Kuidas koostada logopeedilise tunni tehnoloogilist kaarti. Individuaalse logopeedilise tunni tehnoloogiline kaart vanemale koolieelikule hääliku häälduse korrigeerimiseks. sulgeb silmad. nad peitsid end

Fazljeva Olesja Igorevna

Logopeed, keskkool nr 6, UIOP, Jamalo-Neenetsi autonoomne ringkond, Nadym

Fazlyeva O.I. Marsruutimine logopeediline seanss vastavalt föderaalse osariigi haridusstandardi nõuetele // Öökull. 2016. nr 3(5)..10.2019).

Tunni vorm: rühmalogoteraapia

Klass: 2

Tunni teema: "Tähtide eristamine p-t sõnades ja lausetes" Leksikaalne teema "Aastaajad", "Rändlinnud".

Tunni koht ja roll uuritavas teemas: esimene sessioon sellel teemal.

Tunni tüüp : õppinud uut materjali

Tunni eesmärgid:

arenev : luua tingimused tähtede eristamise oskuse kujunemiseks p-t sõnades; laiendused sõnavara teemal "Aastaajad", "Rändlinnud"; kognitiivsete huvide aktiveerimine; tähelepanu, visuaalse ja kuulmismälu arendamine; võime anda esitatud küsimustele täielikke vastuseid;

korrigeeriv: luua tingimused spetsiifiliste kirjutamisvigade, optilise düsgraafia ennetamiseks;

hariv: soodustada õpilaste tunnetusliku lugemishuvi teket; edendada austust looduse vastu ja lindude eest hoolitsemist; õpetada austust klassikaaslase ja iseenda suhtlemisel ning koostööl.

Võtmepädevused, mis tunni jooksul kujunevad: hariv – tunnetuslik, kommunikatiivne.

UUD, mis tekivad tunni jooksul:

  • regulatiivne: eesmärgi seadmine, planeerimine;
  • kognitiivne: suulises vormis suulise avalduse teadlikult ja vabatahtlikult ülesehitamise oskus, tegevusmeetodite ja -tingimuste refleksioon, tegevuse protsessi ja tulemuste kontroll ja hindamine;
  • kommunikatiivne: oskus väljendada oma mõtteid piisava terviklikkuse ja täpsusega vastavalt ülesannetele ja suhtlustingimustele; monoloogiliste ja dialoogiliste kõnevormide valdamine vastavalt emakeele grammatika- ja süntaktilistele normidele.

Planeeritud tulemused:

Metasubjekt:

1) Parandusülesannet mõista ja omaks võtta, selle lahendamine logopeediõpetaja juhendamisel läbi viia.

2) Tunni sisust välja tuua teadaolevad teadmised ja oskused, määrata tundmatu ring õpitava teema kohta.

3) astuda dialoogi õpetaja ja kaaslastega, arutada probleeme kollektiivselt, näidata üles initsiatiivi ja aktiivsust, soovi sõna võtta;

4) teostada vastastikust kontrolli ja osutada koostöös vajalikku vastastikust abi.

Isiklik :

1) Näidake üles motivatsiooni hariduslikuks ja tunnetuslikuks tegevuseks.

2) Mõistma enesekontrolli ja tulemuste enesehindamise tähendust õppetegevused.

Varustus: Arvuti, plasmaekraan, esitlus "Diferentseerimine p-t”, üksikud peeglid; "helikott"; tähtede eristamise käsiraamat p, t; kirjakaardid P Ja T plastiliinist; tähtede p ja t stiliseeritud kujutis; pilt, mis kujutab Toropõžkat, pilte, millel on kujutatud aastaaegu ja kuude nimetusi, pildid, mis kujutavad rändlinde.

Tunniplaan:

I. Organisatsioonietapp.

II. Ettevalmistav etapp

Õppetegevuse motiveerimine - 1 min.

Teadmiste täiendamine teemal - 3 min.

III. Eesmärgi ja ülesande seadmise etapp - 1 min

IV. Teematöö etapp - 15 min.

1. Logopeed loeb muinasjuttu "Toropõžkina häda".

2. Tähtede eristamine p - t

3. Helide eristamine [p] - [t]

4. Didaktiline mäng"Krüptimine"

5. Tähtede motoorsete oskuste kinnistamine kinesteetiliste aistingute põhjal.

6. Didaktiline mäng "Helikott" .

V. Lava. Õpitud materjali koondamine. - 12 minutit.

7. Iseseisev töö enesetestiga. Skautide mäng

8. Kehaline kasvatus. Didaktiline pallimäng "Vastupidi" -3 min.

9. Ajutised mõisted.

10. Graafiline dikteerimine.

VI. Tegevuse peegeldus (tunni tulemus) - 5 minutit

Kasutatud ressursid

  1. Efimenkova L.N. Moodustuse puudumisest tingitud vigade parandamine foneemiline taju. - M.: Knigolyub, 2003.
  2. Eletskaja O.V., Gorbatšovskaja N.Ju. Organisatsioon logopeediline töö Koolis. - M.: Sfera, 2005.
  3. Sadovnikova I.N. Rikkumised kirjutamine ja nende ületamine nooremate õpilaste puhul. - M.: Vlados, 1997.
  4. Tehnoloogilised kaardid vene keeles 2. klass.
1. Liigestusvõimlemine sooritatakse harjutusi “Pannkook”, “Karista ulakat keelt”, “Lennuk”, “Maitsev moos”. 2. Heli artikulatsioonimustri täpsustamine

Millise asendi võtavad huuled, kui hääldame heli "L"?

3. Eraldatud ütlus heli.

Näidake mulle, kuidas seda heli õigesti hääldada.

Sarv pikka aega L-L-L

Ütle järsult L, L, L.

Heliautomaatika töö

L: Lähme tagasi oma talvemuinasjutu juurde.

«Vana põder kutsub loomi

Hei, siin! Kiirusta, kiirusta!
Unustasid? Sest täna
Tuleb uusaasta puhkus!

L: Selleks, et need elanikud lagendikul satuksid, tuleb täita mitu ülesannet.

a) automatiseerimine silpides

L: Et see loom galopiks, peate minu järel silpe kordama:

LA-LA-LA AL-AL-AL

LO-LO-LO OL-OL-OL

LU-LU-LU UL-UL-UL

LY-LY-LY YL-YL-YL

b) automatiseerimine sõnades ja lausetes

Logopeed demonstreerib kiindumuse kujukest

L: Kas sa tead selle looma nime?

(Ekraanile ilmub suur nirk kujutis)

nirk- valget värvi väike röövloom.

L: Sa pead panema nirk puust vasakule. Laps võtab kujukese ja kommenteerib oma tegevust - ASJASIN NÄRKI PUU VASAKUL.

L: Et need metsaelanikud lagendikule ilmuksid, tuleb lahendada mõistatusi:

Kellel on talvel külm

Rändab vihane, näljane ... ( hunt)».

L: Pane hunt puu ette. Laps kommenteerib PANIN HUNDI PUU ETTE

L: Ja miks hunt tuli?

D: Suusatamine

„Koputab kogu aeg

Puud on õõnestatud

Aga nad ei tee haiget

See ainult ravib... (rähn)».

L: Ja kuidas rähn puid kohtleb?

L: Istuta puu alla rähn. Laps kommenteerib ISTUTASIN PUU ALLA RITKU.

L: Ja see metsaelanik tahab sinuga näpumängu mängida

c) Arendustöö peenmotoorikat sõrmed

Pärast võimlemist demonstreerib logopeed kujukest metsis

L: Kes see on? (kui lastel on raske vastata, helistab logopeed ise)

See on metsis. Kas sa tead, miks seda nii kutsutakse? ! Metsis - sõnast "kurt". Teda kutsutakse nii, sest kui ta hakkab oma laulu laulma, jääb ta kurdiks ega kuule helisid. Kui see peatub, hakkab see uuesti kuulma. Istutage metsis puust paremale.

R: ISTUTASIN PUU POOLE PAREMAL JUURDE KELLALIHVA.

d) Töö graafiliste motoorsete oskuste arendamisel

L: Ja see väike loom tahab väga, et sa tema portree joonistaksid.

(lastele antakse ümbrikud, milles on erineva keerukusega ülesandeid.

1) matemaatiliste eelistustega lapsele :

orava kontuur, mis on tehtud õhukese punktiirjoonega, mis tuleb rangelt mööda joont ringi tõmmata ja numbritega ühendada (lihtne valik)

joonista orava kontuur punktide kaupa, järgides digitaalne šifr(raske variant)

2) kunstivõimega lapsele:

orava kontuur, mis on tehtud õhukese punktiirjoonega, mis tuleb rangelt mööda joont ringutada (lihtne võimalus);

õhukese punktiirjoonega orava kontuur puuduvate elementidega (keeruline valik)

L: Kelle sa said?

D: orav

e) Töö kõne grammatilise struktuuri arendamiseks.

L: Meie orav on väga kapriisne. Ta kutsub taas endaga mängima ja nimetama kõiki lagendiku elanikke, nagu oleks neid palju.

D: Põder – põder – palju põtra
nirk - nirk - palju nirk
Rähn - rähnid - paljud rähnid
Metsis - metsis - palju metsis
Hunt - hundid - palju hunte
Valk - valk - palju valku.
L: Pane orav kännu otsa

R: ISTUTASIN ORAVA KÄNDULE

e) Töö helianalüüsi oskuse kujundamisel

Määrake, milline skeem sobib iga looma või linnu nimega:

  • Sõna algus - nirk, põder
  • Sõna keskel - hunt, orav, metsis
  • Sõna lõpp - rähn

f) Heli selge häälduse harjutamine puhtas kõnes

L: Vaata, uusaastapuu nimes on ka heli “L”. Räägime temast midagi. Pakun järgmisi fraase:

Individuaalne ja kooriline hääldus:

„LU-LU-LU – oleme ballil kuuse ümber
LO-LO-LO - meie jõulupuu on soe
LA-LA-LA - meie jõulupuu on väike
LY-LY-LY - tallasime põrandaid.

L: Nüüd jääb üle jõulupuu ehtida ja loomadel algab vapustav puhkus.

(Kuulub uusaasta meloodia)

L: Jätame oma väikeste loomade ja lindudega hüvasti ja soovime neile head uut aastat.

Ludmila Abramova
Individuaalse logopeedilise tunni "Heli automatiseerimine [Ш]" tehnoloogiline kaart

Marsruutimine

individuaalne logopeediline seanss

teemal:

« Heliautomaatika"SH" silpides, sõnades, fraasides, lausetes, luuletustes ja keeleväänajates.

Valmistatud:

õpetaja- kõneterapeut

MKDOU "Lasteaed

"Naerata" Zhizdra

Abramova L.V.

Zhizdra - 2015

Individuaalse logopeedilise tunni tehnoloogiline kaart

õpetajad- kõneterapeut Abramova Ludmila Valentinovna

rühm (number,

logopeediline järeldus) Rühm nr 2 ( "Gnoomid")

Logopeediline järeldus: ONR (3. tase).

Teema heliautomaatika klassid"SH"

Tüüp klassid"Uued teadmised"

Kasutatud tehnoloogiad 1. Tehnoloogia tegevuspõhise lähenemise alusel.

2. Tervise säästmine tehnoloogiaid.

3. Teave ja suhtlus tehnoloogiaid.

4. Tehnoloogia faasiline moodustumine vaimsed tegevused.

Sihtmärk heli automatiseerida"SH" silpides, sõnades, fraasides, lausetes, luuletustes ja keeleväänajates.

Ülesanded Parandus-kasvatuslik Parandus-arendav Parandus-kasvatuslik

Õige liigendusmustri fikseerimine häälduse ajal heli [W];

Oskus selgelt rääkida heli [Ш] silpides, sõnad, fraasid, laused, luuletused ja keeleväänajad;

Foneemilise taju ja kuulmise arendamine;

Oskus sõnadest lauseid koostada;

Oskus koordineerida nimisõnu numbritega;

Sõnavara laiendamine ja aktiveerimine;

Sõnade analüüsi- ja sünteesioskuste parandamine.

Arendada artikulatsiooni ja peenmotoorikat;

Arendada rütmitunnet, kuulmis tähelepanu, mälu, mõtlemist;

Enesekontrollioskuste harimine;

Julgustada aktiivsust ja tähelepanelikkust õppetund;

Verbaalse suhtluse vajaduse tõstmine;

Huvi tõstmine klassid;

Uhkustunde tõstmine emakeele ilu ja kõla üle.

Eeldused universaalseks

õppetegevused Isiklik UUD: Regulatiivne UUD: Kommunikatiivne UUD: Kognitiivne UUD:

Moodustada motivatsiooni õppimiseks ja eesmärgipäraseks tunnetuslikuks tegevuseks;

Kognitiivse ja isikliku refleksiooni läbiviimiseks.

Arendada oskust väljendada oma oletust lähtuvalt tööst kõnematerjaliga;

Täitma õppetegevused verbaalses ja vaimses vormis.

Arendada oskust teisi kuulata ja mõista;

Võimalus töötada paaris;

Pidage läbirääkimisi ja jõudke ühisele otsusele ühistegevuses, sh huvide konflikti olukordades.

Arendada oskust infot leida ja struktureerida;

Arendada oskust teavet esitada ja seda diagrammidest välja võtta;

Objektide analüüsi põhjal järelduste tegemiseks,

üldistama, märkide järgi liigitama;

Otsige küsimustele vastuseid.

IKT vahendid,

riistvara turvalisus: sülearvuti.

esitlus" Heliautomaatika"SH".

Organisatsiooniline struktuur logopeediline seanss

Etapp Etapi kestus Meetodid

ja töömeetodid Õpilaste tegevuse korraldamise vormid Tegevused

õpetajad- logopeed Tegevus

õpilane

Motivatsioon - luua tingimused õpilase sisemise vajaduse tekkimiseks õppeprotsessi kaasamise järele;

Ehitage paigaldused tervislik eluviis elu ja rakendamine tegelikus käitumises.

2 minutit Näidake harjutuse näidist, sümbolpildid- sümbol artikulatsiooni harjutus luuletuse hääldusega Teostab artikuleerivat võimlemist.

II. Teadmiste värskendamise etapis uuendatakse uuritud toimimismeetodeid, mis on piisavad teadmiste konsolideerimiseks ja nende üldistamiseks (uute teadmiste loomiseks vajaliku ZUN-i taasesitamine ja parandamine).

Etapi kestus Meetodid

õpetajad- logopeed Tegevus

õpilane

2 min Praktiline: analüütiline-sünteetiline. Individuaalne – meenutagem kuidas kardin kahiseb tuul: sh-sh-sh-sh.

Kirjeldage, mida huuled teevad? Hambad? Kus keel asub? Mis positsioonil ta on? Ütleme nii väljahingamise heli. Vaatame, milline tuul välja tuleb.

Kas õhk tuleb suust vabalt välja? Õhuvoolule on takistus – see on keel. Nii et see heli, Milline? (Kaashäälik.) Kuidas me seda hääldame, kas vihane või kiindunud? (Vihaselt.) Heli"SH"- kõva kaashäälik. Pane käsi kõrile korda: sh-sh-sh-sh. Kas meie kael väriseb või magab? õige, heli"SH"- kurt.

Harjutus "Koputage nagu mina".

hääldus heliga silbid"SH".

Iseloomulik heli"SH".

Sha - shu - shi, Ashka - kõrv - ishka, Shi - sha - shu, Ishka - ashka - kõrv, Shu - shi - sha, Ear - ishka - ashka.

Uute teadmiste avastamine. - teadlikkus sellest, mis täpselt on nende teadmiste, oskuste või võimete puudumine.

Raskuse tekkimise koha kindlaksmääramine, nende tegevuste korrelatsioon selles kohas uuritud meetoditega ja selle kindlaksmääramine, millised teadmised või oskused neil raskuse lahendamiseks puuduvad

Etapi kestus Meetodid

ja töömeetodid Õpilase tegevuse korraldamise vormid Tegevused

õpetajad- kõneterapeut

Tegevus

õpilane

5 min Praktiline:

analüütilis-sünteetiline Individuaalne automatiseerimine heli [w] sõnades.

Siit me tuleme oma sõprade juurde. Ja Maša ja Mishka seadsid asjad majas korda. Aitame neil asju kappidesse panna – üks kapp Mishkale, teine ​​Mašale. Mõelge sellele, millised asjad võivad olla Mašal kapis ja millised võivad olla Mishkal?

Harjutus „Ühenda silbid sõnaks, leia pilt» .

Karul on mitmeid lemmikesemeid, milliseid saab aimata, kui silbid õigesti ühendada.

Shka-tööriist-ka.

Šokolaad.

By-va-resh-ka.

Mähis.

Masha kapp... (müts, kasukas, sall).

Mishka kapis ... (kepp, kahur, kabe).

Sõnade hääldus.

Uute teadmiste rakendamine praktikas.

Etapi kestus Meetodid

ja töömeetodid Õpilaste tegevuste korraldamise vormid Tegevused

õpetajad- logopeed Tegevus

õpilane

11 min Praktiline Individuaalne harjutus"Jagage sõna kätega plaksutades osadeks".

Nüüd plaksutame käsi iga saadud sõna puhul, jagades selle osadeks.

Mäng "Kutsuge seda armsalt" (PC).

Harjutus "count".

Sihtmärk: oskus kooskõlastada numbreid nimisõnadega.

Maša kogus Mishka jaoks muhke. Mitu käbi Maša kogus?

Mashal on 6 koonust. Kuula ja korda.

Automatiseerimine [w] lausetes.

Meie sõbrad on teile ette valmistanud veel ühe mängu. Peame esitama ettepaneku iga kavandatava skeemi kohta.

Mida on näidatud esimesel diagrammil? (kott, nool, kirss)

Mis teie arvates kotis on? Vasta täislausega.

Mõelge teise ja kolmanda skeemi lausetele.

Heliautomaatika[w] luuletustes.

Räägime Mishkale luuletuse. Kuulake ja korrake mina:

Müts ja mantel -

Siin on meie Mishutka.

Harjutus "Valige esemed märkide järgi".

Magus, suur, kuum (Päike)

Väike, kuusk, pruun (koonus)

Roheline, läbipaistev, vaikne (konn)

Ilus, valge, rabane (Vesiroos)

Harjutus: "Jäta meelde ja korrake keeleväänajaid pärast kuulutajat". (arvuti kasutamine).

Jagab sõna plaksutusega osadeks.

Shka-tööriist-ka.

Šokolaad.

By-va-resh-ka.

Mähis.

Leib on leib.

Jänes on jänes.

Päike on päike.

Onn on onn.

Kukk on kukk.

Starling - starling.

Ööbik on ööbik.

Kirss on kotis.

Laps mängib pallidega. Maša kogub maikellukesi.

Luuletuse kordamine.

Teemaga töötamine pilte.

Sõnade kordamine.

Fizminutka - kujundada hoiakuid tervisliku eluviisi suhtes ja selle rakendamist tegelikus käitumises.

Etapi kestus Meetodid

ja töömeetodid

Õpilaste tegevuse korraldamise vormid Tegevused

õpetajad- kõneterapeut

Tegevus

õpilane

Näidatakse lapse rühma harjutuse näidist

Sooritab koos õpilasega füüsilise minuti "Meie Maša keetis putru" Meie Maša keetis putru.

Keedetud puder, lapsed toidetud:

Ma andsin selle

Ma andsin selle

Ma andsin selle

Ma andsin selle

Ja ta ei andnud seda.

Ta mängis palju.

Ta lõhkus taldriku.

isorütmikud

Etapi kestus Meetodid

ja töömeetodid Õpilase tegevuse korraldamise vormid Tegevused

õpetajad- logopeed Tegevus

õpilane

4 min Praktiline: õige sõnastuse valimine, suuline, grammatiline

Vastavalt iseseisvuse tasemele: pärast ülesande selgitamist Individuaalne

Loeb luuletust.

Teostab kuulduga toiminguid

Peegeldus

Kujundada adekvaatne arusaam õppetegevuse edu/ebaõnnestumise põhjustest;

Moodustage kriteeriumide alusel adekvaatne enesehinnang "hea õpilane".

Etapi kestus Meetodid

ja töömeetodid Õpilase tegevuse korraldamise vormid Tegevused

õpetajad- logopeed Tegevus

õpilane

3 min Praktiline, võrdlus. Individuaalne Mäng"Labürint".

Liigutage sõrmega mööda teed, hääldades selgelt heli"Shhh" (Pilt arvutis) .

Mis me täna oleme heli õppinud hääldama?

Kas meie õppetund on lõppenud. Ja kui teil tekkis küsimus, võtke see endaga kaasa naljakas karu, no kui ei, siis kurb.

Rajaga töötamine arvutis, küsimusele vastamine, Karu valimine.

Kirjandus.

1. Andreeva G. N. logopeedilised tunnid nooremate õpilaste sidusa kõne arendamise kohta. Kell 3: juhend for logopeed / toim.. R. I. Lalayeva. – M.: VLADOS, 2012.

2. Arushanova A. G. Kõne ja verbaalne kommunikatsioon lapsed. Kõne grammatilise struktuuri kujunemine 3-7 aastat. M.: Mosaiik-süntees, 2005.

3. Miklyaeva N. V., Miklyaeva Yu. V., Slobodnyak N. P. Parandus-arendus klassid sisse lasteaed . Juhised koolieelsete lasteasutuste spetsialistidele ja kasvatajatele. M.: Sfera, 2008.

4. Levtšuk E. A. Grammatika muinasjuttudes ja juttudes. SPb. ,2003.

5. Mironova S. A. Koolieelikute kõne arendamine logopeedilised tunnid. ,M. ,2007.

Valla eelarveline õppeasutus

Keskmine üldhariduslik kool № 4

Marsruutimine

logopeediline seanss

Õpetaja logopeed

Korostelina Galina Konstantinovna

2014. aasta

Sihtplokk.

Tunni teema

Heli seadistamine [Ж].

Tunni eesmärk

    Hääliku /zh/ artikulatsiooni täpsustamine, hääliku /zh/ lavastamine, isoleeritud häälduses fikseerimine;

    Kõnemotoorika arendamine;

    Foneemilise taju ja foneemilise analüüsi arendamine;

    Heli ja tähe vahelise ühenduse parandamine / w /

Plaanitud tulemus:

Isiklikud oskused

Metaelementide oskused

Üksuse oskused

Õppimisvajaduse tunnetamine, hindamine, enesehinnang.

Kognitiivsed oskused: hääliku hääldusalgoritmi määramine, õige häälduse analüüs, loogilise arutlusahela konstrueerimine, kognitiivse eesmärgi iseseisev valimine ja sõnastamine, märgi-sümboolsete vahendite kasutamine.Reguleerimisoskused: oskus kontrollida oma töövalmidust. Oma töö analüüsimine: vigade leidmine, nende põhjuste väljaselgitamine, tegevuste kontrollimine, tegevuste planeerimise ja sooritamise oskus, oma tegevuste seostamine teadaoleva algoritmiga.Suhtlemisoskused: oskus üksteist kuulata ja kuulda, õpetajaga dialoogi astuda, aktsepteerida ja kokku hoida õppimise eesmärk ja ülesandeid, väljendada oma mõtteid vastavalt püstitatud õpieesmärkidele.

1. Hääliku /zh/ artikulatsiooni täpsustamine, hääliku /zh/ seadmine, fikseerimine isoleeritud hääldusse.

2. Kõnemotoorika arendamine;

3. Foneemilise taju ja foneemilise analüüsi arendamine;

4. Heli ja tähe vahelise ühenduse parandamine / w /

Tööriistaplokk.

Tunni ülesanded: 1. Fheli kinesteetilise kujutise moodustamine [p] (artikulatsiooniorganite asendi tunded);

2. Praktiliste oskuste ja oskuste kujundamine parandatud (foneetiliselt puhas, leksikaalselt arenenud, grammatiliselt õige) kõne kasutamiseks.

3. Areng foneemiline kuulmine ja taju.

4. Tähelepanu ja mälu arendamine.

5. Tugevdada helide korrelatsiooni oskust tähtede ja sümbolitega.

Tunni tüüp: uute teadmiste omandamine.

Haridusvahendid:

    Varustus: peegel.

    Didaktiline materjal: kirjakaardid, heliliigendusprofiil, ainepildid.

Organisatsiooni- ja tegevusplokk

Tunni etapid

Õpetaja tegevus

Õpetaja tegevus

Kognitiivne

Kommunikatiivne

Reguleerivad

Võetud meetmed

Moodustatud

asjade tegemise viisid

Rakendatud

tegevused

Moodustatud

asjade tegemise viisid

Võetud meetmed

Moodustatud

asjade tegemise viisid

1. Organisatsioonimoment.

1. Loob emotsionaalse meeleolu:

Iga päev, alati, igal pool
Klassiruumis, mängus -
Räägime julgelt
Ja me istume vaikselt.

2 .Teeb mõistatuse:

Sellel majal on punased uksed
Uste lähedal on valged loomad.
Loomad armastavad maiustusi ja kukleid.

Lahenda mõistatus.

Võtke mõistatuse tekstist välja oluline teave.

Värskendage elukogemust.

Suhtleb mõistatuse äraarvamise ajal õpetajaga.

Oskus vestluskaaslast kuulata.

Väljendage oma mõtteid vastavalt ülesandele.

Kontrollib vastuse õigsust.

Oskus kuulata vastavalt seatud sihtmärgile.

Aktsepteerige ja salvestage õpieesmärk ja eesmärgid.

2. Liigestusvõimlemine

"Lõbusa keele lugu"

1. Huultele :

See maja on suu. Maja uksed avanevad ja sulguvad. Nii: suu lahti: "naerata"

Suu kinni: "toru"

konnapoisid”

Tõmmake huuled otse kõrvade juurde - see meeldib konnadele väga,

Nad naeratavad, naeravad ja nende silmad on nagu alustassid.

elevandipoisid”

Ma imiteerin elevanti, tõmban oma huuli oma ninaga.

Keele pärast : Selles majas, mu sõber, elab rõõmsameelne keel.

Oh, ja ta on tark poiss ja natuke ulakas

Nii et ta läks välja jalutama, verandale päikest võtma (keel on alahuulel)

labidas" - pange keel labidaga, hoidke seda veidi,

Ta lamab vaikselt ja ei värise üldse.

Siin puhus kerge tuul ja keel värises (keel"nool") peitis end majja ja sulges enda järel ukse (keel ära, suu kinni).

Ja õues varjus päike pilve taha ja vihm trummeldas katusel (koputame keelega hammastele, ütleme “d-d-d-d”).

Kodus keelega igav ei hakanud, lagi sai valgeks)

Maalikunstnikud” (oleme täna maalijad - valgendame lae).

Keel vaatas kella, nad tiksusid: "tiks-taks" (suu lahti, huuled naeratades, puudutage keeleotsaga suunurki)- "kell"

Ka minul on aeg magama minna, ”mõtles Keel.

Esinebteatud

liigeseorganite asendid.

Kasutage sümboolseid vahendeid.

Suhtleb liigendvõimlemise sooritamise ajal õpetajaga.

Oskus vestluskaaslast kuulata.

Väljendage oma mõtteid, tegevusi vastavalt ülesandele.

Kontrollib võimlemise õiget sooritamist.

Vajadusel täpsustab, parandab, täiendab.

Selleks vajalike liigeseorganite õigete, täisväärtuslike liigutuste ja teatud asendite arendamine õige hääldus helid ja assotsiatsioon lihtsad liigutused keerukateks.

3. Õpiprobleemi väljaütlemine

Tahvlil on mitu pilti: mardikas, ämblik, lind.

Logopeed loeb mõistatuse:

Zhu-zhu-zhu
Zhu-zhu-zhu
Istun oksal
Istun oksal
Ma kordan kirja pidevalt
Teades kindlalt seda kirja
Kordan kevadel ja suvel.

Kes see oksa peal sumiseb? Leia pilt.

Mis on sõna "mardikas" esimene häälik? See heli meenutab mardika suminat.

Täna õpime häält /zh/ hääldama. Selleks on vaja, et huuled ja keel töötaksid hästi.

Sõnastab tunni teema:

"Heli J lavastamine",

Eesmärk: õppida hääldama häält J.

Iseseisvalt tuvastada ja sõnastada kognitiivsed eesmärgid ja eesmärgid.

Nimeta tunni teema ja eesmärk.

Suhtleb õpetajaga, vastates küsimusele.

Oskus kuulata ja suhelda õpetajaga.

Sõnastage oma väited.

Toodab enesekontrolli.

4. Heliseade /F/)

(lavastamise tehnikat kasutatakse heli hääldamisel /sh/).

Pane käsi kõrile. Tehke hääl /sh/ ja öelge see nüüd kõvasti, nii et kael väriseb. Selgub heli /g/.

Pärast pikka hääldamist tehakse selgeks, et mardikas sumiseb niisama.

Logopeed korrigeerib ja täpsustab heli artikulatsiooni.

Analüüsib ja võrdleb helide hääldust.

Kuula õpetajat.

Vasta õpetaja küsimusele.

Kontrolli, korrigeeri, hinda partneri tegevust.

Oskus väljendada oma mõtteid vastavalt suhtlusülesannetele ja -tingimustele.

Planeerige ja koostage plaan, tegevuste jada.

5. Dünaamiline paus.

Teostab liikumist koos lastega.

Siil valmistub rekorditeks,

Hakkab sporti tegema.

Siil pingutab oma käpad,

Tõstab latti üles.

Mahutab 1, 2, 3, 4, 5

Saate lati alla lasta.

Siil kükitab madalalt

Ja kõnnib kivikestel

Naaseb tagasi.

Lõõgastumine on mõnus.

Ülesande enesekontroll.

6. Liigenduse täpsustamine /zh/ (peegli ees)

Ütleme uuesti heli /w/. Millises asendis on huuled?

Millises asendis on hambad - suletud või avatud?

Kus on keeleots?

Keele ots on ülespoole tõstetud, kuid ei puuduta ülemisi hambaid. Keele ots ja külgmised servad on kumerad ja topsikujulised.

Logopeed näitab käe abil keele asendit.

Kuidas keel välja näeb? (tass).

Vastab õpetaja küsimustele.

Analüüsib elundite liigendusstruktuuri.

Loob seose artikulatsioonilihaste liikumise ja nende tundlikkuse vahel.

Vastab õpetaja küsimustele.

Oskus kuulata ja dialoogi pidada.

Oskus väljendada oma mõtteid vastavalt ülesannetele.

Ülesande enesekontroll.

Aktsepteerige ja salvestage õpieesmärk ja -eesmärk.

Täiendage, täpsustage.

Arendage õigeks häälduseks vajalikke liigendusorganite õigeid, täisväärtuslikke liigutusi.

7. Isoleeritud heli / w / fikseerimine onomatopoeesias

laulma "mardika laul": ütle heli w-w-w pikka aega ühe hingetõmbega.

hääldab heli w-w-w.

Loob seose artikulatsioonilihaste liikumise ja kõrvaga heli tajumise vahel.

Kuula õpetajat.

Onomatopoeesia paljunemise võime.

Ülesande enesekontroll.

Arendage õigeks häälduseks vajalikke liigendusorganite õigeid, täisväärtuslikke liigutusi.

8. Foneemilise analüüsi arendamine

A) Mäng "Püüdke heli" (heli kuuldes plaksutage käsi /g/)

Mitmetest helidest: M, F, B, R, F, L, F ....

Silpide seeriast: zha, wa, lo, jo, du, zhu ...

Mitmest sõnast: kärnkonn, klaas, hüpe, labidas, teler, kaelkirjak ....

B) Jagage pildid diagrammide alla:

JA_____________

(sõna alguses)

JA_______

(sõna keskel)

Varem iseloomustavad lapsed heli /zh/: kaashäälik, tahke, kõlav.

Pilte tahvlil: suusad, kaelkirjak, tammetõrud, jope, vest, pidžaamad, siilid, ajakiri.

Pilte on vaja jagada skeemide alla: esimese skeemi all on pildid, mille nimes kõlab sõna alguses heli /zh/, teise skeemi all - /zh/ sõna keskel .

C) Hääliku /zh/ koha määramine sõnas digitaalse seeria järgi: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

Logopeed hääldab sõnad: õhtusöök, nahk, tuli, saapad, kevad.

Plaksutab käsi, kui kuuleb heli.

Kirjeldab heli. Jagab pilte diagrammide all.

Määrake heli koht digitaalses seerias.

Heli tajumine kõrvaga.

Helianalüüs.

Heli määratlus sõnades.

Heli määratlus sõnades.

Kuula õpetajat.

Vasta õpetaja küsimusele.

Oskus kuulata ja dialoogi pidada.

Planeerige koostööd õpetajaga.

Ülesande enesekontroll.

.

Suuda kuulata vastavalt seatud sihtmärgile.

Aktsepteerige ja salvestage õpieesmärk ja -eesmärk.

Täiendage, täpsustage.

9. Heli ja tähe “Zh” vahelise seose fikseerimine.

Näidake tähte "g". Milline ta välja näeb?

Tehke pulkadest kiri.

Korja üles pilte heliga /w/.

Seob heli tähega.

Seose loomine heli ja tähe vahel.

Kuula õpetajat.

Vasta õpetaja küsimusele.

Oskus ehitada monolooge.

Ülesande enesekontroll.

Täpsustage, parandage, täiendage vastavalt vajadusele.

Suuda kuulata vastavalt seatud sihtmärgile.

Aktsepteerige ja salvestage õpieesmärk ja -eesmärk.

Täiendage, täpsustage.

10.Tulemus

Tunni tehnoloogiline kaart

Info logopeedi kohta (nimi, töökoht, praegune kategooria, soovitud kategooria) _____________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________________________

Üksus: frontaalne logopeediline seanss Klass 2 Programm, toetus:

Tunni teema: Eristamine Y-E. Tunni tüüp: hõlmatud materjali konsolideerimine

Varustus:

Selle klassi õpilaste õppimisvõimaluste ja varasemate saavutuste tunnused, kellele tund on mõeldud: õpilased on vilunud

regulatiivne UUD: 1) määrab logopeedi abiga ja iseseisvalt õppetegevuse teema ja eesmärgi; 2) võrrelda oma tegevust standardiga (valim).

kognitiivne UUD:1) eristada Y - E silpides ja sõnades; 2) oma helianalüüs ja süntees; 3) eristab kõvaduse ja pehmuse järgi täishäälikuid konsonantidest ja kaashäälikutest.

kommunikatiivne UUD:1) oskab oma mõtteid suuliselt sõnastada ainult algoritmi järgi; 2) kaitsta oma seisukohta ainult logopeedi algatusel; 3) ei oska alati teiste vastuseid kuulata.

isiklik UUD: rõõmusta enda ja klassikaaslaste edu üle; 2) lugupidav suhtumine üksteisesse tunni käigus

Eesmärk ja eesmärgid kavandatud õpiväljunditena, kavandatud saavutuste tase:

Planeeritud õppetegevuse tüüp

Õppetegevused

Planeeritud õpitulemuste saavutamise tase

Teema UUD (tea, oska)

Fikseerida Y - E eristamise viise sõnades ja fraasides.

Õppige omandatud teadmisi praktikas rakendama.

Sobitage omadussõnad nimisõnadega. ühikut ja pl.

Metasubjekt

Kognitiivne UUD

Oskab olulist teavet allikast eraldada.

Regulatiivne UUD

Määrata logopeedi abiga ja iseseisvalt õppetegevuse teema ja eesmärk.

Planeerige oma tegevused algoritmi alusel.

Kommunikatiivne UUD

Suuda oma oletusi väljendada, vastust argumenteerides.

Viia läbi ühistegevusi.

Isiklik UUD

Viia läbi enesehindamine õppetegevuse edukuse alusel.

õppetunni etapp,

lavaaeg

Lavaülesanded

meetodid,

õppimistehnikad

Haridusliku suhtluse vormid

Logopeedi tegevused

Õpilaste tegevused

Moodustati UUD ja sisulised tegevused

Motivatsioon-eesmärk etapp 5 min.

Psühholoogiline suhtumine õppetundi, tähelepanu aktiveerimine.

Veenduge, et praegused teadmised oleksid ajakohastatud.

Korraldage iseseisev või logopeedi abiga eesmärkide püstitamine.

mänguhetk

Vestlus

Frontaalne

1. Pakub õppijatele rütmi taasesitamist.

2. Korraldab õpilase tegevust, mis on suunatud olemasolevate teadmiste uuendamisele.

Plaksutage rütmi, kirjutage number vihikusse.

Tuvastage sõnades sama heli.

Määrake tunni teema ja eesmärk.

Isiklik:

Oskus töötada positiivselt.

Kognitiivne:

Kommunikatiivne:

Regulatiivne:

Määrata ja mõista õppetegevuse eesmärke.

indikatiivne etapp

5 minutit.

Korraldada sõltumatu või logopeedi ütluse abil algoritmi järgi?

Vestlus

Individuaalne.

Frontaalne

Peeglitega töötamine

Võrrelge helide artikulatsiooni, kirjeldage helisid.

Kognitiivne:

Oskus sõnades levinud heli isoleerida

Kommunikatiivne:

Väljendage oma mõtteid

Otsingu ja uurimise etapp

1-2 min.

Korraldage probleemile lahendus.

(Kuidas me eristame?)

Vestlus

Ülekatte vastuvõtmine käeseljaga lõua all

Frontaalne

Individuaalne.

Võimaldab õpilastel leida viise helide eristamiseks.

Nad nimetavad iseseisvalt helide eristamise viise.

Kognitiivne:

Oskus nimetada helide eristamise viise.

Kommunikatiivne:

Väljendage oma oletusi.

Praktiline etapp

20 minutit.

Tagada teadmiste rakendamine praktikas.

Harjutus

Demonstratsioon.

mängu meetod.

Individuaalne.

Frontaalne

Grupp

Pakub mitmeid ülesandeid omandatud teadmiste praktiseerimiseks.

Teema:

Kognitiivne:

Teabe väljavõte. Keskenduge oma teadmiste süsteemile. Hankige uusi teadmisi.

Regulatiivne:

Kontrolli tegevuste protsessi ja tulemusi.

Kommunikatiivne:

Peegeldav-hinnav etapp

8-9 min.

Hinnake nende tegevuse tulemusi. Planeerige oma tegevused tulemuse parandamiseks.

Esitage kohtuotsused suuliselt.

Individuaalne

Dialoog logopeedi ja lapse vahel, tekkinud raskuste väljaselgitamine.

Logopeedi suunavad küsimused, võimaldades lapsel realiseerida järgmist sammu kõrgemal tasemel tulemuse saavutamiseks.

Raskused edasiste tegevuste planeerimisel tulemuse parandamiseks.

Isiklik:

Enesehinnangu võime.

Kommunikatiivne:

Oskus kõnet adekvaatselt kasutada oma otsuste vormistamiseks. Kuulamisoskused.

Regulatiivne:

Planeerige edasisi tegevusi tulemuse parandamiseks.