Inglise keele tunni metoodilise arenduse analüüs inglise keeles teemal. Inglise keele tunni analüüs föderaalse osariigi haridusstandardi järgi: näidis, metoodilised arendused Tunni analüüs mänguvormis inglise keel

Mihhailovskaja Jelena Fedorovna
Töö nimetus:õpetaja inglise keeles
Haridusasutus: MBOU "Lütseum nr 3"
Asukoht: Vladivostok
Materjali nimi: metoodiline juhend
Teema: Inglise keele tunni analüüs 10. klassis
Avaldamise kuupäev: 09.05.2017
Peatükk: täielik haridus

10. b klassi inglise keele tunni näidisanalüüs

teemal „Maailma religioonid.

Inglise keele õpetaja …………….

TUNNI TEEMA: . "Teemalise uue sõnavaraga kõnepraktika" Maailm

religioonid"

Varustus

interaktiivne

nähtavus,

didaktiline

materjalid, sealhulgas õppe- ja metoodilised komponendid

keeruline.

EESMÄRKIDE SEADISTAMINE: tund on keskendunud kujundamisele ja

võõrkeelse kõnetegevuse oskuste ja vilumuste arendamine: kõnelemine

(monoloogiline,

dialoogiline

orienteeritud

õpilased omandavad õpitava teema kohta uut sõnavara.

Hariduslik

kasvatus

võimeid

koostöö, salliv suhtumine erinevatesse religioonidesse.

Tunni üldhariduslikud eesmärgid: sõnavara süstematiseerimine ja aktiveerimine vastavalt

teema "Maailma religioonid".

Tunni eesmärgid vastavad selle kohale õppimise teema, programmi nõue

võõrkeelte õpetamine ja õppekava selle klassi jaoks.

HARIDUSRUUM (kontor võõrkeel) valmistunud

okupatsioon. Koostanud audiovisuaalseid materjale, muud didaktika

materjalid. Õpilased valmistasid oma tööruumid tundideks ette.

ÕPPEMOSFÄÄR klassiruumis (kontoris) suudab lülituda

õpilastele aines "võõrkeel". Seda hõlbustavad materjalid

räägitakse õpitava keele riigist; reprodutseeritud helisalvestises

võõrkõne; muud keelekeskkonna vahendid, visuaalne selgus

PIIRANGU HETK

Õpetaja räägib õpilastega võõrkeeles, viidates neile

küsimustega, klassi töövalmiduse vastu huvi tundmine, loodusest aru andmine

saavutab

õpilased

sõnastatud

orienteerub

õpilased

suhtluseesmärkide saavutamine.

korralduslik moment

tulemuseks

loob klassiga kontakti. Selleks kasutab ta mikrovestlusi koos

õpilased

metoodiline

looming

loominguline, äriline, sõbralik õhkkond.

Õpetaja kasutab kõne soojenduse ajal materjale uue õppe kohta

UUE MATERJALI TUTVUSTUS: õpetaja tutvustab uut haridust

materjalist

suhtlemisaldis

tutvustused

hariv

materjalist

kasutatud

interaktiivne

materjalist

õpik.

semantiseerimine

vastab

õppimine,

raskusi

tutvustati

materjal, selle assimilatsiooni eesmärk. Uue materjali selgitus annab

õpilaste põhikeelematerjali valdamine.

Õpetaja tagab uue keelematerjali omastamise keeles,

tinglik kõne

harjutused,

mitmesugused

tegevused,

austades

ratsionaalne

suhe

harjutused (keeleline, tinglik kõne ja kõne), suulised ja kirjalikud,

kasutades interaktiivset tahvlit ja illustreeritud visualiseerimist.

Rääkimise õpetamisel

oskuslikult valitud kõnematerjal: kõne

olukordi

dialoogi näidis,

kirjutatud). Õpetaja

korraldab tööd paaris, on efektiivne kasutada

probleemsed ülesanded.

Lugemise õpetamisel kasutatakse teksti edukalt suulise keele arendamise aluseks

Klassitöö peamised vormid: frontaal-, rühma-, paaristöö,

indiviid, nende suhe on metoodiliselt otstarbekas. Kõik õpilased

vaheldusrikas

piisav

esitati

õpilane õpetaja,

raamatuõpilane,

õpilas-amet, õpilane-tudeng.

Õpetaja kasutab tunnis erinevaid raamatupidamisvahendeid,

õpilaste võõrkeelematerjali valdamise, oskuste kontroll ja hindamine

oskusi

võõrkeel

(küsimus Vastus

esitus

harjutused ja ülesanded, testimine jne).

Ülesanne järgmine õppetund: ette antud, motiveeritud,

täitmine, näitab, kui kaua selle lõpetamine aega võtab,

hakkab seda klassiruumis koos õpilastega esitama.

Lõplik

vestelge õpilastega mitteametlikult, vastake küsimustele, mis pole kaasatud

pikendatud

õpilane

anda hinnanguid.

Õpetaja tegevuses järgiti üldisi didaktilisi põhimõtteid

teadvus,

praktiline

orientatsioon,

üleminek

lihtne

kompleksne, teadaolevast tundmatusse, konkreetsest abstraktseni jne.

rakendab

metoodiline

põhimõtteid

suhtlemisaldis

keskenduda

õppimine

võõrkeel

edeneb

funktsionaalsus, toetumine emakeelele jne.

Individualiseerimine

samaaegselt

naudib

mitu

esitlusi

hariv

materjal,

võtab arvesse

isiklik

huvid

koolitust

kiirust

assimilatsioon

materjal,

raskusi

erinev

õpilased.

lubab

õpilased

tegevused nagu lugemine, kirjutamine, rääkimine jne.

õhkkond

optimistlik, aktiivne, asjalik, heatahtlik

levitamine

tundub

otstarbekas,

aprikoosi plaanile vastav.

Üldine hinnang tunnile on rahuldav.

naudi

eristatav

julgustust

tsenderdust

sõltuvused

isiklik

omadused

õpilased.

inglise keele õpetaja

Inglise keele avatud tunnid hõlmavad ka tunni üksikasjalikku metoodilist eneseanalüüsi. See oskus on õpetaja kutsetegevuse oluline aspekt.

Enesehinnangu tunnused

Ingliskeelse GEF-i tunni eneseanalüüsil on selge algoritm, mille abil õpetaja demonstreerib tunnis kasutatud meetodeid ja pedagoogilisi võtteid.

Uus föderaalsed standardid, see etapp on kohustuslik, mõjutab see atesteerimisel õpetaja professionaalsuse hindamist.

Analüüsi skeem

Kuidas toimub inglise keele tunni analüüs vastavalt föderaalsele haridusstandardile? mille peavad täitma eksperdid, sisaldab järgmist:

  1. Ülesannete sõnastamise õiguspärasuse ja tunni eesmärgi tuvastamine, nende asjakohasus selles temaatiline planeerimine selle akadeemilise distsipliini jaoks.
  2. Analüüs õpilaste vastuste põhjal, produktiivse ja reproduktiivse iseloomuga harjutused, tunni tulemuslikkus.
  3. Uue materjali koondamiseks küsimuste ja ülesannete valiku teostatavuse kindlaksmääramine.
  4. Tingimusliku kõneülesannete ja asendus- ja transformatsioonitüüpi harjutuste ning reproduktiivse tegevuse vahelise seose tuvastamine.
  5. Ülesannete järjestuse väljaselgitamine, kooliõpilaste oskuste ja vilumuste parandamine.
  6. Õppeaja jaotuse ratsionaalsuse väljaselgitamine eesmärkide ja eesmärkide seadmiseks, uue materjali läbimõtlemine, arvukad kõnetegevuse võimalused.
  7. Tunni üldise loogika määratlus: dünaamilisus, eesmärgipärasus, seotus.
  8. Kooliõpilaste individuaalsete, isikuomaduste arvestamine õpetaja poolt.
  9. Kasutamine tehnoloogiates, rakenduse piisavuse analüüs teatud tüübid tegevused.
  10. Hinne isikuomadusedõpetaja: väljendusoskus, kasvatus, professionaalsus.

Inglise keele avatud tunde hinnatakse erinevate meetoditega. Skeemi valik sõltub erinevaid tegureid: klass, õpetaja kogemus.

Analüüsiülesanded

Mis vahe on inglise keele tunni analüüsil GEF-i järgi? Allolev näidis näitab peamist erinevust uue skeemi ja traditsioonilises nõukogude koolis kasutatud klassikalise vormi vahel. Teise põlvkonna standardid hõlmavad õpetaja ehitusoskuse hindamist kooliõpilastele

Mida peaks GEF-i järgi inglise keele tunni analüüs sisaldama? Ekspertide poolt täidetud näidisvorm sisaldab refleksioonihinnangut. Selles etapis peaksid lapsed oma tegevust iseseisvalt hindama treeningsessioon tunnis iseseisva töö määra kindlakstegemiseks.

Analüüsi ülesanne ei ole õpetajat metoodilistes vigades süüdi mõista, vaid aidata kaasa ekspertide tuvastatud probleemide kõrvaldamisele.

Analüüsi eripära

Ingliskeelse tehnoloogilise kaardi koostab õpetaja igaks koolituseks. Sõltuvalt õppetunni tüübist kasutavad eksperdid selle tõhususe hindamiseks erinevaid skeeme.

Kuidas analüüsida inglise keele tundi vastavalt GEF-ile? Näite õpetaja professionaalsuse hindamiseks kasutatavast vormist on leitav juhised. Näiteks suulise kõne leksikaalsete oskuste kujundamise tunnis käies, Erilist tähelepanu on antud funktsionaalsete ja semantiliste tabelite kasutamisele.

Arvesse võetakse sõnavaraühikute arvu tunni erinevatel etappidel, semantiseerimisvõtete valiku adekvaatsust õpilaste inglise keele oskuse tasemele. Eksperdid analüüsivad uute leksikaalsete üksuste kombineerimist õpilaste poolt varem õpitutega. Nende ülesande hulka kuulub ka õpetaja enesehindamise harjutuste kasutamise adekvaatsuse kontrollimine.

Olulised aspektid

Kui föderaalse osariigi haridusstandardi kohane inglise keele tunni kokkuvõte on mõeldud kombineeritud tunni jaoks, hindavad eksperdid õpetaja professionaalsuse kontrollimisel ekstralingvistilise objekti tuvastamist, tööd funktsionaalsete ja semantiliste tabelitega ning leksikaalset kasutamist. elemente õpilastele oma mõtete väljendamiseks.

Inglise keele vastavalt föderaalsele osariigi haridusstandardile koostab õpetaja tabeli kujul, et oleks mugav oma tegevuse eneseanalüüsi läbi viia. Lisaks konkreetsele koolitusele seatud eesmärkidele ja eesmärkidele on üksikasjalikult välja toodud UUN poolt moodustatud õpilaste ja õpetaja tegevused.

Erinevat tüüpi õppetundide analüüsi tunnused

Selliste ingliskeelsete koolituste analüüs hõlmab üksikasjalikku hinnangut õppeaja jaotuse ratsionaalsusele grammatilise nähtuse esitlemise ja arendamise vahel. Need määravad kasvatusreegli sõnastuse selguse, koolilaste eelneva ettevalmistamise uue grammatilise nähtuse tajumiseks, kõneharjutuste sooritamise õigsuse.

Kõneoskuste arendamise tunni hindamisel on eraldi koht õpetaja kõneharjutuste järjestuse järgimisel. Määratud ülesannete hulk kõneharjutused, samuti põhipaigaldiste koostise kvaliteeti.

Lugemise õpetamisele pühendatud tunnis pööravad eksperdid tähelepanu kompositsioonile, sisule ja keelelistele raskustele, mis õpilastel teksti kallal töötamise käigus tekivad.

Psühholoogiline aspekt

Lisaks metoodiliste võtete ja meetodite kasutamise otstarbekuse kontrollimisele tunni eri etappides pööravad eksperdid tähelepanu ka psühholoogilised aspektid. Nad analüüsivad õpilaste kõne ja mõtlemise arenguastet, loova või reproduktiivse mõtlemise ülekaalu. Eksperdid hindavad laste motivatsiooni võõrkeelt õppida, meetodeid, mida õpetaja selleks kasutas.

Enesevaatluse näidis

Kuidas toimub ingliskeelse GEF-i õppetunni eneseanalüüs? Toome näite vastavalt uute haridusstandarditega kehtestatud algoritmile.

  1. 5. klass, inglise keel.
  2. Petrova Irina Valentinovna, kõrgeim kategooria.
  3. Õpik "Inglise keel fookuses": Vaulina Yu.E., Dooley D., Podolyako O.E., Evans V.
  4. Tunni teema: "Inglise keelt kõnelevad riigid".

Tunni eesmärgid:

  • Õppetöö: teemakohase sõnavara kasutamise reeglite tutvustamine, koolitus ja õpetamine, suulise ja kirjaliku kõne oskuse kontroll.
  • Arendamine: oskuste ja võimete arendamine igat tüüpi kõnetegevuses; oskus süstematiseerida teadmisi ja koostada oma monolooglause; laiendada teadmisi riikide kohta; arendada kognitiivset tegevust.
  • Õppeülesanded: aine vastu huvi kujundamine, patriotism.
  • Selle õppetunni tüüp on kombineeritud.

Tegevuste ja tulemuste kirjeldus

Tunni etapid on järjestikused, ajaliselt vastavad tunni sisule. Motivatsiooniks kooliõpilased kasutasid ettekannet.

Tund vastab föderaalse osariigi haridusstandardi nõuetele, võimaldab teil kujundada õpilaste isiklikke, regulatiivseid, kognitiivseid ja suhtlemisoskusi. Kasutati projekti tegevuste elemente, energiasäästlikke tehnoloogiaid, IKT-d, diferentseeritud lähenemist.

Tunni materjal on teaduslikust seisukohast õigesti valitud, vastab täielikult vanuselised omadused koolilapsed. Teooriat toetab laste elukogemus, kasutatakse seost varem uuritud materjaliga.

Kõik eesmärgid ja eesmärgid täideti täielikult, tunnis loodi mugav õhkkond iga lapse eneseteostuseks.

Nesterova I.A. Inglise keele tunni analüüs 5. klassis // Nesterovide entsüklopeedia

Inglise keele tunni analüüs 5. klassis.

Inglise keele tund 5. klassis teemal: "Linnad ja riigid".

Tunni eesmärgid

Praktiline:

Isikuliste asesõnade süsteem;

Tegusõna olema konjugatsioon.

3. Uue sõnavara tutvustamine ja kinnistamine teemal: "Linnad ja riigid".

4. Lugemisoskuse harjutamine.

Arendamine:

1.Arendage kognitiivsed protsessid tunnis kaartide, nutitahvli kasutamine.

2. Kõnevõime, mälu, mõtlemise, kujutlusvõime arendamine.

3. Arendage keeleoletusi interferentsi kaudu emakeel.

4.Loo tingimused enda tegevuse kajastamiseks.

Hariduslik:

1.Maailma tervikliku vaate kujundamine.

2. Sissejuhatus teistesse kultuuridesse.

Hariduslik:

1. Tolerantsuse ja maailma rahvaste kultuuriväärtuste austamise kasvatamine.

2. Õpilaste isiksuse kasvatamine üldinimlike väärtuste alusel.

3. Iseseisvuskasvatus.

4. Laiendage õpilaste silmaringi.

Tunni tüüp: kombineeritud.

Tehnoloogia: ASO.

Varustus: maailmakaart, võrdluskaardid, nutikas tahvel, Jaotusmaterjal,

magnetofon, arvutid.

Tundide ajal

Tunni elemendid

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Interaktsiooni vorm

Aja organiseerimine.

Tervitused.

Eesmärk: häälestada õpilased tunniks, aktiveerida sõnavara.

Tere hommikust poisid ja tüdrukud.

Mul on hea meel sind näha!

Kuidas sul täna läheb?

Kes täna puudu on?

Mul on samuti hea meel teid näha.

Kõne treening.

Eesmärk: arendada õpilaste suulist kõnet.

Tunni teema.

Eesmärk: tutvustada õpilastele, mida nad tegema hakkavad

õppust võtta.

Kas Ira on tunnis kohal?

Kas Mary pole täna kohal?

Kas Sasha on kohal?

Oled kohal?

Kuidas läheb Sveta?

Kust sa pärit oled, Misha?

Kust nad pärit on?

Kust ta pärit on?

Kas nad on Moskvast või Londonist?

Kas sa oled Pariisist?

Täna räägime riikidest

ja linnad. (Näitan tahvlile, kus on kirjas tunni teema.)

Räägime, loeme (näitame lugemiskaartidele), kuulame (osutame magnetofonile) ja loomulikult mängime mänge! aru saada? Kontrollime.

Täna räägime...

Räägime ja…

(osutab kaartidele)

Sa oled väga tubli!

P6-Ei, ta ei ole.

Olen Moskvast.

Nad on Moskvast.

Ta on pärit Moskvast.

Nad on Moskvast.

Ei, ma olen Moskvast.

P1-riigid ja linnad.

d / z kontrollimine.

Eesmärk: kontrollida töö kvaliteeti

niya d / z; oskus pidada dialooge viitekaartidel

kam; õppida enesekontrolli tegema

arvuti kasutamine ja enesehindamine.

Nüüd tahan kuulata teie dialooge.

Noh! Kontrollime ex.10. See oli sinu kodutöö. Avage arvuti ja kontrollige ennast.

(tahvlil)

See on roos. See on punane. Olete Roomas. Peeter on Moskvas. Kust sa pärit oled? Minu nimi on Olga. Olen Moskvast.

Kelle töö on suurepärane?

Kelle töö on hea?

Kelle töö on nii-nii?

Sasha ja Vova, minge tahvli juurde ja rääkige meile oma dialoogist.

P1 - Mis su nimi on?

P2-Minu nimi on Vova.

P2 - Mul on kõik korras. aitäh. Ja sina?

P1-Minul on ka kõik hästi.

Kust sa pärit oled?

P2-Ma olen Pariisist. Kus

P1-Ma olen Moskvast. Meeldiv tutvuda!

P2 Tore ka sinuga kohtuda.

P1 - Hüvasti, Vova. P2-bye-bye!

Poisid avavad arvutid ja kontrollivad harjutust.

Lapsed tõstavad käed

olenevalt saadud punktisummast.

Töö arvutiga.

Ettevalmistus põhietapiks.

Eesmärk: õpilaste motiveerimine; leksikoni kordamine

cal materjal.

Sulgege vihikud.

Avage oma õpikud ja jätkake meie tööd. Lugege ülesande harjutust1.

Ütle mulle, mida öelda Dan ja Ken.

hästi. Oled väga tubli ja aktiivne.

P1-Ma olen Londonis.

P2-Oleme Pariisis.

P3-Ma olen Leedsis.

P4-me oleme Roomas...

Töö õpikuga.

Uue materjali õppimine.

Eesmärk: tervikliku eel-

ideid maailma kohta.

Uue materjali konsolideerimine.

Eesmärk: suhtlemispädevuse arendamine.

Lapsed, kas teile meeldiks reisida nagu Dan ja Ken? Jah või ei?

Rändame koos ümber maailma.

Kuulake kassetti ja korrake palun!

Töötame kaardiga.

Palun leidke Ameerika. Kus see asub?

Palun otsige Aafrikat. (jne)

Nüüd töötame rühmades!

Olete esimene rühm. Sinu ülesanne nt 3, küsimused 1 kuni 4.

Teie olete teine ​​rühm. Sinu ülesanne nt 3, küsimused 5 kuni 8.

Olete kolmas rühm. Sinu ülesanne nt.4.küsimused 1. kuni 4.

Õpilased kuulavad linti ja kordavad pärast kõnelejat pauside järel.

Õpilased esitavad üksteisele küsimusi ja annavad lühikesed vastused füüsilise kaardi põhjal.

Töö kaartidega õpikus ja tahvli juures.

Töö mikrogrupis

Rühmatöö.

Dünaamiline paus.

Eesmärk: anda lastele võimalus lõõgastuda;

uuritava sõnavara aktiveerimine.

Puhkame, mu kallis. püsti!

Kuulake mind: mine, jookse, lenda, uju, hüppa, plaksutage käsi, astuge jalgu, sulgege silmad, avage silmad. Istu maha.

Õpilased järgivad õpetaja juhiseid.

Imitatsioon.

Uuesti kinnitamine.

Eesmärk: linnanimede õigekirja parandamine;

Laiendada laste piirkondlikke teadmisi.

Kirjutage puuduv täht ja ühendage huvipakkuva kohaga.

Näide: Lon…on, P…ris, B…ston

(nende linnade vaatamisväärsused on antud. ja tüübid ühendavad linna ja vaatamisväärsuse, nimetades seda).

Poisid ühendavad linna ja maamärgi, pannes sellele nime.

Smartboardiga töötamine.

Iseseisev töö.

Eesmärk: õpetada iseseisvalt töötama;

Parandage geograafiliste nimede õigekirja.

Avage arvuti ja leidke

kaheksa sõna ja kirjutage need oma töövihikusse.

Õpilased leiavad sõnad üles ja panevad need vihikusse kirja.

Ristsõna lahendamine.

Arvutitega töötamine.

Töö lugemisega

Eesmärk: lugemisoskuse ja intonatsiooni arendamine.

Vaata mind. Näete kaarte ja lugemisreegleid. Lugege neid sõnu ja lumepalle. Kuulake kassetti ja kontrollige ennast.

Samal ajal käib töö nõrkade lastega.

Töö õpikuga

kassetti kuulates.

Kokkuvõtteid tehes.

Eesmärk: kas lapsed said aru, mida nad tunnis tegid, mida uut õppisid, mida õppisid.

Noh, lapsed. Olete täna aktiivne.

Näidake mulle oma tulemusi.

Abielluge, teie hinne on suurepärane.

Sasha, su hinne on hea…

Kas teile meeldib meie õppetund?

Mis sulle meeldib?

Jah. Mulle meeldib meie töö nutikaplaadil. Mulle meeldib kaardiga töötada…

Ava oma päevik ja kirjuta üles kodune ülesanne.

Tahvlil: lk.95, nt.9,10.;

Jätkake oma dialoogi ja tegutsege.

Lapsed kirjutavad üles

Tunni sisekaemus

1. Tund "Linnad ja riigid" on selles teemas kolmas.

UMK - O. V. Afanaseva, I. V. Mihheeva

2. Selles õppetükis püüti saavutada järgmised eesmärgid:

Praktiline:

1. Foneetiliste oskuste parandamine.

2. Jätkake grammatiliste oskuste kujundamist:

Kõneehitus Kust sa pärit oled?;

Isikuliste asesõnade süsteem;

Tegusõna olema konjugatsioon.

3. Uue sõnavara juurutamine ja kinnistamine

Inglise keele tunni aspektanalüüs 6. klassis. Tunni teema: "Armasta mind, armasta oma koera"".

Tunni tüüp: See kombineeritud tüüpi tund on pühendatud reproduktiivse kõneoskuste arendamisele ja sellel on vahepealne koht teema "Lemmikloomad" uurimisel, ühendades kõneoskuste kujunemise etapi (vastuvõtlik) ja aktiveerimise etapi (reproduktiivne). Seal on arendava haridustehnoloogia elemente.

Tunni eesmärk: omandatud oskuste kinnistamiseks teemal "Lemmikloomad".

Tunni aspektid:

Koolitus:

Aktiveerige monoloogi ja dialoogilise kõne lugemisoskus.

Aktiveerige õigekirjaoskused.

Arendamine:

Arendada kõnevõimeid, kõnetegevusega seotud psühholoogilisi funktsioone (mälu, mõtlemine, loogilise mõtlemise võime, analüüsivõime).

Hariduslik:

Kasvatada hoolivat suhtumist loomadesse, lugupidavat suhtumist üksteisesse, arendada oskust kuulata sõpra.

Isikukeskne:

Oskus arendada faktide võrdlemise oskust, arendada uurimis- ja loomeoskust, luua tingimused suhtlemisoskuse ja ühistegevuse arendamiseks.

Töö vorm ja liigid:

Individuaalne, frontaalne, rühm.

Tund toimus 6. klassis. Rühmas on 18 õpilast, neist 8 poisse, 10 tüdrukuid. Üks õpilane jääb tervislikel põhjustel alla. Selle rühma õpilastel on keskmine motivatsioon võõrkeele õppimiseks hea kõne ja keeleoskusega.

Õppepõhimõtete rakendamine:

Õppetund põhines järgmistel põhimõtetel:

Põhimõte keskenduda koolitusele keerukale probleemide lahendamisele;

Hariduse ligipääsetavuse põhimõte.

Igat tüüpi visualiseerimist kasutati õpetaja kõne paremini kättesaadavaks tajumiseks ja monoloogi lausumise oskuse arendamiseks.

Õigesti järgiti teadmiste, oskuste ja vilumuste süsteemse ja järjepideva kujundamise põhimõtet, toimus sujuv üleminek lihtsatelt ülesannetelt keerukatele.

Juhtküsimuste abil saavutati õpilaste teadvus, aktiivsus ja iseseisvus, kooliõpilaste õpetamise suunamine toimus järgmiselt:

õpetaja-õpilane; üliõpilane-õpilane.

Õpilaste arendamine tunnis viidi läbi, kõik õpilased olid igati kaasatud, ka kehva sooritusega.

Kognitiivse tegevuse valdav olemus on loominguline.

Tunni ülesehitus vastab täielikult deklareeritud tunnitüübi loogikale, kuna minu peamiseks korralduslikuks ülesandeks oli luua tingimused teemal varem uuritud materjali kokkuvõtmiseks. Minu meelest sellised tingimused tunnis loodi.

Tunni valitud sisu, tunnivarustus, õpilaste aktiivse vaimse tegevuse korraldamine tunni kõigil etappidel, organisatsioonide individuaalsed, rühma- ja eesmised vormid õppetegevused koolilapsed, verbaalsete, visuaalsete meetodite kasutamine, töö õpikuga, töövihik aitas kaasa tunni kasvatuslike eesmärkide saavutamisele, ergutas õpilaste tunnetuslikke huvisid.

Hindan heaks kooliõpilaste iseseisva mõtlemise taset, kognitiivset aktiivsust, omastamise ja materjali kasutamise taset. Minu arvates oli see tund tõukejõuks, toeks õpilaste edasisele tunnetuslikule tegevusele.

Tunni eriline aspekt mõjus tervist säästvalt: püüdsin luua lastele psühholoogilise mugavuse olukorra, kus iga laps saab mitte ainult harjutusi teha, vaid ka valida oma tüübi ning tegutseda ka õpetajana.

Õpilased tunnis olid aktiivsed, tähelepanelikud, toimekad. Usun, et valitud koolinoorte õppetegevuse korraldamise vorm oli üsna tõhus. Omalt poolt peeti kinni pedagoogilise eetika ja taktitunde normidest, suhtluskultuurist "õpetaja-õpilane".

Tunni korraldusmoment algas foneetilise harjutusega, mis hõlmas vajalike helide harjutamist.

Kirjutamisoskuse parandamiseks pakuti õpilastele asendusharjutust, kasutades eelnevalt õpitud sõnavara.

Tund viidi läbi tervist säästvate tehnoloogiate raames, toimus kehalise kasvatuse tund.

Õpilaste hästi arenenud mälu viis tunni sisusse sellist tüüpi kõnetegevuse nagu dialoogiline kõne skeemi "õpilane-õpilane" järgi.

Selles tunnis lahendati valdavalt püstitatud ülesandeid.

Üliõpilaste ülekoormust nii füüsilisest kui ka vaimsest küljest ei olnud, seda tegevusliikide ja töövormide muutumise tõttu. Tunni lõpus anti lastele teada nende hinne.

Kõik tunni etapid said läbitud. Tunni ajaraam sai täidetud, kõik tunni eesmärgid saavutatud.

Direktor:___________________________

Tutvunud:_______________________

Uue GEF-i kohaselt välja töötatud õppetunnil on traditsioonilisest mitmeid erinevusi. Mida tuleks selle analüüsis arvesse võtta? Millistele nõuetele peaks vastama kaasaegne tund? Kuidas näeb välja GEF-tunni analüüsi näidisskeem ja eksperdi tööleht?

Peamised omadused kaasaegne õppetund

  • Tunni teema sõnastavad õpilased. Õpetaja ülesanne on viia õpilased teema mõistmiseni.
  • Õpilased seavad iseseisvalt eesmärke ja eesmärke. Õpetaja esitab ainult suunavaid küsimusi, pakub ülesandeid, mis aitavad õpilastel õigesti sõnastada praktilisi eesmärke.
  • Õpilased koostavad õpetaja abiga praktilise plaani eesmärgi saavutamiseks.
  • Õpilased sooritavad õppetegevused vastavalt kavale. Õpetaja korraldab tööd individuaalselt, paaris, rühmas, nõustab õpilasi.
  • Ülesannete õigsust kontrollitakse enesekontrolli, vastastikuse kontrolli abil.
  • Sellest tulenevad puudused, vead parandavad õpilased ise, ise selgitavad raskuste olemust.
  • Õpilased ise hindavad oma tegevuse tulemusi (enesehindamine) ja kaaslaste tegevuse tulemusi (vastastikune hindamine).
  • Refleksioonietapp: õpilased arutavad oma edusamme tunni eesmärgi saavutamisel.
  • Kohandatud kodutöö individuaalsed omadusedõpilastele, soovitades harjutuse valimise võimalust, erinevaid keerukusastmeid.
  • Kogu tunni vältel täidab õpetaja nõuandja rolli, nõustades õpilasi igal etapil.

Sellega seoses muutub ka tunni analüüs.

GEF-i õppetundide analüüsi skeem

Peamised punktid, mida ekspert arvestab kaasaegse õppetunni analüüsimisel: eesmärgid, tunni korraldus, õpilaste motiveerimise viisid, vastavus föderaalse osariigi haridusstandardi nõuetele, tunni sisu, metoodika, psühholoogilised hetked.

Eksperdikaardile on märgitud õpetaja nimi, täisnimi haridusasutus, klass, nimi teema, õppematerjalide / õpiku autor, tunni teema, külastuse kuupäev.

Allpool on GEF-tunni analüüsi näidisskeem.

Analüüsi sammud

Punktide arv

(0 kuni 2)

Põhieesmärgid

Haridus-, haridus-, arengueesmärkide olemasolu. Kas õpetaja seatud eesmärgid said täidetud? Kas õpilaste seatud praktilised eesmärgid on täidetud?

Kuidas on tund korraldatud? Tüüp, struktuur, etapid, loogika, ajakulu, ülesehituse vastavus, kasutatavad meetodid eesmärgi ja tunni sisuga.

Milliseid motivatsioonimeetodeid õpetaja kasutab?

Kuidas vastab tund föderaalse osariigi haridusstandardi nõuetele?

· Orienteerumine uue põlvkonna standarditele.

UUD (universaalne õppetegevused).

Rakendus moodne tehnoloogia: IKT, teadusuuringud, disain jne.

Õige valgustus õppematerjal teaduslikust seisukohast õpilaste vanusele sobiv.

Tunni ja selle sisu vastavus haridusprogrammi nõuetele.

· Iseseisvuse ja tunnetusliku tegevuse arendamine, luues olukordi õpilaste enda elukogemuse rakendamiseks (teooria ja praktika seos).

· Uue ja varem uuritud õppematerjali seotus, interdistsiplinaarsete seoste olemasolu.

Tunni metoodika

· Olemasolevate teadmiste, õppetegevuste viiside aktualiseerimine. Probleemsituatsiooni kujunemine, probleemsete probleemide esinemine.

Milliseid meetodeid õpetaja kasutas? Milline on reproduktiiv- ja uurimis-/otsingutegevuste suhe? Võrrelge reprodutseerivate (lugemine, kordamine, ümberjutustamine, teksti sisu küsimustele vastamine) ja uurimisülesannete (väite tõestamine, põhjenduste leidmine, argumentide esitamine, teabe võrdlemine, vigade leidmine jne) ligikaudset arvu.

Kas õpilaste aktiivsus on ülekaalus võrreldes õpetaja aktiivsusega? Kui mahukas iseseisev tööõpilased? Mis on tema iseloom?

Milliseid uute teadmiste saamise meetodeid õpetaja kasutab (katsed, võrdlused, vaatlused, lugemine, infootsing jne)?

Dialoogi kasutamine suhtlusvormina.

· Kasutamine ebastandardsed olukorradõpilastele omandatud teadmiste rakendamiseks.

Tagasiside olemasolu õpilase ja õpetaja vahel.

· Erinevate töövormide pädev kombineerimine: grupi-, frontaal-, individuaal-, paaristöö.

Diferentseeritud õppimise põhimõtte arvestamine: ülesannete olemasolu erinevad tasemed raskusi.

· Õppevahendite kasutamise otstarbekus vastavalt tunni ainele ja sisule.

· Demonstratsiooni, visuaalsete materjalide kasutamine motiveerimise eesmärgil, informatiivsete arvutuste illustreerimine, ülesannete lahendamine. Kas visuaalse materjali hulk tunnis vastab tunni eesmärkidele ja sisule?

· Tegevused, mis on suunatud õpilaste enesehinnangu ja enesekontrolli oskuste arendamisele.

Psühholoogilised hetked tunni korralduses

· Kas õpetaja arvestab iga üksiku õpilase teadmiste taset ja tema õppimisvõimet?

Kas õppetegevus on suunatud mälu, kõne, mõtlemise, taju, kujutlusvõime, tähelepanu arendamisele?

Kas töö rotatsioon on olemas? erineval määral raskusi? Kui erinevad on õppetegevuse tüübid?

· Kas õpilaste emotsionaalseks mahalaadimiseks on pause?

Milline on optimaalne helitugevus kodutöö? Kas seda eristab keerukusaste? Kas õpilastel on õigus valida kodutöid? Kas juhend, kuidas seda teha, on arusaadav?

Eksperdi äranägemisel tehakse iga alapunkti vastas olevasse veergu "Punktide arv" hinded või antakse punktid vahemikus 0 kuni 2, kus 0 - kriteeriumi täielik puudumine, 1 - punkti osaline olemasolu. kriteerium, 2 - kriteerium on esitatud täielikult.

Märge

Veerus “Kuidas õppetund on korraldatud?” Tunni ülesehitust analüüsides on vaja arvestada tundide tüüpide mitmekesisust vastavalt föderaalsele osariigi haridusstandardile (uute teadmiste omandamise tund, teadmiste kompleksne rakendamine ja oskused (tugevdamine), teadmiste ja oskuste uuendamine (kordamine), teadmiste ja oskuste süstematiseerimine ja üldistamine, kontroll, korrigeerimine, kombineeritud tund), millest igaühel on oma struktuur.

Veerus “Mil määral vastab tund föderaalse osariigi haridusstandardi nõuetele?” on vaja hinnata universaalsete õppetegevuste vormis esitatud tulemusi. Ekspert näitab teatud tüüpi tegevusi ja rühma, kuhu need kuuluvad. Näiteks:

  • Reguleeriv: õpilased määravad iseseisvalt tunni eesmärgi, koostavad kava, tegutsevad vastavalt plaanile, hindavad oma töö tulemust.
  • Kognitiivne: õpilased ammutavad pakutud allikatest teavet, analüüsivad / klassifitseerivad / võrdlevad seda jne.
  • Suhtlusvõime: õpilased sõnastavad selgelt oma seisukoha, suudavad mõista teisi, lugeda selgesõnalist teavet või allteksti ning teha koostööd.
  • Isiklik: õpilased juhinduvad väärtussüsteemist, valivad õigeid suundi, oskavad tegevusi hinnata, leiavad täiuslike tegude motiive.

Esitatud õppetunni analüüsi skeemi näide võib olla eksperdi töökaardiks. See on üsna üksikasjalik, võimaldab teil kõige täielikumalt kajastada föderaalse osariigi haridusstandardi kaasaegse õppetunni kõige olulisemaid komponente.