hívás, kezdődik a lecke. Vendégeink vannak a mai órán, köszöntjük vendégeinket.

- Ülj le. dia 1.

Pozitív hozzáállás.

Üljön kényelmes testhelyzetbe, csukja be a szemét, vegyen nyugodt levegőt be- és ki. Képzeljük el magunk körül az összes oldalt. Mentálisan minden irányban küldje el a kívánságot: "Béke, jóság, szeretet mindenkinek, aki tőlem jobbra, balra, aki előttem, aki mögöttem van."

Örülök, hogy újra látom az arcotokat, a szemeiteket. És úgy gondolom, hogy a mai lecke mindannyiunknak meghozza az egymással való kommunikáció örömét. Sok sikert neked és sok sikert!

Leopold macska dalával szeretném kezdeni a leckét. Hallgass rá, és aki ismeri a szavakat, az énekelhet. 2. dia.

Milyennek látná a mai leckénket? Milyen hangulattal kezdesz? „Bip”, mutasd meg a hangulatodnak megfelelő kártyát.

3. dia.

Kezdődik a lecke, Elmegy a gyerekekhez a jövőért, Próbálj meg mindent megérteni, Tanulj meg titkokat felfedezni, Adj teljes válaszokat, Hogy csak „ötöst” kapj a munkáért!

II. Tudásfrissítés.

1. Egy perc kalligráfia.

Kezdjük leckénket egy perces kalligráfiával. 4. dia.

- Mit tud mondani a lemezről? (A táblán: b b b b b…) (Játék "Kapd el a labdát"

- Írja le, folytatva a mintát.Ügyeljen a betűk lejtésére, magasságára, szélességére. Ne felejtsd el a leszállási szabályokat.

- Mi a javaslat? Olvasd el a közmondást. Mikor mondják ezt?

A csúszdán: Hétszer mérje meg egyszer.

Használjuk ezt a közmondást az órán?

- Írja le úgy, hogy a szavakat kötőjellel válassza el elválasztás céljából, húzza alá a puha jelet.

- Ki birkózott meg "kiválóan" a munkával - emelje fel a kezét?

2. Helyesírási perc.

5. dia.

L. Izmailov író így nyilatkozott a puha jelről:

Puha jel - trükkös jel

Egyáltalán ne mondd.

Nem ejti ki

De gyakran kérdezik ezt a szót.

Miért van sarok a háznak

Szén lett belőle?

Nincs tűz, csak úgy?

Puha jelet adott!

Miért kér szót a puha jel? (A mássalhangzók lágyságának jelzésére).

Nevezze meg a szavakat lágy jellel (szén, mondjuk).

Mi ezeknek a szavaknak az írásmódja? (puha jel a szén szóban, mondd; hangsúlytalan magánhangzó a mond szóban)

Hogyan ellenőrizhetjük a hangsúlytalan magánhangzót? (válassz egy tesztszót - mondd)

3. Szótári munka.

Milyen szabályra emlékeztünk? (hangsúlyozatlan magánhangzó, amely ellenőrizhető)

Igaz, de az oroszban vannak olyan szavak, amelyekben ellenőrizhetetlen, hangsúlytalan magánhangzók találhatók. Hogy hívják ezeket a szavakat? (szótár)

Miért? (ellenőrizzük a szótárban).

Mondd el nekem ezeket a szavakat (a képekről: süvöltő, kabát, medve, sárgarépa, korcsolya). 6-10. dia.

Miben különböznek ezek a szavak? 11. dia.

Vannak olyan szavak, amelyeknek lágy jele van a szó végén? Név.

Mi a helyzet a lágy jellel a közepén? Név.

Írjuk ezeket a szavakat két oszlopba - a szó első oszlopába a szó végén lágy jellel, a másodikba pedig a szó közepére lágy jelű szavakat. Húzd alá a helyesírást.

A táblánál két diák külön oldalon dolgozik, a többi gyerek füzetbe ír.

Kollektív ellenőrzés - ha jól van írva a szó, akkor tapsolunk, ha rossz, akkor tapossuk a lábunkat. Értékeljük osztálytársaid munkáját. dia 12.

Ki végzett kiváló munkát? Ki bukott meg? Miért?

Most találj ki egy új szókészletet.

13. dia jegyzetekkel: B E E M L (bútor)

Furcsa szót kaptál,

Szinte külföldi.

Nézz rá

És fordítsd le nekem!

A tanár felírja a szót a táblára. dia 14.

Mondjuk a bútor szót egybehangzóan. Magyarázd meg lexikális jelentése. Írd le a szót, helyezd a hangsúlyt, húzd alá a helyesírást. És most te nehéz feladat- Vedd fel az egygyökerű szavakat. Bizonyítsa be az álláspontját.

4. A "Találd ki a szót" játék. 15. dia rejtvényekkel ( feladat, öv, szoba, kapu).

És most fejtsünk meg rejtvényeket veled, és egyúttal felfedjük közülünk a legokosabbakat.

Alkoss egy mondatot e szavak egyikével, és foglalj bele egy új szótári szót.

III. Önmeghatározás a tevékenység iránt.

Gyerekek, nézzék meg az összes elkészült feladatot, és találjátok ki, miről fogunk ma beszélni a leckében. Mi lesz a mai óránk témája? (A szavak helyesírása lágy jellel).

Teszteljük a feltételezéseinket. Olvassa el a lecke témáját a 125. oldalon.

16. dia: Szavak helyesírása lágy jellel a szó végén és közepén.

Ez új téma? (Nem, 1. osztály óta ismerjük és a 2. osztályban ismételtük).

Milyen tanulási célokat tűzzünk ki magunk elé? dia 17.

Ma a leckében összefoglaljuk tudásunkat erről a levélről; megszilárdítjuk a szavak helyes írásának képességét egy puha jellel a szó végén és közepén, szépen és pontosan írunk - ezt figyelembe vesszük az osztályozásnál.

Így ma a leckében gyakoroljuk, megszilárdítjuk,

ismételgetni és általánosítani, valamint írni, játszani, ellenőrizni egymás munkáját.

Olvassa el a szabályt a 125. oldalon. Mit tanultál a szabályból? (Semmi). Hol lesz hasznos ez a tudás a való életben? Mire valók?

IV. Testnevelés "Sun"

Mihez köti az örömteli hangulatot? (A nappal.)

Most egy testnevelési foglalkozást fogunk tölteni a szem számára "Sun" ( Szemtorna a 18-19. dián.

V. Dolgozzon az óra témáján.

206. gyakorlat

Páros ellenőrzés. Ellenőrzés a 20. dián található mintával:

Iskola - iskola, erő - erős, december - december, április - április.

VI. A tanult anyag konszolidációja.

Macska Leopold egy érdekes feladatot készített számodra páros kártyákon.

Miért vannak különböző színű kártyák a kezemben?

Válassz egy kártyát, amely megfelel a képzettségi szintjének, és amelyet kezelni tud. Konzultáljon egy párban lévő partnerrel.

Dolgozz párban kártyákon (különböző színű kártyákon differenciált feladatokkal).

Emlékezzünk a páros munka szabályaira. dia 21.

"5" - sárga lap

Olvas.

W… bla fedve… fehér… vrom a p… lyane állt egy kicsi… evett… nálam… vki nagy… pihe… vastag farka.

  1. Határozza meg a mondathatárokat úgy, hogy helyesen jelöli meg a mondat elejét és végét.

"4" - zöld kártya

Olvas.

W… bla borított… fehértől… brom. A p ... liana egy kis ... kaya evett ... . L ... vkinek nagy ... bolyhos ... vastag farka van.

  1. Illessze be és húzza alá a hiányzó elírásokat.
  2. Az első mondatban keresse meg és húzza alá a főbb kifejezéseket.

"3" - piros lap

Olvas.

W… bla borított… fehértől… brom. A p ... liana egy kis ... kaya evett .... L ... sy b ... nagy pihe ... vastag farok.

  1. Illessze be és húzza alá a hiányzó elírásokat.

Ma ellenőrzik a munkádat, holnap megtudod, hogyan birkózott meg a mai órán a feladatokkal, és milyen érdemjegyeket kapott.

VII. Kreatív házi feladat.

Keress és írj le egy verset, amelyben vannak szavak a vizsgált helyesírásra.

dia 22.

IX. A lecke összefoglalása.

Mit csináltunk ma az órán?

Mit tanultunk ma? Milyen nehézségekkel találkozott az órán? Milyen kérdéseket szeretne feltenni ezzel kapcsolatban? Mit gondol, hogyan lesz hasznunkra ez a tudás az életben? Ahol? Milyen feladat volt érdekelt?

x. Visszaverődés. dia 23.

És most értékeljük tudásunkat a mai órán. Kérjük, nézze meg füzeteit – hogyan birkózott meg a feladatokkal, milyen körültekintően dolgozott a füzeteiben. Előtt a tudás létrája: tedd a mágnest a tudásodnak megfelelő lépcsőre: ha a mágnest a legfelső fokra teszed, akkor minden világos számodra; a második lépésben - nehézségeket tapasztal; alacsonyabb - az anyagot egyáltalán nem sajátították el.

Sikerült... Meglepődtem... Tetszett... Örültem... Dicsérhetem magam a... 24. diaért.

Milyen hangulatban fejezed be? Hagyjon az asztalokon egy hangulatának megfelelő kártyát.

Köszönöm mindenkinek az osztályban végzett munkáját. További sikereket kívánok!